Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Sültkolbásszal együtt füstölt...

Sültkolbásszal együtt füstölt karajt sütnék, mikor tegyem be mellé?

Figyelt kérdés
A sültkolbászt ugyebár főzve sütéssel kell elkészíteni, tehát a zsír mellett vizet is kell alá önteni, majd fedő alatt a gőzben párolódik, megfő, mivel fagyott állapotban teszem oda előbb kiolvad, aztán ha már megfőtt akkor a fedő leemelését követően következhet a sütési fázis, amikoris szép pirosra sütjük a házikolbász mindkét oldalát. A kérdésem az lenne, hogy a füstölt karajt - amit egyes helyeken "nyúlnak" vagy édespecsenéynek is hívnak - mikor lenne célszerű a kolbász mellé betenni? A főzési vagy már csak később, a sütési szakaszban?

2017. jan. 18. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne susd együtt,mert a karajnak kolbász íze lesz. Ha mindenképp együtt akarod, akkor szerintem az elején tedd bele, mert a karaj elég száraz,hagy puhuljon meg jól.
2017. jan. 18. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mert ez a karaj egészen puha, majdnem olyan mint a nyers hús, de amúgy finom, lényegében hasonló íze van mint a sonkának. Lehet hogy tarja? Sajnos nem találtam róla képet, mert ha beírom a képkeresőbe hogy "tarja" akkor egy nő fotói jelennek meg.
2017. jan. 18. 14:41
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
☺☻☺☻☺ Probáld beütni, hogy sertéstarja. Ha akkor is nöt látsz, a hiba benned van:-)!
2017. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Miért kéne megfőzni előtte a kolbászt?

Én simán beteszem a sütőbe némi olajjal, alufóliával lefedve.Nem full lángon sütöm, ha már kiolvadt, öntök le róla zsírt, krumplit teszek alá, és készre sütöm.

2017. jan. 18. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

értem, én krumpli helyett kenyérrel és mustárral szeretem a sült plajbászt

aztán a kolbászzsírt krumplis tésztához használom fel általában, ami olcsó és kiadós étel, ilyne módon elkészítve meg még fnom is

legutóbb szallonnát sütöttem a kolbászzsírban, amiből még maradt benne egy szalonnacsík, így használtam fel krumplis tésztához

mamma mía, milyen finom lett, csak ajánlani tudom mindenkinek ezt a receptet

2017. jan. 18. 15:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy tarja vagy karaj:) de, ha füstölt , a kolbászzsíron csak szeletekben átfuttatnám, hogy nagyjából egyforma meleg legyen a kolbásszal. Nem baj, ha kissé kolbász íze lesz, rontani nem fog rajta.

A zsír felhasználása krumplistésztához nagyon praktikus megoldás, én is mindig teszek bele egy kis füstölt kolbászt apróra vágva a krumpliba, majd utána töröm össze. Egészen különleges pikantériája lesz az egyszerű krumplistésztának is.

2017. jan. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!