Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi a különbség a tonhal és a...

Mi a különbség a tonhal és a tőkehal között? A tonhalat régen szerettem, szeletelve, fagyasztva árulták. Nem tudom, hol kapható. Viszont vannak a panírozott halrudak, de az mind tőkehalból van. Nem merek venni.

Figyelt kérdés
2016. nov. 27. 16:27
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen más a kettő. Annyi bennük a közös, hogy halak.
2016. nov. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Kb az a különbség mint a csirke és a pulyka között.


Tonhalat konzerv formában mindenhol lehet kapni, vannak közte igen jó minőségűek. Nagyobb hiperekben tőkehal beszerezhető fagyasztva, az angolok, fish and chips formában nagyon jó.

2016. nov. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

Kétlem, hogy fagyasztott tonhalat vettél valaha sima élelmiszerüzletben

Amúgy a google is megmonta volna, hogy két külön faj

2016. nov. 27. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Sok nagy boltban lehet venni, friss és fagyasztott tonhalat.


Tesco, Spar, Interspar, Lidl, Metro.


[link]

2016. nov. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Amit régen tonhalként ettünk, az nem az volt. Nagyjából a ma forgalmazott "tengeri sütőhal" kategória, csak az összeset tonhalnak hívtuk, az egyszerűség kedvéért. A menzán például rendszeresen volt "rántott tonhal", amit kétlem, hogy 7000 Ft/kg árú valódi tonhalból készült volna.
2016. nov. 28. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Rántani való tonhalat kerestem. Az összes halrúd, ami kapható, tőkehalból van. Gyerekkorom óta hosszú ideig ettünk karácsonykor rántott TONHALAT. Igen, kapható volt. Köszönöm, aki megírta, hogy nagyobb hipermarketekben kapható.
2016. nov. 28. 11:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!