Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sertéstarjából milyen (finom)...

Sertéstarjából milyen (finom) ételeket lehet készíteni?! Van valakinek valami jó receptje?!

Figyelt kérdés
Légyszi írjatok valami jó receptet tarjára! Nagyon koszonom elore is a segítségeteket!

2016. aug. 28. 12:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
19%
Porkolt, hamburger.
2016. aug. 28. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik kedvenc kaja a családban.:-) Vastag (kb. hüvelykujjnyi) szeletekre vágom, miután a nagyon inas, zsíros részeket leszedtem. Körben bevagdalom (kb. 2 centi mélyen) a szeleteket, borsozom, vööshagymát, fokhagymát szeletelek közé, és egy órát hagyom állni. Meg lehet kenni kevés mustárral, ketchuppal is, ha valaki amerikai módra szereti, sót viszont nem szabad rátenni.

Ezután forró zsiradékban (legjobb a mangalicazsír) mindkét oldalát hirtelen, nagy lángon átsütöm a szeleteknek (megpirult, barnás kéreg legyen rajta), majd kizsírozott tepsibe teszem, hozzárakom a páclevet hagymástul, megsózom, és a serpenyőben visszamaradt pecsenyelét is ráöntöm. Kevés vizet vagy vörösbort öntök alá, esetleg kis Worcester-szószt is, mellédobok pár szem borókabogyót, esetleg a tetejére egy-két szelet bacont (akkor kevesebb só kell), szorosan (akár duplán) lefóliázom, és sütőben, 150-170 fokon jó két órán keresztül párolom. Isteni omlós, puha és szaftos, petrezselymes krumplival, salátával vagy savanyúsággal tálalom.

2016. aug. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! Nagyon jól hangzik ez a recept! Mindenképpen el szeretném készíteni!!! Egy kérdésem van csak: Mi az a borókabogyó?! ( gondolom,most jót nevetsz rajtam :)) )
2016. aug. 28. 13:14
 4/11 A kérdező kommentje:
Kedves 2.! Nagyon jól hangzik ez a recept! Mindenképpen el szeretném készíteni!!! Egy kérdésem van csak: Mi az a borókabogyó?! ( gondolom,most jót nevetsz rajtam :)) ) Koszi!
2016. aug. 28. 13:14
 5/11 A kérdező kommentje:
Használom a Google-t, de jobban szeretek mások által kipróbált, bevált recepteket elkészíteni!
2016. aug. 28. 13:16
 6/11 anonim ***** válasza:
96%

Majd ha szagos, ízes gugli lesz akkor lesz értelme a borókabogyóra guglizni.:D


Kérdező: én szoktam mustáros szeletet készíteni, vagy cigány pecsenyét.


A mustárosnál egyszerűen zsíradékon megsütöm gyorsan a kiklopfolt, megpucolt húst, majd a szaftját felöntöm 2 dl vízzel, 1 ek mustár bele (dijonit szoktam de jó a hagyomásnyos bugaci is), 1 ek ecet, kicsit összefőzöm. mehet bele ső és bors ízlés szerint. A húsokat jénaiba teszem, nyakon öntőm ezzel a szósszal és sütőben kb 30 perc alatt készre sütöm.

2016. aug. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

A cigány pecsenye kicsit nehezebb, zsírosabb.

Előző este kis olajjal öszekeverek borsot,sót és paprikát, nyomok bele pár gerezd fokhagymát.

Ezzel éjszakára bepácolom a kiklopfolt húsokat.

Sütés eéőtt veszek annyi szelet ujjnyi zsírszalonnát ahány szerlet tarjám van. Bevagdalom "kakastaréj"-nak. Kisütöm a zsírját, a zsíron pedig kisütöm a húsokat, a végén pedig a húsra teszem a tarajat.

Hasábburgonyával tálalom.

2016. aug. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
86%
A borókabogyó fűszer, nagyobb boltokban lehet kapni, a többi fűszer között van. Húsokhoz (elsősorban vörösekhez, disznó, marha, vad) kitűnő, de bab- vagy sima gulyásba, húslevesbe is szoktam tenni, ill. gombapaprikásba.
2016. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Borókabogyót legegyszerűbben gyógynövényboltokban lehet kapni, egy jó nagy tasakkal pár száz ft. nagyon sokáig elég, és én is a sültekhez használom. Nagyon kellemes ízt ad a húsnak, a zsírnak, és segít, hogy a hús szépen piruljon , de ne égjen meg. A szép rozsdás szín alatt isteni puha a sülthús.
2016. aug. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
63%
Akik lepontozták a borókabogyóra adott válaszokat, biztos csak a borókapálinkából ismerik... Lövésük sincs a fűszerekről, így csak vaktában pontozgatnak össze- vissza.
2016. aug. 29. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!