Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Nokedlit hogyan lehet frissen...

Nokedlit hogyan lehet frissen tartani?

Figyelt kérdés

Barátomnak vacsorát főzök de délután szeretném elkészíteni és utána még elkészülni stb. Nokedli pörkölttel lenne a vacsora, a pörköltnél egyszerű mert csak megmelegítem de a nokedli?? Ha azt megcsinálom előre utána kiszárad 1-2 óra alatt.


Van valami módszer amivel ugyanúgy friss maradna? Csak 1-2 órával később fogyasztanánk el



2017. márc. 12. 12:12
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Sehogyan. Akkor az igazi mikor a tűzhelyről még frissében melegen leveszed és tálalod, mondjon akárki akármit. Néhány perces művelet elkészíteni, én a helyedben rááldoznék 10 percet bizony és közvetlenül tálalnám.
2017. márc. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%

Eleve a nokedlit szedd kevés zsiradékra, jól keverd át.

Amikor tálalni akarod, előtte forralj egy edényben vizet, amire rápasszol a nokedlis edény. Az alatta csendesen forró víz tökéletesen felmelegíti a nokedlit, minden károsodás nélkül.1-2-szer keverd csak át, nehogy szétzúzd a tésztát.Meglátod olyan lesz, mint amikor készítetted.

Fagyos nokedlit kiengedés után így szoktam felmelegíteni, és mindig finom . A lényeg, hogy kevés zsiradék legyen alatta, ne tudjon mászkosodni.

Ez a módszer szerintem sokkal jobb, mint a mikrózás, mert abban kiszáradhat.

2017. márc. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%
Ja, és a melegítendő nokedlit le kell fedni, hogy a meleg pára az edényben maradjon, amitől felmelegszik.
2017. márc. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Inkább előtte készülj el minden mással, tudom, hogy szeretitek a párotokat frissen mosott hajjal, frissen tusolva, parfümözve, kisminkelve várni, de hidd el, a friss vacsorát sokkal jobban szeretik. :D

A pörkölt is finomabb a tűzhelyről, a nokedli meg szinte csak úgy jó. Ha a vacsora a lényeg, akkor frissen csináld.

Amúgy is furcsán hat, hogy áthívod azzal, hogy főzöl neki, és a hűtőből pakolod ki a maradékot, aztán mikróban megmelegíted... :D

2017. márc. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Gőzfürdőben, lefedve 1-2 órát állagveszés nélkül kibír-
2017. márc. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
70%

Ha vendéget várok, akkor mindig olyan ételt főzök, ami előre elkészíthető. Nekem is, és a vendégnek is kínos, ha ő a szobában unatkozik, míg én a konyhában tüsténkedem félórát. Ezt azoknak írtam, akik szerint az a legjobb, ha frissen készíted a nokedlit. Az, hogy az előre elkészített ételt megmelegítem, nem azonos azzal, hogy a hűtőből előszedett mindenféle maradékot tálalok elé.


A nokedli elég jól melegíthető, akár mikróban, akár serpenyőben, kevés zsiradékon, akár, ahogy többen javasolták, gőz fölött. Még másnap is, nemhogy 1-2 órán belül.

2017. márc. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%

Ha kifőzted, és egy edényben pici olajon sóval átforgattad. Könnyen tudod akár a láng fölött kavargatva is percek alatt átmelegíteni. Különösen, hogy a tányérban a forró pörköltet rászeditek.


Egyébként másnap már úgy melegítem a maradékot, hogy kevés sós vizet forralok, abba beleborítom a hűtőből kivett nokedlit, és amikor már ismét forr (1-2 perc) abban a pillanatban leszűröm.


De a vendégfogadás előtt kifőzött nokedlinél ez felesleges.

2017. márc. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Igazából a pörköltet megfőzöm most, és ugyanúgy hagyom a fazékban és mielőtt megérkezik a barátom gyors felmelegítem gázon mintha akkor készülne :D nokedlit is akkor hasonlóan ahogy írtátok! köszönöm a segítséget
2017. márc. 12. 15:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!