Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csak karfiol és tojás van...

Csak karfiol és tojás van itthol, valamint egy kevés füstölt szalonna, szerintetek mit lehetne összehozni belőle?

Figyelt kérdés
Sajnos kenyér sincs, és elég beteg vagyok, persze semmi komoly, csak még lábadozom, nincs kedvem boltba menni, pizsi napot tartok. Liszt van, de olaj sincs, tehát rántott karfiol féleség nemigen jöhet szóba, viszont kevés disznózsír még van, úgyhogy valamilyen tepsis megoldás esetleg szóbajöhet. Ezenkívül krumpli is van, de tejföl nincs, tehát rakott krumpli karfiollal is kizárva. Talán valamilyen húsmentes fasirt, de ez csak gondolatkísérlet?

2016. jún. 6. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

Karfiolfasírt krumplipürével, vagy fordítva, tócsni, karfiolpürével.A tócsni nagyon finom a kisütött szalonnapörccel.

Egy kevés zsírban ki tudod sütni őket.

2016. jún. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Noblesse Oblige ***** válasza:

hmmm, ha van tej lehet karfiol főzelék, az nagyon fini!

Amúgy tepsis krumpli lehet, ahhoz szalonna kell, meg krumpli, esetleg egy kis hagyma. Aztán hozzásütöd vagy párolog a karfiolt.

2016. jún. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Tej az nincs, de szerencsére még maradt egy hagyma.
2016. jún. 6. 12:25
 4/10 A kérdező kommentje:
Még az lenne a kérdésem, hogy a tócsnohoz meg kell főzni a krumplit? Elolvastam 3 receptet de egyikben sem írják.
2016. jún. 6. 12:44
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem , én legalábbis mindig nyersen reszelem hozzá, és a hagymát is.Isteni finom, és laktató.
2016. jún. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Karfiol pörkölt nokedlivel! Imádom.

A karfiolt ugyanúgy teszem fel főni, mint bármelyik pörköltet. Igaz, hogy karikára szelt répát, gyökeret is főzök bele, de ha nincs, el is hagyható.

Vagy főtt rizs, vagy nokedli a köret hozzá.

2016. jún. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

Én elvagyok egyszerű ételekkel s szeretem a karfiolt, úgyhogy megsütném zsírban a karfiolt, ráütnék egy tojást s megenném. A krumpli is mehet hozzá.

De a tócsni s a fasírt is remek ötlet, rengetegféle zöldség illik mindkettőbe, a krumpli-karfiol különösen finom lehet annak, aki ezeket nagyon szereti...

A rakott krumpli nincs kizárva, ha vállalkozó kedvű vagy, van, aki nem tesz bele tejfölt, csak valami tojásos szószt, esetleg növényi tejet is... De betegen én se ezzel játszanék, hacsak nem azért, mert imádok kísérletezni, az feldob.

2016. jún. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, inkább mégiscsak elmentem a boltba.
2016. jún. 6. 17:08
 9/10 anonim ***** válasza:
Karfiolpizza
2016. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sajnálom kérdező, hogy ennyire nem nyerte el a tetszésedet a karfiol pörkölt!

De hidd el, az sem rosszabb, mint bármely más zöldségből készített pörkölt!

2016. jún. 7. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!