Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készíted a zöldséges...

Hogyan készíted a zöldséges rizsát?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy rizottónak hívják e ezt, vagy csak köretnek húshoz. Hogyan kell készíteni olyan rizsát ami dugig van zöldségekkel? Meg fözöm a rizsát és a zöldségeket meg kell párolni, vagy fözni és úgy össze keverni? Vagy te hogyan készíted?
2017. máj. 18. 09:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
36%

"Rizsát"?

Milyen pufajpusztai faluról írsz te? :D

2017. máj. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szlovákiából és nálunk rizsának hívják, elfelejtettem, hogy nálatok rizs......
2017. máj. 18. 09:14
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Rizsát sehogy :D gusztustalan ez a szó.


Zöldséges rizs esetleg...

Egyben készítem el. A rizzsel együtt főzöm meg. Olajon megpirítom előtte a rizzsel együtt, aztán felöntöm annyi vízzel, hogy ellepje. Sózom, borsozom picit- van, aki némi vegetát is tesz hozzá, ekkor nem kell só. És készre főzöm.

2017. máj. 18. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
29%
Szlovákiában sem mindenhol rizsa :D
2017. máj. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%

Ízletesebb, amikor hagymát dinsztelsz, és azon átforgatod a zöldséget, és pici vízzel födő alatt párolod a fűszerekkel. Majd a kész rizst belekavarod.

De lehet úgy is, ahogy írod, hogy külön-külön megfőzöd... ez esetben viszont a zöldség összes íze-zamata ott marad a főző vízben!


Igen, előző, vannak az országnak olyan részei, ahol szokták a rizst rizsának is nevezni. Meglehet, hogy te élsz pufajpusztán, és nem a kérdező, ha még ennyit sem tudsz!

2017. máj. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
21%
Oké, találkoztam már olyan mucsaröcsögeiekkel ezen az oldalon, ahol a pénisz "pucának" hívják a gyerekek előtt, de ettől ezek nem lesznek értelmes szavak...
2017. máj. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
87%
Én a rizst külön elkészítem a zöldségeket pedig olíva olajban megpirítom , utána hozzáöntöm a rizshez és összekeverem, a rizst delikáttal ízesítem
2017. máj. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
A rizsa és a puca is értelmes tájszó! Még Magyarországon is, és nem csak a lepusztult falvakban. Nem kell a tájszavakat leszólni, mert színesítik a magyar nyelvet.
2017. máj. 18. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

A rizs és a rizsa kifejezés teljesjogú tagja a magyar nyelvnek.Aki megveti a tájnyelvi kifejezéseket használó magyarokat, saját magát minősíti...

A kérdésre válaszolva, én külön főzöm meg a rizsát/rizst a szokásos módon, zsiradékon lepirítva, dupla mennyiségű vízzel, kevés sóval. Amikor felszívta a vizet, átkeverem, és hátrahúzom. Dupla konyharuhával letakarva hagyom, hogy a saját gőzében puhuljon készre.

A zöldséget, legyen az borsó, vegyes pl mexikói keverék,kukorica vagy éppen gomba, szintén kevés zsiradékon megdinsztelem, sózom esetleg hozzáillő fűszerekkel megszórom. nagyon hamar megpuhulnak,ha esetleg még vizesek lennének, akkor fedő nélkül zsírjára visszasütöm. Utána keverem össze a villával fellazított rizsával/rizzsel. Vágott petrezselyemzöldet keverek még hozzá.

A dinsztelt hagyma is előfordul nálam is a zöldségek alá, pl a gomba alá mindig.Nagyon jó ízű lesz tőle a zöldséges rizs/rizsa.

A beszólogatókkal ne törődj, maradj hű a gyökereidhez, az anyanyelvedhez és bátran, sőt büszkén használd a tanult ,megszokott magyar kifejezéseket akár szóban, akár írásban.Legyen szó rizsáról, pityókáról, paszulyról... akármiről.Csak azok nem értik, akik nem is akarják.

Szerintem.

2017. máj. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem nulla problémám van a tájszavakkal, sőt. A rizsát nem alkalmazom, de nem leszek ideges, ha más igen :)


Én megsütöm az apróra vágott, gyorsan puhuló zöldségeket s a már kész rizsbe forgatoms ezen a ponton általában nem hagyom ki a szójaszószt, mert nekünk úgy ízlik. De persze máshogyan is finom.

2017. máj. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!