Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ajánlanátok valami ételt,...

Ajánlanátok valami ételt, amit nem túl megterhelő ebben a hőségben kismama ként elkészítenem?

Figyelt kérdés

a kismamaság csak annyiba hátráltat, hogy nem tudok túl sokáig álldogálni, ezért olyan étel kéne, ami hamar megvan.

Tetőtéri panel lakásba élünk, ici-pici konyhával, nem túl kellemes a főzés, hiszen még ablakunk sincs, beszorul a levegő, ezért csak össze akarok csapni valamit.

Ja és este állok csak neki, mert holnapra kéne.

Gyümölcsleves eddig úgy ahogy meg van, de azért kéne valami tartalmasabb is. Köszi előre is!



2015. júl. 7. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Ahogyan a túrógombócot készítem:


Tejbegrízt megfőzöm viszonylag keményre. Belefőzöm a cukrot és a vaníliás-cukrot is. Várd meg míg kihűl annyira, hogy a túrót + 1-2 kanál tejfölt (szükség szerint) bele tudsz kavarni, esetleg reszelt citromhéjat. Ízlés szerint.

Ezek után már 2 evőkanállal tudod szaggatni, és forgatni bele a pirított zsemlemorzsába.

Én ma még ezt az utóbbit is elhagytam, egyik felét egy lapos tányérra raktam, megszórtam fahéjjal, rá a másik felét, a tetejére is fahéj, és be a hűtőbe, hogy megdermedjen. Persze fahéj helyett, amit akarsz!

2015. júl. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy tepsibe dobj össze friss gombát, hagymát, cukkinit

, paradicsomot, paprikát felkockázva/szeletelve. Nem kell előfőzni meg semmi. Önts rá tejszínt vagy tejfölt, szórd meg zöldfűszerekkel és sajttal.

20-25 perc alatt megsül, finom, egészséges.

2015. júl. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!