Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánlanátok gyorsan elkészíthe...

Ajánlanátok gyorsan elkészíthető egészséges süti recepteket? Oviban egészségnap van és én sütnék valamit. Zöld pontot adok nektek.

Figyelt kérdés
Pici fiam nagyon várja már, tavaly is volt, de én nem sütöttem, idén szeretnék

2014. okt. 1. 08:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

zabpelyhes keksz például--->nosalty-itt válogathatsz


vagy itt van ez:

[link]

2014. okt. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Most csináltam én is zabkekszet - s a férjem lassan megeszegette mind, finom ez, mondta, pedig nem szereti az ilyen reformdolgokat.12 dk vaj-8 dk cukor- 15 dk darált dió- 5 dk liszt - 5 deka apró szemű zabpehely-1 tojás-1 tk sütőpor-5 dk felaprított étcsokoládé.

A vajat robotgéppel habosra keverni a cukorral, majd a többi összetevővel elkeverni.Diónyi gombócokat gyúrni, ellapítani korong formára és sütőlemezen, 180 fokon kb 15 perc alatt megsül.

Én nagyobbra gombócoztam, és kb 16 db lett.

Dió van benne, a mieink nem allergiások rá, de szólni kell, hogy az ne egyen belőle, aki igen.

Csinálhatsz répatortát is. Meglepően finom.

2014. okt. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ehhez nem sok minden kell és finom is amellett, hogy egészséges.

[link]

De csinálhatsz házi müzlit is a gyerekeknek.

2014. okt. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
38%
Oviba NE csinálj ilyen zabpelyhes, és hasonló sütiket! A legtöbb gyerek nem eszi meg. Semmivel sem egészségesebbek, mint más sütemény.
2014. okt. 1. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

utolsó, értem, és mit ajánlasz zabos sütin kívül?

kösziii

2014. okt. 1. 10:30
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A 2. hozzászoló sütijében inkább dió van, az a leírás alapján finom, a zabpehely valószínűleg észre sem vehető... S a répatortás gondolattal is egyetértek, a répatorta finom :) Ráadásul sokféleképpen el lehet készíteni, én ettem már normál, mandulás-rizslisztes, paleo és ketogén diétába férő verziót is :D Mind finom, de az ovisok ízléséhez nem értek.

De az olajos magvas brownie (diós vagy mandulás) már tényleg kevesek ízlésével ütközhet... A répatorta mellett a másik kedvencem.

Vagy valami erősen tojásos süti (az összetétele jobb, mint egy szénhidrátbombáé, a tojásban amúgyis rengeteg értékes tápanyag van), gyümölccsel megszórva sütés előtt? (Most hagyjuk, hogy a hőkezelt gyümölcs nem tuti, hogy egészséges, a cukorral már úgyis elrontottuk a dolgot, ha glutént használunk, akkor pedig pláne. Igazából nem tudom, mit értesz egészséges alatt, eléggé megoszlanak a vélemények erről.)


Jó sós sütik is vannak (ott a cukorprobléma is kiesik), ha mások édeset visznek, kellemes lehet, ha sós is van. De újfent nem értek az ovisok ízlésvilágához (bár gondolom, ők is esznek sósat).

2014. okt. 1. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy anyuka írta valahol, hogy az oviban megszavaztatták a gyerekeket, és az ő egyszerű sütijét tartották a legjobbnak:

10 dk margarin - 1 bögre barna cukor - 2 tojás - 1 vaníliáscukor - 1 bögre liszt - 1 cs. sütőpor- 1/2 ek. fahéj - 1 bögre mák/vagy dió - 1 bögre tej

Összedolgozzuk. Lisztezett tepsibe öntjük, 180 fokon 20-30 perc alatt megsül.

Valamilyen formával kiszúrjuk, de fel lehet szeletelni.

Én megcsináltam, és valóban kellemes ízű, könnyű süti.

Gondolom, csak a dió jöhet számításba, mert a mákot óvodába nem engedik be, bár mi ettünk mákos gubát, mákos galuskát anno:)

Esetleg süsd meg a Bólyi túróslepényt meggybefőttel megrakva. Kicsit nehézkesebb beszállítani, de 15+20 perc alatt elkészül.

2014. okt. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a tippeket :)
2014. okt. 1. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!