Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Finom, bevált sajtos pogi recept?

Finom, bevált sajtos pogi recept?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia, bevált pogácsa recit ma szedtem le anetről, h probáljam ki..De van egy bevált sajtos rúdak.Nagyon finom és ha a tésztáját nem nyújtod ki nagyon vékonyra, akkor nagyon puha lesz. Irj ha kell és előkeresem.
2010. ápr. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!Engem érdekelne a recept!


Köszönöm!


A.

2010. ápr. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szia! A sajtos rúd receptje is jöhet! Előre is köszönöm!
2010. ápr. 13. 11:25
 4/7 anonim ***** válasza:

SAJTOS RUDACSKÁK

 

Hozzávalók:

40 dkg liszt

2 db tojássárgája

1 csomag Rama margarin (25dkg)

1 csomag sütőpor

15 - 20 dkg sajt (reszelve)

Fél kis pohár tejföl (1,5dl)

1 kávéskanál só, ízlés szerint köménymag.

 

Elkészítés:

A lisztet a sajttal összekeverjük, és elmorzsoljuk a margarinnal. Ehhez hozzáadjuk a sót, a sütőport, a tojások sárgáit, és annyi tejfölt, hogy a tésztát össze tudjuk gyúrni. Ha a tészta összeállt egy kis ideig pihentetni érdemes.

 

Kissé lisztezett deszkán vékonyra nyújtjuk (Kb. 1cm vastagra). Tetejét megkenjük tojásfehérjével (vagy egy egész tojással). Megszórjuk reszelt trappista sajttal, és ízlés szerint köménymaggal, esetleg sóval.

Derelyevágóval (vagy késsel) ujjnyi csíkokra vágjuk. Közepes meleg sütőnél világosra sütjük.



Az első tepsivel majd kitapasztalod, h nem kell se vékonyra se vastagra kinyújtani. Én is az első tepsivel probából tettem be, és elég vékonyra nyújtottam és azok egy picit kemények lettek, de úgy is mind elfogyott!!De persze vastag se kell legyen.

2010. ápr. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
köszi,kipróbálom!
2010. ápr. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Remélem is!!!Nagyon angyon könnyű, mindent raksz össze és addig gyúrod amig összeáll a tészta. Nekem elsőre is nagyon nagyon jó lett!
2010. ápr. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amúgy meg ezt a recit szedtem le pogácsának, d emég nem próbáltam ki.De állitólag jó.

[link]

Sajtos pogácsa

 

Hozzávalók:

 

50 dkg liszt

25 dkg Ráma margarin

2 dl tejföl

2 tojássárgája

3 dkg élesztő

1 dl tej

tetejére sajt

 

A lisztet összemorzsolom a margarinnal. A langyos tejet összekeverem a élesztővel, egy csipetnyi cukorral és felfuttatom. A tojássárgájával , a tejföllel és a sóval együtt a lisztes margarinhoz adom. Alaposan összegyúrom, kinyújtom és hajtogatom. Először 3 részre, majd a két szélét középre és egymásra. Ezt még kétszer megismétlem, miközben kb. 20 percig hagyom pihenni. Végül kinyújtom, a tetejét megkenem a maradék tojásfehérjével, reszelt sajttal megszórom és kiszaggatom. (Vagy kinyújtom, kiszaggatom, utána kenem meg és szórok rá sajtot.)

200 °C-os sütőben megsütöm.

2010. ápr. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!