Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Vegetáriánus vendégek jönnek....

Vegetáriánus vendégek jönnek. Mit főzzek/süssek, ami nem túl bonyolult, de mégsem egyszerű?

Figyelt kérdés
2015. máj. 20. 19:40
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
78%

Fasírt recept, bár nem cukkini..


Egy kis káposzta, pár szem krumpli, egy-két sárgarépa, egy vöröshagyma, egy-két gerezd fokhagyma


Mindent lereszelsz, kinyomkodod a levét, fűszerezed magyarosan mint a rendes fasírtot.. ha esetleg akad otthon őrölt koriander az nagy jó bele.


Hogy gyúrható legyen, tetszés szerint adhatsz hozzá zsemlemorzsát, vagy lisztet.. bár sárgaborsóliszttel a legjobb. Aztán persze kisütöd.


Köretnek finom egy "csőbensült" krumpli variáció. Felkarikázod a krumplit, jénaiba teszed (2-3 sor egymáson) karikázhatsz bele hagymát is, és az egészet nyakon öntöd egy keverékkel ami tejszínből, 2 nyers tojásból (mondjuk mennyiség kérdése), ízlés szerinti fűszerekből áll. Jó sok sajt a tetejére és mehet is a sütőbe.


Másik kedvencem kicsit mutatósabb köret.

Főzöl rizst, belevágsz mozzarellát, fűszerezed sóval, oregánóval, bazsalikommal (mindig 1 rész bazsalikom 2 rész oregánó! ).

Ha ez megvan, megskalpolsz és kivájsz néhány paradicsomot, a paradicsombelet is hozzákevered a rizshez és visszatöltöd a paradicsomokba. Reszelt sajt a tetejére, arra a kalapja és bedobod a sütőbe amíg szépen ráolvad. És kész is :)

2015. máj. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a fáradságod, hogy leírtad! Van időm, betudok szerezni addig mindent.


Még, még, még! :) KÖSZÖNÖM!

2015. máj. 20. 20:25
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

Egyébként vegaként nekem a grillzöldség is ugyanolyan tipikus és kicsit unalmas, mint a gyümölcsleves-rántott sajt kombó. Én a helyedben kerülném :)


Ezektől semmivel sem nehezebben elkészíthető, de mégis sokkal jobb választás bármilyen olaszos jellegű tejszínes/paradicsomos tésztaétel szerintem.

2015. máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
8%

Rántott sajtos karfiol,zöldséges (kukorica,borsó,bébirépa) rizzsel.


Vagy csinálhatsz szójafasírtot vagy vegetáriánus töltött káposztát.

2015. máj. 20. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Bármit, csak ne rántott rettenetet (gomba, sajt, cukkini) és ne grillzöldséget! Minden főzni nem tudó, fantáziátlan helyen azt kapnak.


Spenótos lasagne.

Spárgás quiche

Tabboulleh

Bruchetta caponata

Minestrone

Gazpacho

Spenótos-édesköményes ravioli citromos vajjal

Ratatouille

Vadgombás stroganoff spenótos galuskával

Zöldséges rizottó

Jambalaja csak zöldségekkel

Vega paella

kakukkfüves vadgombaragu krémes polentával


Nekem az évnek ebben a szakában ezek jutottak eszembe.

2015. máj. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Egyértelmű!!! Én is hasonlókban gondolkodom!

Köszi, átnézem az összeset és választok. :)

2015. máj. 21. 11:18
 17/20 mahjong ***** válasza:
100%

Szia!

A korábbiak által felvázolt tippek jók, amit még hozzátennék: szerintem sokan értékelik azt, ha "nasizni" hidegtál is van. Erre vehetsz drágább sajtokat, szőlőt, aszalt gyümölcsöket... pakold meg mondjuk olyan dolgokkal, amik egy pohár bor mellé passzolnak. Szerintem ez mindenkinek tetszene.

2015. máj. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim válasza:
100%

Cukkinis lepcsánka kapros szósszal és mozarellás salátával.


pirított hagymakarika camamberrel, feta sajttal és más sajtokkal

2015. máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Mahjong nagyon köszönöm, szuper ötlet!!!


Neked is utolsó!!!

2015. máj. 21. 19:52
 20/20 A kérdező kommentje:
Még ilyen mahjong "féle" ötleteknek szívesen örülnék kiegészítésként. :)
2015. máj. 21. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!