Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tényleg ennyi margarinnal...

Tényleg ennyi margarinnal kell sütni a zacskós leveles tésztát?

Figyelt kérdés

Anya me egész nap idegbeteg, bár már napok óta ilyen.... -.-

Ma elővett a hűtőből 2 csomag lefagyasztott leveles tésztát. Felolvasztott 2 kocka rámát a mikróban. Az egyik zacskó tésztát kinyújtotta,alig tett alá lisztet. Egy egész rámát rákent a tetejére. Lereszelt fél kiló sajtot, a felét rászórta a tésztára. Kérdeztem,hogy minek ennyi margarin, csak veszekedett velem. A sütőt 150fokra állította be. Mondanom sem kell a vaj kifolyt, abban tocsogott a tészta. Igazából a kifolyt vajban sült meg. Amikor megpirult a teteje kivette a sütőből. Látszik,hogy a tészta nem sült meg,mert még átlátszó, csak a sok sajt pirult meg....

Amikor kihűlt visszaszívta magába a vajat.

Hát mondanom sem kell,hogy rettenetes az íze. Egy vajban tocsogó nyers tészta... Anya szerint nagyon finom és minden percben elmondja,hogy miért nem eszek? Miért csinálom ezt vele? Rosszindulatú vagyok stb.


Most velem van baj vagy tényleg így kell sütni?



2016. aug. 4. 13:37
 1/4 A kérdező kommentje:
A pennyben lehet kapni előre elkészített pogácsát, Meggyes táskát stb. Olyat szoktunk venni, azzal nincs semmi baj amikor sütjük,csak anya szerint az drága és inkább megcsinálja saját maga. Hát szerintem ha összeadjuk ugyanannyiba jön ki a kettő és az előre elkészített tuti,hogy finom...
2016. aug. 4. 13:39
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt nem is írtam,hogy az első adag tészta természetesen ráragadt a nyújtódeszkára. Velem kiabált,hogy kaparjam fel,segîtsek legalább ennyit neki..
2016. aug. 4. 13:41
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A hajtogatott leveles tésztában már benne van a zsíradék. Csak ki kell olvasztani...

A jobbakban valódi vaj van, és nem margarin.

2016. aug. 4. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hát ezt tényleg elszúrta anyukád. A mirelit leveles tészta teljesen kész, ízlés szerint kell sósan vagy édesen felhasználni.

Veled nincs semmi baj, de lehet, hogy anyuddal higgadtan, nyugodt körülmények között beszélgetned kellene, hogy mi a gondja. Valami biztosan bántja, azért ilyen ideges.

Legyél türelmes, és nyugtasd meg, ha lehet.

2016. aug. 4. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!