Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » írnátok olyan pizza tészta...

írnátok olyan pizza tészta receptet, amit már ti magatok is kipróbáltatok és jó?

Figyelt kérdés
2010. febr. 15. 17:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

70 dkg finom liszt

30 dkg rétesliszt

7 dl tej

1 dl étolaj

1 evőkanál só

1 kocka élesztő,csipet cukor

1 csapott evőkanál oregáno

A hozzávalókat dagaszd be,(nem elírás, a lisztbe kell az oregánó)12-13 gombóccá adagold, hagyd megkelni duplájára, gyúrd át még egyszer, pihentesd még 10 percet, kiolajozott formában süsd.(Ha a lisztbe kevered az oregánót, nem kell a paradicsomszószt agyonfűszerezned, jó a ketchup is)

az étteremben mi így csináltuk, mindenki megelégedésére.

2010. febr. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

szia, én nagyban szoktam csinálni, a felét lefagyasztom. isteni.

1 kiló liszt

10 evőkanál olaj

5 dkg élesztő

3dl tej

kis pizzafűszer

2 csipet só

langyos víz


kb. 4-5 nagyobb pizzához elég

A tejet fellangyosítom, élesztőt bele, felfuttatom, hozzáadom a kiló liszthez, az olajat ,a pizzafűszert a sót is. (azaz mindent) összegyúrom,dagasztom, adogatom hozzá a langyos vizet amíg megfelelő lesz az állaga. majd lefedem, fél-1 órán át kelesztem, jól lisztezett nyújtódeszkán vékonyra (!) (még a sütőben is dagad!)kinyújtom és kész. Mi tejfölös alapot szoktunk rá tenni.(3dl tejföl, negyed fokhagyma (fokhagymaprésen átnyomva, pizzafűszer,kicsi só)


Jó tanács: mielőtt a paradicsomos vagy tejfölös alapot ráteszed, kicsi oljjal kend be a pizza tetejét, így sütés közben nem fogja beszívni a szószt!

2010. febr. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
18:14-es vagyok, ez egy elismert pizzéria receptje amúgy. ;)
2010. febr. 15. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1 kg liszt 4-5 pizzához?

Mi ebből a mennyiségből 12 db 28 cm-es pizzát csináltunk!(normál vastagságút!megsülve 2-3 mm)

2010. febr. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Stahl Judit receptje:1 kg liszt,2 lapos evőkanál só,1 evőkanál oreganó,kevés frissen őrölt bors,2 csomag szárított élesztő,2 teáskanál cukor.6 dl langyos víz,6 evőkanál olívaolaj.Összegyúrod,simára dagasztod,olajozott tálban 45 percig keleszted.
2010. febr. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 bibi05 ***** válasza:
100%

en nagyon egyszeruen csinalom, es mindig sikerul es finom is lesz.


40 dkg liszt

1 dl langyos viz

2,5 dkg eleszto


az elesztot az ujjammal teljesen simara keverem a vizben hozzaontom a liszthez, es elkezdem dagasztani, kell meg hozza viz biztosan.

a tesztanak nem szabad se tul lagynak, folyosnak lennie es ne legyen tul kemeny se, lisztezett vagy olajozott tepsibe akezemmel kinyujtom, ez kicsit maceras, mert ragad.

de megkel rendesen, magas lesz a nagy gaztepsiben olyan 2 cm kb.

2010. febr. 15. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

[link]

töltött pizza recept,nagyon jó

2010. febr. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2010. febr. 15. 21:53
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én receptem egy több mint 20 éves Burdából van:

40 dkg liszt, 2,5 dl langyos víz, 1 tojás, 2 evőkanál olaj, csipet só. Az élesztőt belemorzsolod a lisztbe, utána az egészet jól összegyúrod, amíg elválig a kezedtől és a táltól is a tészta. Meleg helyen kb.30-40 percig keleszted, utána olajozott sütőlapra lapigatod (nyugodtan kézzel belenyomkodhatod, rusztikus lesz a felülete :=)), pizzaszósz, ízlés szerinti rakomány és már mehet is a sütőbe 220-250 fokon, alsó+felső sütésen kb.20-25 perc alatt megsül.

Ebből a mennyiségből 1 nagy gáztepsi és két normál pizzatepsi lesz tele, mi egy kicsit vastagabb tésztát szeretjük, ez így olyan félujjnyi-ujjnyi közötti lesz. Ha vékonyabban teríted, nyilván több darabot tudsz belőle sütni.

2010. febr. 16. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!