Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Szerinted a gáztüzhely, vagy...

Szerinted a gáztüzhely, vagy a villanytűzhely a jobb?

Figyelt kérdés

Őszintén, én már főztem mindkettőn, elég sokat. Villanyosnál ugye ha mondjuk lejjeb kell venni takarékra, az csak ez bizonyos idő után jelentkezik, hiszen a főzőlapnak egyfajta hőtehetetlensége van.


Gáztüzhelynél ez nem probléma, azonnal levehető a hőfok, viszont ha valami véletlen kifut, kialszik a gáz, és elég macera újból begyújtani...


Mi a véleményed, mik a tapasztalataid?


2016. júl. 31. 15:46
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én gázpalackosról váltottam indukciós főzőlapra s villanyos minisütőre, álom mindkettő :D

Nem is tudtam, hogy a normál villanyos nem reagál a levételre... Az indukciósnál nincs ilyen gond, s igen gyorsan felforr rajta bármi, szeretem, hogy időzíthető, nem kell fogni az elején (mint a gázos tűzhelyek zömét, grr), nem kell gyújtó...

Persze kicsi fokozatban kapcsolgat, nincs 1 kW-nál kisebb valódi fokozata, ez már csak ilyen.

2016. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Még egy szavazat a gázrózsa+villanysütő kombóra.


A gáz lángja mindenféle edényt felmelegít, egy elektromos lap kizárólag teljesen sima aljút, ha csak itt-ott érintkezik vele az nem túl jó.

És néha ez is szempont. Meg van valami láng kéznél, ha pl valami extra dolgot kell felmelegíteni, megolvasztani láng fölött. Elektromossal ez mind nem megy. Meg olcsóbb is a gáz.


Sütőben viszont jobb az elektromos. Egyenletesebb, több funkciós, több lehetőség van benne.

2016. aug. 1. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. aug. 7. 17:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!