Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha szörpöt akarok sűrűsíteni...

Ha szörpöt akarok sűrűsíteni (de cukor nélkül) akkor mivel tehetném?

Figyelt kérdés
Zselatinra, dzsemfixre gondoltam, de fogalmam sincs, hogy ettől sűrűbb lenne, vagy pl. zselés állagú.. várom az ötleteket.

2015. dec. 12. 17:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Pektinnel is lehet, a dzsemfixben is az a zselésítő anyag, de abban van fruktóz és dextróz, ezenkívül szorbin és citromsav.
2015. dec. 12. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
A pektintől azért ódzkodom, mert nagyon drága, én is néztem. Az jó, vagy rossz, ha a dzsemfixbe ezek vannak?
2015. dec. 12. 18:08
 3/11 anonim ***** válasza:
A fruktóz gyümölcscukor, bár az van abban is, amiből a szörpöt készíted. A dextróz szőlőcukor, a szorbinsav tartósítószer, a citromsav kicsit savanyít. Bár az igaz, hogy egy kis zacskó dzsemfixben (a simában) minimális a mennyiség ezekből. A szuperben van egy kis pálmaolaj is.
2015. dec. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
főzd egyszerűen tovább!
2015. dec. 12. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A szörpöt a cukor tartósítja, anélkül hamar meg tud romlani. Bepárlással(tovább főzöd) lehet sűríteni, de az már inkább lekvár lesz mint szörp. Ha ivólevet szeretnél, tedd a levet fagyasztóba, 1 évig biztosan eláll.
2015. dec. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Cukorral penészedett be 3 hét után, pedig az üveg is jól ki volt fertőtlenítve! :/
2015. dec. 12. 19:59
 7/11 anonim ***** válasza:
A penész mindenen meg tud telepedni, melegsteril töltés és nedves dunszt elejét veszi.
2015. dec. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

kösz, hogy írtad, hogy a dzsemfixben szorbinsav van.

Akkor anyukámnak az is tilos.


Estrém, hogy mennyit kínlódik a tartósító allergiájával.

Ezzel is sokmindent tartósítanak, tőkehúst lepermetezik, hogy a hús megmosásától bevörösödik a szeme, tatóskenyeret, mirelit leveles tésztát, stb.


Évekig nem tudtuk mire rájött.

Ezek szerint a "házi" dzsemfixes lekvár sem jó.

2015. dec. 13. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

hústól a keze,

ha megeszi, a szemevörösödik be

(azért írom le, hogy másnak megspóroljam azt a 3 évet, ami alatt mi rájöttünk)

2015. dec. 13. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Basszus, az én anyámnak is ilyen tünetei vannak. Kapott allergiára gyógyszert, de nem jött ki semmi a tesztből, egészen eddig gőzünk nem volt, mitől lehet. Köszönöm!
2015. dec. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!