Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti mennyire éltek azzal a...

Ti mennyire éltek azzal a lehetőséggel, hogy házilag csináljatok bármit?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm szerint úri bolondság... én szoktam kenyeret, zsemlét, kifliket péksütiket sütni házilag mert jobban szeretem, mint a boltir. Rutinos vagyok bennük így nem sok idő. Fűszerkeverékeket is állítok össze, nassolni valókat, nyáron fagyikat, lekvárokat, ha filmet nézünk, összeütök előtte egy nachost vagy bármit... több füzetem van tele receptekkel, smoothie-kkal, keresztlányomnak is én sütöttem a névnapi tortáját mert élvezem, ez a hobbim, ez köt le. Mellette dolgozom is így pedig, hogy szeretem, nem megterhelő munka mellett. Ti is szerettek házilag csinálni hasonlókat? Vagy tényleg úri bolondság?
2017. febr. 17. 18:08
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Aki úri bolondságnak tartja, az lusta tahó proli. Én régebben házi konzerválást végeztem (ami mára már nagyon redukálódott): sok lekvárt főztem, kompótot tettem el és házi savanyúságot meg lecsót. A lekvár íze valóban az igazi gyümölcsre emlékeztet és aromája felülmúlhatatlan. A lecsó pedig a mindig kéznél levő csoda, amihez csak tojás kell. Ja, hogy dolgozni kell vele ?, hát igen.


72/F

2017. febr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Amennyiben egy hobbi létezése úri bolondság, akkor az.

Ne törődj vele, hülye szegény.

2017. febr. 17. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%

Elöször is amit te csinálsz, az minöségre jobb, mint a vásárolt, márcsak azért is, mert nincs tele mindenféle adalékkal meg fölösleges vegyszerekkel.


Másodszor a házi sokkal jobban megfelel a család ízlésének és ez is elöny.


Persze ez plusz munka, ha valakinek nem fér bele az idejébe, akkor vegye meg, de ha neked van kedved meg idöd is (habár arra mindig van ideje az embernek, amire akarja, hogy legyen), akkor csináld.


Akinek a sütés-fözés "munka", annak nehezére esik, akinek meg "kreatív hobbi", annak szórakozás.


Mellesleg az "úri" viselkedés nem az, hogy maga csinálja az ételket, nekik volt/van személyzer, akit ezért tart.


Én személy szerint kenyeret-kiflit-zsömlét veszek, de tényleg megbízható helyröl, viszont ezen kivül semmi kész dolgot nem használok, magam készítem.

Sokféle savanyúságot, lekvárokat, befötteket teszek el, sokat sütök - édeset is meg sósat is -, minden napra fözök, és nemcsak 5-10 féle étel fordul elö, hanem egy évben kb 200-250 különbözö recept, emellett nassolnivalókat is készítek.


Rengeteg receptem, van, mert szeretem gyüjtögetni, így bármikor tudok keresgélni valami érdekeset, meg egy-egy étel többféle variációját is érdemes megismerni.

2017. febr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi :) Engem órákra le tud kötni az, hogy recepteket írjak ki. Mindig találok valami újat..nekünk különösen jó, mert nem kell az auchanba rohanni, ha elfogy a kenyér mert akkor tuti egy vagyont hagyunk ott..ezért tanultam meg kenyeret sütni mert a beugrunk kenyért abból lett más is.. azóta meg rákaptam az ízére annyi, hogy sütiket nem sütök mert nem rajongunk értük. Max pogit, perecet stb. De tök jó móka :D
2017. febr. 17. 19:09
 5/10 anonim ***** válasza:

Alapanyagokat veszünk és mindent magunk csinálunk. Keksz, jégkrém, kókusztej, kenyér, csoki... A mustárom sajna nem az igazi, de igyekszem.

Gyümölcsöt is aszalok meg minden.

A savanyúság az, amit rokontól kapunk, illetve néha veszünk. Nem kezdek el káposztát savanyítani.


Egyrészt az ár, másrészt a minőség, egészség, harmadrészt a speckó igények és sokszor az egyszerűség, kényelem miatt csinálom. Nagyságrendekkel könnyebb csokiszószt készítenem, mint elmenni a boltba csokiért, ami rossz összetételű és kevésbé ízlik. Persze a havi bevásárláskor is megvehetnénk, de tényleg nem felel meg, ilyen-olyan okból.

2017. febr. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

csak alapanyagot veszünk, de keressük a lehetőséget, hogy házit kapjunk, kiránduláson szedünk medvehagymát, gyógynövényt, csipkebogyót, szamócát, stb...

csinálunk lekvárt, kenyeret, aszalványt, sütit, savanyúkáposztát, granolát, zabpehelyből zablisztet, stb...

sőt, kapszulázógépet is vettünk, por alakban nagyobb téteben olcsón lehet kapni mindent, kis macera, de megéri.

2017. febr. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Amit lehet, megcsinálok házilag, leginkább azért, mert a készen kapható ételek összetétele és minősége az esetek többségében sz... khm, kritikán aluli.
2017. febr. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Medvehagymát hol lehet szedni? Mert mi is szeretnénk menni, de nem tudom, hol találunk. Erdőben vagy réten keressem?
2017. febr. 18. 10:38
 9/10 anonim ***** válasza:
Én is mindent próbálok házilag megcsinálni. Engem leginkább a kert köt le. Meg szeretek gyűjtögetni is. Szerintem nagyon jó program is lehet velőle,ha elmegyünk egy erdei sétára és szedünk csipkebogyót,bodzavirágot stb aztán itthon készìtünk belőlük dolgokat. Gyümölcsökből is mindig főzünk lekvárt,csinálunk befőttet,vagy fagyasztok le pl meggyet magozva,mert télen elég csak előkapni,kiolvasztani és mehet is a piskótába.
2017. febr. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mióta "úri bolondság " a házi eltevés, tartósítás, a szó teljesen jó értelmében ?

Pont az ellenkezője. A "szegény ember vízzel főz " mondás lehet, hogy igaz, de az ember nagyon találékony, és nagyon sokra képes, ha arról van szó, hogy az élelmiszereket saját maga termelje meg, állítsa elő.Szerencsére...

Persze a jó eredményhez szívvel lélekkel kell csinálni mindent.

Nyilvánvaló, hogy lehetetlen mindent sk. előállítani, de tudatosan el lehet kerülni a mű,- kényelmi élelmiszereket.

2017. febr. 18. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!