Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyit költötök naponta...

Mennyit költötök naponta kajára és miket szoktatok sütni főzni?

Figyelt kérdés

Azt is írjátok le hogy hányan vagytok a csaladban. :)

Én nagyon kivagyok, nálunk nem nagyon vannak változatos ételek. Ha van pénz töltött káposzta ha nincs paprikás krumpli.

Nem akarom anyát bántani de nem jól ossza be a pénzt szerintem.

Más gyerek hazamegy a suliból tudja hogy otthon meleg étel várja, de nálunk sosem volt így.

Mindenki dolgozik, anyam 100-130 at keres, apám elissza a háromnegyedét szóval ő olyan 40 et add le anyának és heterzet keres naponta és mindig van maszek is.

Battyaim is dolgoznak a nagyobbik semennyit nem ad, a kisebbik az egészet ő keres olyan 60 ezret de most elköltözött .


Ugye nem ok nélkül vagyok kiakadva?


Fizetés után , 3nappal már van hogy kenyér sincs.


17/L


2017. márc. 12. 23:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

2 főre nagyjából 60 000 forintot költünk kajára.

Húsok közül általában csirkét szoktam venni, vagy pulykát darált húsok közül. Ezek mellé krumplit, tésztát, rizst vagy párolt zöldséget készítek.

Heti egyszer szoktam valamilyen főzeléket is csinálni.

Ha nincs kedvem főzni, akkor szendvicset eszünk, esetleg rántottát, bundás kenyeret.


Két kollégista

2017. márc. 13. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Mi 2 főre 50.000 körül költünk vega étrenden ebből növényi tej, joghurt hasonlók is kijönnek amik kicsit drágábbak.
2017. márc. 13. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
71%

1 főre 25000/hó, és csak azért eszek 2 egymást követő napon ugyanazt, mert annyira keveset nem tudok magamnak főzni.

Mindig van kaja a hűtőmben, fagyasztómban, csak akciósakat kell vásárolni. Leginkább csirke-pulyka, ill. belsőségek, máj, zúza. De ha ráéhezek, megveszem a sertést, a marhát is. Csak oda kell figyelni, és beosztani.

2017. márc. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
82%

Miért is lettem lenullázva ??? Mi a kifogás az írásommal kapcsolatban?

Aki lepontozott legyen annyira korrekt, hogy legalább megindokolja.

Bár ide lepontozni szórakozásból járnak egyesek...

2017. márc. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
67%

A múltkoriban már alábbhagyott a lepontozósdi, de most kb. egy hete már ismét csinálják. Én már meg sem lepődök.

Ne mérgelődj, adtam most neked 2x zöldet!

2017. márc. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
71%

Apád elissza a pénzt - hát, ez a baj...


Egyébként nálunk nagynéném nem tudja beosztani. Fizu utáni első két hétben minden szart megvesz/csinál, két hétig meg tarhál, meg nyávog, hogy vajas kenyéren él... így járt.


Nos, ketten vagyunk, én kezelem a konyhát, naponta max. 3 frank (kenyér tej) az alap

- heti 10-15 frankból megoldom a többnapi melegkaját (ha húsos akkor nyilván drágább)


Miket:

- hagyma-, borsó, zöldbab, bab-, lencseleves, néha sajt, lebbencs, krumpli - ezek olcsók (max. 3 frank), és kettőnknek 3 napra simán elég

- főételek: a húsos olyan 6 frank, de az is 2 nap minimum eltart, a zöldséges (pl. rakott) az megvan 4-ből is bőven.

- krumplis tészta, bolognai, chilis bab, pörkölt, rakott dolgok, többfajta sült - ez a menü általában

2017. márc. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
96%

Ez a kérdés a főcímen kívül inkább a családi kapcsolatok kategóriájába illene.

Mint olvasható a válaszokban is, mindenki más-más élethelyzetben, akár egyededül, vagy többedmagával, más-más jövedelmi viszonyokkal, de feltehetően rendezett életmódban él.

Válaszolók közül senki nincs hasonló helyzetben, mint ez a család, így az adott válaszok nem relevánsak.

Az az enyém sem hasznos, mint láttuk, pedig a megoldás ott helyben lenne.

Én hiába írom, hogy heti 40 ezret költünk élelmiszerre, hétközben kettőnkre, de hét végén/ünnepnapokon 5 illetve egy idős rokonnal 6 főre bővül a család.

Rendezett az anyagi hátterünk így nem is tudja az ember érzékelni, hogy másoknak fizetés után 3 nappal kenyérre is alig maradt.És a gond eredője ott van magában a családban.

Ezen kellene változtatni,és nagyon sajnálom a kérdezőt, hogy éppen neki kell idegenekhez fordulnia a problémájával.Nem dőzsölünk, de minden kerül az asztalra, amit szeretnénk. /na azért nem rák, meg lazac, bélszín napi szinten :) /

Mindenki az tudja beosztani, ami van, de a beosztást meg is kell tanulni.

2017. márc. 13. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
54%

Számoljunk:

- anyám 100-130-at keres

- apám hétezret naponta: 20 m.nap x 7000 = 140, de ebből csak 40-et ad le, akkor a mama 130-ával együtt 170 ezer.


Ebből élnek 4-en: apa-anya-tesó és a kérdező. Ha a 170-ből havonta kifizetnek kb. 50-et rezsire, akkor marad kajára 120 ezer, akkor ez 30 e/hó/fő kajára, kb. ugyanannyi, mint amit mások is elköltenek havonta egy-egy főre.


De hogy ebből 3 nappal később már kenyérre sincs????


Nekem olyan kamu-szaga van.

2017. márc. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
0%

Fejenként 1 ezer/hó vagy kevesebb, világéletemben ennyit költöttem ételre (nyaralás nem számít) s bőven jókat lehet enni belőle. Sok xilit, sok kókuszzsír, sok olajos mag, házi tojás, néha házi nyúl, zöldségek, gabonák... Kenyérből házi sütésű tönkölykenyér, baromi olcsó, csak belém kár, mert engem kicsit sem laktat. Sok olcsó alapanyagunk van, mivel jók és finomak, de egypár drágább is. Ha nagyon megszorítanám (persze az egészséget, finomságot nem feladva), 500-ból kijönnék, de az már elég aszkéta lenne, dobnom kéne még az eritritemet is... Ami végülis kibírható.


Nagyon sokan költenek ételre nálam kevesebbet s még mindig jókat esznek s nem mindenféle egészségtelen vackot. Pont hogy pl. a szezonális zöldségek, rizs, zab az olcsó, sok egészségtelen vacak pedig túlárazott. A fehérje valamivel drágább, de abból sem kell rengeteg s nagy szegénységnél a legolcsóbb hüvelyesek s gabonák is megoldják a dolgot.

2017. márc. 13. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
17%

Arra elfelejtettem válaszolni, hogy miket főzök. Zöldségételeket (leves, zöldségfasírt, zöldségpörkölt, sárgaborsófőzelék), tojásételeket (én alapvetően ezeken élek, főleg szálkásításkor), sok sütit (cukor és általában gabona nélkül - a párom egyik alapétele, főleg munkába. édesszájú könnyű fizikai munkás, kissé gyors anyagcserével, kell a kalória), a párom magának sok zabkását és gyümölcsrizst, kókusztejberizst. Ipari mennyiségben eszünk földimogyorót, de azt nem kell főzni.

Néha nyúlpörkölt van, ma pl. krumpli tojással... Általában nem bonyolítjuk el.

Ha több húst ennénk, akkor simán lehetne sokszor rizseshús. Tésztát nem eszünk, ahelyett és kenyér helyett általában rizs van. Kenyér manapság már gyakran van, akár havi 1-2 alkalommal is sül s napokig kitart, előtte évekig csak rizs volt. Mondjuk az én személyes kedvencem a köles. Ezek olcsók és jók.

2017. márc. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!