Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti, akik sütötték és nem...

Ti, akik sütötték és nem vették, hány rúd bejglit sütöttetek/süttök karácsonyra, és az kb. mennyi idő alatt fogy (ott) el?

Figyelt kérdés

azért kérdezem, mert mi magunk sütjük a bejglit (mákos, diós, gesztenyés, túrós, és almás) és szeretjük is magunk sütni, és főleg azért mert sokkal nagyobb lesz és finomabb :) mint egy boltban vagy cukrászatban vásárolt.


mi (5 főre) minden karácsonykor 6 rúdat sütünk különböző ízekben és nagyon szeretjük, újévre is 4-et, hogy friss legyen


én pl reggelire is azt eszem ekkor, ha már egyszer van egy évben, legalább nem kell ugyanazt reggeliznem mint máskor........


csak érdekelne, hogy ti mennyi bejglit süttök/sütöttetek?

és mikor fogy el kb.?



2014. dec. 26. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi nem vagyunk nagy bejgli fogyasztók. 3 rudat sütöttünk(mákos,diós,lekváros). 24-én sütöttük, és még mindig van belőle 3-4 szelet, de azt holnapra én megeszem :D Szóval 3-4 nap
2014. dec. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

23-án sütöttünk 4 rúddal. 2 gesztenyés, 1-1 mákos és diós. Annyira nem szeretjük a bejglit, inkább a mézes krémest, túrós-gyümölcsös sütiket, így ezekből volt inkább több. Már semmiből sincs, kivéve a diós bejglit, ebből egy negyed rúd, ez holnap elfogy reggelire kávé mellé.

Gáztepsiben sütök, így pont akkora, mint a tepsi, és jó vastagok is.

2014. dec. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
8 rudat sütöttünk, 1 mákost, a többi diós. 11-en ettünk, ebből 6 gyerek (illetve inkább kamaszok már). Még van belőle, de az újévet nem szokta megérni.
2014. dec. 26. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 23-án sütöttem 4 rudat (2 mákos, 2 diós), 7 emberre. Még van belőle egy kicsi, de reggelire elfogy.
2014. dec. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kettőt sütöttem, de vittünk a vengédeknek is, így már csak fél rúd maradt - meg egy fél lábasnyi dió. Holnap megint sütök 1-gyel, hadd fogyjon.
2014. dec. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem bejglit sütünk, hanem kalácsot - igazából nem tudom van-e a kettő közt különbség, mindkettő ilyen tekercs alakú, diós, mákos, szerintem amúgy ugyanaz, csak a könyvben, amiben a recept van kalácsnak nevezik. 2 rudat sütünk, egy mákosat és egy diósat. Én idén még nem is ettem belőle, a mákosat eleve nem szeretem. A rokonok, akik jöttek, sokat ettek belőle, így mindkettőből néhány szelet maradt még.
2014. dec. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!