Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudnátok olyan süti recepteket...

Tudnátok olyan süti recepteket ajánlani amik sütés után egy hét múlva is tejesen jók?

Figyelt kérdés

#sütemény #sokáig elálló
2016. máj. 24. 18:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Linzerfélék.
2016. máj. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Zserbó, beigli is eláll hetekig
2016. máj. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mézes aprósütik
2016. máj. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Anyám piskótája hónapok után is jó volt (bár könnyű keksszé alakult)... Ehhez azért elég száraz környezet kell.


De alapvetően száraz süti kell hozzá, ott könnyen lehet, hogy az esetlegesen előnytelen állagváltozás is megúszható. A kihűlve megkeményedő mézeseket eleve sokáig tárolják, hogy megpuhuljanak, de az eleve puhák is remekül szokták bírni a gyűrődést. Száraz aprósüti, mézes vagy sem, ezeket hetekre is be lehet dobozolni, úgy hallottam. Mert tapasztalatom nincs, örülök, ha másnapra marad a sütiből.

2016. máj. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Isler tojás nélkül: 20 dkg liszt,10 dkg darált dió, 15 dkg vaj, 5dkg cukor,reszelt citromhéj,kevés tej,hogy gyúrható legyen.


Sós teasütemény:

28 dkg liszt,10 dkg zsír,1 tojássárgája,1 sütőpor,só,kevés tej.Ezekből tésztát gyúrsz,kinyújtod,tojássárgájával megkened,derelyemetszővel csíkokra,vagy kockákra vágod. Megszórható reszelt sajttal,szezámmaggal,köménnyel...


Darálós keksz

Orleansi szelet

Kossuth kifli,másnéven pozsonyi kifli

2016. máj. 25. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem is a linzer/isler ugrott be, meg a mézesek, de egy nagyon jó sós rudacska receptem van, amiről tudom, hogy nagyon sokáig eláll és finom.
2016. máj. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!