Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Egy süti, ha nem tartalmazna...

Egy süti, ha nem tartalmazna tejterméket, tojást, lenne az alapanyagok között pl. zabliszt, méz, dió vagy mák, akkor az meddig állhatna el vajon?

Figyelt kérdés

2016. dec. 11. 17:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak korlátlan ideig eltartható sütemények, a linzerfélék, mézeskalácsok, puszedlik, kekszek mind ilyenek. Zablisztből is készíthetsz hasonlókat. A mák és a dió sem romlékony, ha magába a tésztába kevered, és nem külön tölteléknek szánod.
2016. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

Jó kérdés, de én láttam már nagyon tojásos sütit is, ami több hónaposan is remek volt... Sok múlik azon, hogyan tárolod.

Általánosan nem lehet megmondani. Ha nedves, akkor rövidebben áll el, némely száraz süti viszont sok hétig. A zab és a méz valószínűleg OK, az olajos magvak tudnak avasodni, bár megsütve sosem tároltam őket.

2016. dec. 11. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%

"de én láttam már nagyon tojásos sütit is, ami több hónaposan is remek volt"


Igen, a közismert babapiskóta is pont ilyen. :)

2016. dec. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Sokáig, viszont a mák, dió a sütiben is meg tud avasodni, de nyilvánvalóan ezt mindenki észreveszi, hogy már nem igazán élvezetes.
2016. dec. 11. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
42%

Püspökkenyér jellegű süti is eláll több hétig (angolok receptje szerint).

Puszedlik is sokáig jók.

Azt viszont nem tudom milyen sütit lehetne csinálni tojás és vaj nélkül.

2016. dec. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek!!!
2016. dec. 11. 20:24
 7/13 anonim ***** válasza:
5. bármilyen sütit el lehet készíteni nélküle. Én általában vegán dolgokat sütök, mert bár én fogyasztok néhány tejterméket, de sok a vegán barátom és őket is meg akarom kínálni mikor jönnek. Az összes tejtermék kitűnően helyettesíthető.
2016. dec. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
26%

A tejtermék OK, de próbálkoztam már vegán sütikkel. A tojás pótolhatatlan, még ha működik is a süti, totálisan más lesz az eredmény. Piskótát pedig nem lehet tojás nélkül, van, amit annak neveznek a vegánok, de az nekem kicsit sem az, pont a lényegét veszti el.

Persze az összetartó szerepkörében helyettesíthető mással s pl. a bejglit is el tudom képzelni nélküle, mert ott a töltelék a lényeg.

Illetve vannak kekszek, ahol eleve egy tepsi sütiben van 1 tojás, ott nem annyira vészes, ha kihagyjuk. Ismerek isler receptet, amiben eleve nincs se tojás, se semmilyen tojáspótló (banán, chia, len), mégis jó, csak kicsit törékeny.

2016. dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
61%

Valószínűleg nem tudsz túl jól sütni, ha ennyire félresikerültek a vegán süteményeid. Rendszeresen viszek munkába, rokonokhoz is vegán sütiket és még sosem tűnt fel senkinek, hogy azok sőt, ha mondom mindig meglepődnek, mert hozzád hasonlóan a legtöbben nem tudják elképzelni hogy lehet tejtermékek, tojás nélkül sütni.

Az igazság az, hogy tényleg bonyolultabb és jobban kell a hozzávalók arányára ügyelni, illetve sokszor többféle alapanyagot kell használni egyetlen tejtermék/tojás kiváltására, ami bonyolultnak tűnhet sokaknak.

Nem szégyen, hogy neked nem sikerül, de kérlek ne állíts olyan hülyeségeket, hogy nincs ehető vegán piskóta meg hasonlók. Rengeteg cukrászat is kínál vegán tortákat, süteményeket, és bizony azokról meg nem mondod, hogy vegánok...

2016. dec. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

A tojás valóban pótolhatatlan. Viszont van egy csomó süti, amibe egyáltalán nem kell tojás.


Én azt nem szeretem az ilyen mindenféle reformkonyhákban, hogy állandóan mindent mindennel pótolni akarnak.

A szója vagy a csicseriborsó nem húspótlék, nagyon jó kajákat lehet ezekből csinálni ezekből a nyersanyagokból, amik direkt ezekre a növényekre lettek kitalálva. Ugyanúgy, a pirított zabpehely is finom, csak ne mondják rá, hogy mandula-pótló, mert távolról sem az. A babpüréből is csináljanak inkább egy tisztességes babos kaját, de ne hamis gesztenyetortát. Ésatöbbi.

2016. dec. 11. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!