Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak belőle?

Mit csináljak belőle?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Ma ebédre töltött kenyeret készítettem, amihez egy fél kg-os kenyeret kettévágok és kiszedem a belsejét. Na most....itt van a kenyér "bele" és nem tudom mit készíthetnék belőle....nincs szívem kidobni semmilyen ételt, főleg hogy mások meg éheznek, és a tudat hogy nekem sem volt mindig mindenre.....ötletek?
2016. nov. 29. 15:13
 1/6 anonim ***** válasza:

- szokták fasírozottba is belegyúrni a kenyér belét

- összedarabolod kockára, tepsiben bedugod a sütőbe = kenyérkocka rántott levesekhez

- ha ugyanezeket a megpirított kockákat összetöröd = zsemlemorzsa


Még nem próbáltam, de esetleg "mákos gubát", nem kiflit áztatsz tejben.... hanem ezt????

2016. nov. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
rakjátok cukros tejbe és egyétek meg :D vagy rakd fasírtba
2016. nov. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A fasírt nekem is volt eszembe de annyira nem kívánom hogy az hihetetlen :D es ha "zsemlegombóc" lenne? Vagy kroketthez "kötőanyag" :D nemtudom :(
2016. nov. 29. 16:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Az is jó, a zsemlegombóc.

Egyébként le is lehet fagyasztani, a normál kenyeret is szoktam leginkább nyáron. Amikor szükség van rá, reggel kirakom az asztalra, szoba-(konyha)hőmérsékleten 1-2 óra alatt kienged, olyan mint a friss kenyér.

De a fasírtot is ha begyúrod, és lefagyasztod, majd amikor kell, csak előveszed, kisütöd, úgy is jó.

Ne dobd ki a kenyérbelet, kár lenne érte! :))

2016. nov. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20%
Ha most nem akarsz semmi olyat sütni, főzni, amihez kenyérbél kell, akkor terítsd szét egy tálcán, szárítsd meg, és daráld le prézlinek, vagy tedd el papír, illetve vászonzacskóba, és bármikor előveheted, ha fasírtot akarsz csinálni.
2016. nov. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Fagyaszto lett a sorsa....egyik nap sem kivantam a fasirtot sem en sem a parom :D aztan "majd jo lesz valamire" alapon ment a fagyiba....koszi a valaszokat! :)
2016. nov. 30. 17:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!