Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyit költötök naponta...

Mennyit költötök naponta kajára és miket szoktatok sütni főzni?

Figyelt kérdés

Azt is írjátok le hogy hányan vagytok a csaladban. :)

Én nagyon kivagyok, nálunk nem nagyon vannak változatos ételek. Ha van pénz töltött káposzta ha nincs paprikás krumpli.

Nem akarom anyát bántani de nem jól ossza be a pénzt szerintem.

Más gyerek hazamegy a suliból tudja hogy otthon meleg étel várja, de nálunk sosem volt így.

Mindenki dolgozik, anyam 100-130 at keres, apám elissza a háromnegyedét szóval ő olyan 40 et add le anyának és heterzet keres naponta és mindig van maszek is.

Battyaim is dolgoznak a nagyobbik semennyit nem ad, a kisebbik az egészet ő keres olyan 60 ezret de most elköltözött .


Ugye nem ok nélkül vagyok kiakadva?


Fizetés után , 3nappal már van hogy kenyér sincs.


17/L


2017. márc. 12. 23:34
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
66%

4-en lakunk együtt haver albérlők, mind részmunkaidőben melózunk tanulás mellett így kevés pénzből kell gazdálkodni, én szeretek kaját sütni így ha lehet megvesszük az alapanyagokat közösből én meg csinálok belőle valami ehetőt. Közös ebéd nincs, de ritkán marad belőle. Ha nincs kedvem vagy időm, se másnak, kész kaját veszünk vagy rendelünk, vagy szendvics. Hétvégén ritkán eszünk otthon mert vagy nem vagyunk otthon vagy mindenki a családjával ebédel. Ez nagyjából heti 15-20ezerből jön ki 4 megtermett férfira :). Otthon ahol a szüleim vezették a háztartást ez simán volt 50ezer hetente és mindig kiakasztott amikor még ennek ellenére is üres volt a hűtő vasárnap, kiszáradt felvágott és rohadó zöldségeket leszámítva. Nem tudom hogyan csinálják.


20F

2017. márc. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól számolom, akkor egy öttagú családnak van összesen havi 200-230 ezer forintja. Ezt sajnos elég nehéz jól beosztani, hogy a számlák kifizetése után még bőséges és változatos étkezésre is maradjon. Talán apukádnak nem kéne elinnia a fizetése háromnegyedét, és a felnőtt bátyád is beszállhatna a költségekbe, akkor anyukádnak is könnyebb lenne beosztani.
2017. márc. 13. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
38%

ennyi pénzből tényleg nem lehet ezeknél jobb kajákat kihozni

én egyedül vagyok és ha főzök valamit, akkor az napi 3-4 ezerből megvan, ha csak hideget eszek, akkor az napi max 2 ezer

amikor főzök, akkor sült sertés vagy marhahúst szoktam, köret általában párolt zöldség, rizs vagy csak savanyúság

2017. márc. 13. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
90%

Hát itt az a baj, hogy apád elissza a pénz 3/4-ét.

El kéne költözni tőle, aztán kijöttök majd a pénzből.

2017. márc. 13. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
42%
Plusz Te is elmehetnél valami diákmunkára, és megmutathatod anyádnak, hogy kell beosztani a pénzt! :)
2017. márc. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
43%
Elég lenne az a pénz, csak ha faterod elissza, akkor tényleg hiányzik a családi kasszából. Van az a tipusú ember, aki azt sem tudná beosztani, ha fél millát keresne, anyukád is ilyen lehet. Üljetek le, csináljatok költségvetést.
2017. márc. 13. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
42%

Vagyis 4 főre van 140-170 ezretek, ami anyád hibája, hisz szarul osztja be a pénzt, véletlen sem az alkoholista apád a hibás, aki eliszik 120 ezret havonta....



Amúgy 17 évesen már lehet dolgozni, ha nem tetszik valami


De hogy a kérdésedre is válaszoljak, kb80ezret költök havonta egy főre, meg tudnám oldani 25ezerből is, de nem akarom. Amúgy nálatok még annyi sincs egy hónapban

2017. márc. 13. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
97%
Miért ők költözzenek! Költözzön el a papa, aki csak élősködik a családján. Amit bead a közösbe, + még kaját kap, fűtést, vizet, mindent... éljen meg valahol máshol abból a pénzből, amit jelenleg bead a család kasszájába.
2017. márc. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
73%

mit segit rajtad ha mi beirjuk hogy mennyit koltunk? Mi peldaul nem szamoljuk, fogalmunk sincs hogy mennyit koltunk kajara, mert nem tetel.


Valojaban szuper helyzetben vagy: felismerted a problemat, es eleg fiatal is vagy ahhoz hogy ugy alakitsd az eleted hogy a nalad kesobb maskepp legyen. Tanulj, kepezd magad, es akkor neked nem lesz gond a kaja. Sem.

2017. márc. 13. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
59%

Aki 3-4 ezerből egymagára főz naponta, annak van mit a tejbe aprítania...

Egy család akkor család, ha meg tudják beszélni a problémáikat. Egyszer, amikor mindenki otthon van, ki kell teríteni a lapokat, hogy ki mivel tud hozzájárulni a családi kasszához, és ezért mit várhat el.Te kiskorú vagy még, gondolom tanulsz. Így a szüleid kötelesek gondoskodni rólad.

Szerintem anyukádra számíthatsz, hogy rávedd egy okosabb költséggazdálkodásra.

Találjátok ki a heti menüt, és hetente egyszer vegyétek meg hozzá a feltétlenül szükséges dolgokat.

Egyszer legalább töltsétek fel a spájzot (ha van ) alapvető élelmiszerekkel, amiket utána majd csak pótolni kell, ahogy fogynak. (krumpli, hagyma, olaj, tészták, fűszerek.... stb )Olvassátok az akciós újságokat, és mindig a legolcsóbból válasszatok főznivalót.

Ital, cigi, nasi egyéb felesleges dolog kizárva az ételre szánt összegből.Nem kell minden nap boltba menni, esetleg kenyérért, de az jó másnaposan is, pl pirítósnak.

Segíts be anyukádnak a háztartásba, amennyire csak tudsz.

Egyszer majdcsak beáll valamiféle rendszer, ami mindenki számára megfelel majd.

2017. márc. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!