Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Hogyan készíted a zöldséges...

Hogyan készíted a zöldséges rizsát?

Figyelt kérdés
Nem tudom,hogy rizottónak hívják e ezt, vagy csak köretnek húshoz. Hogyan kell készíteni olyan rizsát ami dugig van zöldségekkel? Meg fözöm a rizsát és a zöldségeket meg kell párolni, vagy fözni és úgy össze keverni? Vagy te hogyan készíted?
2017. máj. 18. 09:00
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
én úgy szoktam zöldséges rizsát csinálni, hogy egy kicsit megmosom a rizsát (vízben kicsit morzsolgatom). Ha olyan zöldségem van amit kicsit tovább kell főzni, mint a rizsát akkor azt kb 5 percig előfőzöm, majd beleöntöm edénybe a rizsát, 2-2,5x annyi vizet hozzáöntök, mint amennyi rizsa van (a borsót, meg hasonló gyorsan fővő zöldséget is most rakom bele) aztán hagyom hogy felforrjon. Forrás után legkisebb fokozatra rakom, majd kb 15 percig főzöm fedővel letakarva. mikor letelt az idő, leveszem tűzhelyről, összekeverem, majd fedőt visszatéve hagyom állni 10 percig körülbelül. Fűszernek többnyire csak sót szoktam használni hozzá, de néha teszek bele 1-2 gerezd fokhagymát (granulátum is jó) az is finom ízt ad neki.
2017. máj. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!