Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » S. O. S csokihiányban szenvede...

S. O. S csokihiányban szenvedek! Ötletek?

Figyelt kérdés
Valamit annyira ennék, ami csupa csoki, és nagyon gyorsan megvan! Szuflé és társai kizárva, mert nincs hőálló formám, muffint unom. Bögrés sütire gondoltam, de az túl száraz. Valami tényleg finom, krémes, csokis nyalánkságot szeretnék. Ötletek?

2015. nov. 9. 14:47
1 2
 1/11 anonim válasza:

Sportszelet.


Hozzávalók:

- 500 g darált háztartási keksz

- 250 g vaj

- 80 g cukor

- 4 ek kakaópor (nem a cukrozott)

- 2,5 dl tej

- 1,5 ek rumaroma

- 1 tábla csokoládé a tetejére


A hozzávalókat össze kell gyúrni, mint a keksztekercs vagy a kókuszgolyó esetén, majd olyan 1.5 cm vastagra nyújtani, a tetejére olvasztott csokoládé megy. Kis időre be kell tenni a hűtőbe.

2015. nov. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Én tűzoltásként egy forró csokit javasolnék.


Aztán ha még mindig hiányod van, akkor dobj össze egy rigójancsit. Tudod, csokis piskóták között egy vastag tejszínhabkrém, ami szintén csokival dúsított.

2015. nov. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mi a téli fagyi krémjét szoktuk ilyenkor kikeverni:

margarin, kakaó, porcukor vagy ha nincs, kristály, vanilincukor. ha nagyon lötty, akkor egy pici liszttel feldúsítom (kevéssel) Mi csak csokikrémnek hívjuk :-)

2015. nov. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Főzz csokipudingot mikróban (2x5 perc), dúsítsd egy kis rumaromával és jófajta kakaóporral, aztán nyomj tejszínhabot a tetejére. Dobhatsz bele meggybefőttet is.
2015. nov. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A bögrés süti nem túl száraz, ha dobsz bele elég zsírt, esetleg tojásosabbra veszed a figurát vagy lekvárt teszel rá vagy csokiszószt...


Csokiszósz: kókuszzsír vagy vaj (vajjal finomabb, ha engem kérdezel, de kókuszzsírral is remek azért), kakaó, édesítés. Én mindig teszek bele kesut és kávét, így krémesebb, illetve finomabb. Tojássárgáját belekeverve még tartalmasabb és krémszerű lesz. Diót, mandulát és rumot belekeverve kapjuk a lisztmentes házi sportszeletet...

Van, aki tojást, kakaóport és cukrot/édesítőt süt ki, próbáltam én is, ehető, de azért én inkább alkalmazom olajos magvat is hozzá, a dió pl. elég jó édességekbe, a kókusz pedig édes.

Kakaocsinta: 1 tojás, 1 dkg kókusz, kakaó, édesítés, vastag lepényként süthető ki.


A csokiszósz sok kókusszal is jó, fagyasztóban seperc alatt megkeményedik s akár bonbonként ehető. Kókuszkaramell fedőnéven találkoztam vele.


Ami nem csupa csoki, de kakaós és könnyed, az a kakaós tojáshab, kókusszal és dióval, esetleg rummal (elég egysíkú vagyok kakaós dolgok terén, de mi mást tennék bele, ha ezek jók és nem drágák? :D). A nyers tojásfehérje nem ideális, de néha belefér, nekem mindenképp.

2015. nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Óh, nagyon köszönöm <3 Mentek a zöld kacsók, és megtartom az ötleteket a hét többi napjára is. :D

Ittam forrócsokit, de nem segített sokat, és mivel nem bírtam magammal, bedobtam a sütőbe egy browniet :D.

Viszont holnap kipróbálom azt a pudingot...

2015. nov. 9. 15:48
 7/11 anonim ***** válasza:
Céklás browni
2015. nov. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Irány a legközelebbi cukrászda. :D

Ennél gyorsabb megoldás nemigen van. Ha arra jársz, hozhatsz nekem is valamit. :D

2015. nov. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
7.nek igaza van, a céklás brownieból nagyobbat ehetsz úgy, hogy nem viszel be 1000 kcal-t (pedig nem is nagyon zsíros receptet használok :D)... Bár nekem a brownie egy speckó fogyókúrás elem, elég egy kicsike adag ahhoz, hogy pompásan jóllakjam, ami nálam elég szép teljesítmény. S oly kis tömény, hogy élvezet szempontjából is kielégítő.
2015. nov. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
A Brownie minden szempontból kielégítő <3 :D
2015. nov. 9. 18:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!