Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főztök, süttök, esztek,...

Mit főztök, süttök, esztek, isztok őszi depresszió ellen?

Figyelt kérdés

Tudom, nem kajába kell fojtani a rosszkedvet, de mégis.

Étel, ital ötletek egyaránt érdekelnek.



2015. okt. 22. 07:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
47%

A depresszió és a rosszkedv még véletlenül sem ugyanaz, de ne zavarjon....


Forrócsoki, jó sűrű, valódi csokibol. Tejeskave, cappuccino mézeskalács fűszerrel.

Sűrű levesek, Pl lencse, sargaborso. Illetve nálam ilyenkor csípős és sós mogyoró mártásos ételek a legnyerobbek

2015. okt. 22. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Evés HELYETT sokkal hatásosabb a depreszzió ellen is meg az elhízás ellen is, ha kimégy a szabadba és ott mozogsz( futás, gyaloglás, biciklizés) legalább egy órát naponta. IGEN, rossz idöben is - megfelelöen felöltözve nem fázol meg, viszont az állapotod javul.
2015. okt. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
55%

Valóban egyrészt szabad levegőn, emberek között lenni

Másrészt minél színesebb ruhákkal, tárgyakkal körbevenni magunkat


Étel tekintetében elsősorban a C és D vitamin pótlás, utánpótlás feltétlenül szükséges

És odafigyelni, hogy a kaják a tányéron minél színesebb összhatást fejtsenek ki. Pl. sült/rántott (=aranybarna) mellé a petrezselymes rizs/krumpli (=zöld-fehér) és mellé a cékla (=piros)!!!

De ugyanígy erősen odafigyelni az asztal-terítésre is. Két étkezés között pedig ha az asztal/konyhaszekrény tetejére a gyümölcskosár, tele színes gyümölcsökkel: narancs, szőlő, körte, piros alma stb. stb.

Mind mind szemet gyönyörködtető, hangulatot javító...

2015. okt. 22. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%
Nagy séta a szabadban, nézem a csodaszép sárguló és piros levelű fákat, a madarakat, engem felvidít, otthon pedig egy kis sütőtök, mézes gyümölcstea, mandarin, egy kis Milka. :-)
2015. okt. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a kettő együtt jó. Egy jó túra a Pilisben, utána egy sütőtök krémleves. A színe és az íze is melengető :)
2015. okt. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
55%
Én ma spenótos-tükörtojásos pizzát sütök és mellé estére bevágok 1 pohár még szegény édesapám csinálta bort.
2015. okt. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ha a depresszió szót ki hagytad volna és egyszerűen azt írod, mi számotokra a comfort food, vagy a "lelekmelegito étel-ital, még értelmes válaszok is szuletnenek
2015. okt. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én annyira szeretem ezt az őszi időt!


Viszont ha már étel kategória, mivel még nincs annyira hideg napközben, hogy folyamatosan menjen a fűtés, de estnként azért már van, hogy jól esik így szívesen készítek sütőben ételeket. Pl: sütőtökpite, gombapite, hagymapite


Szeretjük a leveseket főleg a krémleveseket.


Szilva, körte, szőlő, illetve ezekkel készült ételek is gyakran készülnek.

2015. okt. 22. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
55%

Csatlakozom a többiekhez, a kirándulás, a színes levelek, a napfény az igazi hangulatfokozó. Persze emberfüggő, de pl. én a hosszas esős időszakban ehettem bármit, most pedig kisüt a nap és máris jó.

Azért egy kis teát iszom :)

A színes ételekkel is egyetértek, többnyire különböző színű nyers zöldségekkel rakom körbe a rántottámat :)

Roppant kellemes tud lenni egy sütögetés is, nekem a régi estéket juttatja eszembe, amikor anyámmal együtt sürögtünk a konyhában... Sokáig el lehet lenni úgy, hogy voltaképpen alig eszünk. Szeretek főzni, olykor már a készítés feldob és sütöttem már úgy, hogy a készítésre volt szükségem, a süti zömét pedig a párom ette meg, mert nekem véletlenül pont nem hiányzott.


A sütőtök is vidám dolog annak, aki bírja a sok cukrot. Én nem :) Viszont 2 óráig sül, fűtésnek sem utolsó, illatos, színes...

2015. okt. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkorra időzítem az "előkarácsonyt", azaz kipróbálok egy csomó új aprósütit, tortát, különlegesebb étekeket, pl. borhableves, mézes-narancsos sültek, ilyesmik... .amik beválnak, az lesz majd karácsonykor is, amik meg nem, azt nyugodt szívvel veszem tudomásul és nem a december végi kapkodáskor okoz plusz gondot még ez is, hogy na akkor mit főzzek, mit süssek, mivel várjam a vendégeket, akik otthon már teleették magukat a klasszikus rántott hal-töltöttkápi-kocsonya trióval 😃
2015. okt. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!