Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok valami finom, zöldség...

Tudnátok valami finom, zöldséges tésztát ajánlani? Húst ne tartalmazzon.

Figyelt kérdés

2015. jan. 22. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagy kedvenc ez :)

Spagettit píritok, majd vízzel felöntöm, és puhára főzöm. Szójaszószt rakok hozzá.

Hagymát dinsztelek, rá hosszába kicsire vágott répát teszek, kelkáposztát, meg amilyen zöldség éppen van. Ha az roppanósra párolódott, összekeverem a tésztával.

2015. jan. 22. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Jó fokhagymás, borsos, tejszínes spenótpürét készítek, összekeverem a kifőtt tésztával.vajazott jénaiba terítem, megszórom bőven reszeltsajttal és pirulásig forró sütőben pirulásig sütöm.
2015. jan. 22. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tejszínes-gombás tészta

hagymát aprítok, olajon megpirítom, rádobok fél kiló nagy darabokra vágott gombát, ha kicsit megpirult, egy evőkanál lisztet szórok rá, összekeverem, felöntöm fél liter tejszínnel, fűszerezem, ha összefőttek az ízek, mehet a tésztára.

gomba helyett csinálhatod borsóval, cukkinivel, zöldbabbal, brokkolival, spenóttal, de foghagymával is jó. Tejszín helyett tejföllel, vagy krémsajttal is szoktam csinálni, ha van itthon, akkor teszek bele parmezánt is.

Paradicsomos tészta

(Olíva)Olajon fokhagymát pirítok, 3-4 paradicsomot meghámozok, összedarabolok (télen egész paradicsom konzervet veszek), babérlevéllel, pici cukorral, sóval összefőzöm, de nem pépesre, hiszem nem pizzaszósz készül (olyankor leturmixolom).

2015. jan. 22. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Akár én is írhattam volna ezt az előttem írt a megoldást, én is hagymát dinsztelek, rádobok egy csomag mexikói mixet, vagy más vegyes zöldséget, ami éppen van itthon.

Ízlés szerint többféle fűszert is használok, fokhagymát is.A kifőzött, bármilyen fazonú tésztával egy keverőtálban összekeverem felvert tojással kevert tejföllel, majd kikent tepsibe simítom, reszeltsajttal megszórom és pirosra megsütöm.

Kockára vágva kecsappal, majonézzel nagyon finom.

2015. jan. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
66%

hihetetlen könnyű és csak fillérek

hv:spagetti,konzervparadicsom,mirelitzöldség,fűszer ízlés szerint

elkész:megárolod a zöldséget

lefőzöd a tésztát

tálba öntöd a paradicsomot és befűszerezed

mindent összekeversz

MEGESZED! :'D


ÚI:jó étvágyat akármit is főzöl

2015. jan. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket! Még nem döntöttem el, melyiket csinálom meg. :) De több is van, amit majd biztos elkészítek.
2015. jan. 22. 20:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Az egyik kedvenc a brokkolis tészta:


Vizet sóval felforralsz, beleteszed a tésztát és a kis rózsákr szedett brokkolit. Amikor a tészta jó, leszüröd és tejföllel összekevered. Esetleg lehet reszelt sajtot is rá, de nem fontos.

2015. jan. 22. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nemrégiben brokkolisat csináltam, vajon megdinszteltem fokhagymát, hozzáadtam az apróra vágott brokkoli rózsákat és kockára vágott kaliforniai paprikát, fedő alatt tovább dinszteltem kis lángon, majd 1 csomag apróra vágott petrezselyemmel megszórtam és elkevertem a kifőtt spagettivel. Reszelt sajttal tálaltam, parmezán vagy ahhoz hasonló sajttal még finomabb.
2015. jan. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 evetke13 válasza:
Szia! Nálunk sláger kaja: kifőzőm a háromszínű tésztát, al dante, majd készítek gombapörit, hagyományos módon, majd jó sok tejföllel meglocsolom. Egy réteg tészta, egy réteg gombapöri, rétegesen, a tetejére sok-sok füstölt sajt,majd be a sütőbe, amíg a teteje szép pirosra nem sül! Ha mégsem ízlene nektek, add meg a címed és azonnal megyek érte!
2015. jan. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!