Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Érdemes ilyen hidegben kint...

Érdemes ilyen hidegben kint bográcsozni?

Figyelt kérdés
-3 -4 fokban lassabban főne meg az étel mint nyáron? Attol tartok,hogy az étel felső része alig főne a hideg miatt.Ha meg nagyon alá gyujtok,akkor meg a leégés veszélye áll fenn.
2017. jan. 13. 07:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Meg lehet csinálni simán, mi tavaly nyàron csaptunk egy ilyen bulit, paprikás krumplit meg forralt bort csináltunk bogràcsban. Az öntöttvas bogràcs úgy àtforrósodik hogy megfő simán. Jo kis buli, melegít a tűz és az ételből felszàlló gőz, a forró ètel meg nagyon jól esik a hidegben.
2017. jan. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
95%
Mi tavaly hóban bográcsokztunk :D
2017. jan. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Simám lehet főzni mínusz fokokban is bográcsban és nem fog lassabban megfőni az étel. Zavaró tényező csak az lehet, ha szél van és kifújja a hőt a bogrács alól, de ezt is egy egyszerű szélárnyékolóval orvosolni lehet.


"Attol tartok,hogy az étel felső része alig főne a hideg miatt." - Ettől nem kell félni, ez fizikailag nem fordulhat elő.

2017. jan. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18%
#3 fizikailag előfordulhat, amit te szeretnél mondani az a "hétköznapi körülmények között"
2017. jan. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tántorodok meg akkor ettől a kis hidegtől, elkészítem kint a bírkapörit.
2017. jan. 13. 11:05
 6/14 anonim ***** válasza:
83%
ha csak nem extrém nagy a bogrács, akkor a hidrosztatikai effektus miatt elhanyagolható lesz a forráspontkülönbség a bogrács alja és a teteje között
2017. jan. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
15 literes az öntöttvas bogrács.A hús ami bele kerül az 5 kg lesz.
2017. jan. 13. 11:21
 8/14 anonim ***** válasza:
43%

Sőt, ha hideg van, a tűz is hidegebb, nem? Mamikám.

Simán meg lehet csinálni, jó buli, több pálinka fogy. De te, kérdező, ennyi ésszel ne fogj neki.

2017. jan. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Én ilyen hidegbe ki nem mennék bográcsozni.


Persze volt már rá példa hogy 0 fok körüli időbe bográcsba csináltam 3 napra pörköltet és utána bablevest. Ennek is oka az volt hogy elromlott a gáztűzhelyünk, villanyrezsónk sem volt működő képes, azért külön venni nem akartunk, kölcsön kérni nem tudtunk, szüleim messze laktak. Akkor kint az udvaron főztem meg több napra. Szerencsére akkor nem volt csapadék így nyugodtan mertem csinálni, de többet kellett várjak mire elkészül.

2017. jan. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

#6 az meg a hidrodinamika...

De az előző helyesbítésem lepontozasa után úgy gondolom az embereknek elég ha csak össze-vissza pakolunk szavakat egymás után, nem kell az értelmüknek megfelelően használni őket...

Pár év múlva nehogy meglepődjunk majd, ha azt mondják hogy repülővel megyünk pedig buszra gondolnak ezért villamosra kell majd szállni...

2017. jan. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!