Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Meddig áll el a pácolt hús,...

Meddig áll el a pácolt hús, ha nem lepi el az olaj?

Figyelt kérdés
2016. aug. 22. 18:17
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Meg jo kiserletezest, ha nem hiszel nekem. A vizben oldodo fuszer, pl. so olaj nelkul is atjarja a hust fozes kozben is, de egy besozott hus, pl. sonka eseteben is. Olajban oldodo fuszer sosem megy be a belsejebe. Ld. a csecsi szalonna pl. belul is sos, de belul nem paprikas. A zsiradek nem mozog a husokban, se ki, se be,'se sehogy.
2016. aug. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nagyon ragaszkodsz az elméletedhez... :) De te írtad , hogy légmentesen zár,(ezt más is tudja ) ezért is fontos lehet a többnapos pácolásnál.Aki sokat pácolt már húst, az tapasztalhatta is, hogy a savas-olajos pácban a puhulnak a hús rostjai, és ez sem elhanyagolgató szempont.

Nem kell mindig villogni a tanított/tanult tudásunkkal, sokszor a tapasztalat ezerszer többet ér, mint a tankönyvízű okoskodás. Szerintem.

2016. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

"Meg jo kiserletezest, ha nem hiszel nekem."


Végezzünk el egy kísérletet.

Tegyünk egy nagy pohár étolajba egy nagy csokor levendula virágot, és egy hétig naponta kevergessük meg többször. Aztán szűrjük le, és "pácoljunk" ezzel az olajjal két napig egy szelet húst. Aztán illetmentes detergenssel mossuk át a húst, hogy olaj ne maradjon rajta.

És ezek után szagold meg a húst!

És most azt magyarázd el, mitől levendula illatú???

2016. aug. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!