Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen levest szoktatok...

Milyen levest szoktatok csinálni, ami nem húsból van, és olcsó?

Figyelt kérdés
Mert én csak a tojás-,gomba,krumpli, esetleg frankfurti levest szoktam,igaz abba virsli kell.. A hús-és gulyásleves ugye eleve kilőve.A gyümölcs-és paradicsomlevest, nem mindenki szereti nálunk.
2010. máj. 21. 08:25
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
Hagyma leves, fokhagymakrém leves, ezek olcsók és táplálók is. Spárga, brokkoli, gomba-gombakrém, sütőtök (ez most nem aktuális), burgonyakrém leves (pici paradicsompürével, baconchipsel az igazi). Mi ezeket szoktuk.
2010. máj. 21. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Levesek, amiket főzni szoktam: Krumpli, fokhagymás krumpli,zöldség, zöldborsó, zöldbab, pirított tészta vagy lebbencs, sárgaborsó, sárgaborsó krém, olaszos minesztróne, paradicsom, gyümölcs, köménymagos,lencsés hamis gúlyás, spárgakrém, göcseji gombaleves. Ja, és emlékszem, hogy gyerekkoromban a szomszéd néni tésztás tejlevessel borzolta az idegeimet...útálom a forralt tejet, így a levest sem bírtam megenni soha. Hiába kínált. :)

A fokhagymás krumpliba és a pirított levesbe szoktam rakni kolbit, de elhagyható, a sárgaborsóba azonban nem árt egy kis füstölt (akár csak bürke is) az íze miatt.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe.


Üdv!

2010. máj. 21. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Jajj, a tejleves nálunk utoljára az oviban volt sláger :D Én utáltam, ahogy a tejet sem szeretem :) Közben eszembe jutott a paradicsom leves is, bár azt sem szeretem, de az sem húsos.
2010. máj. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Hozzávalók Sajtkrémleveshez!

kb 10 dkg vaj,

kb 1/2 l tej,

1 fej vöröshagyma,

4 gerezd fokhagyma,

2 evőkanál liszt,

só, bors, szerecsendió,

sajt kb. 10-15 dkg.


Elkészítés:

A vajat felforrósítom, közben a hagymát apró kockákra vágom. Ha a vaj már meleg akkor mehet bele a vöröshagyma. Aranysárgára pirítom. Aztán mehet bele a fokhagyma, természetesen összezúzva. Így már nagyon keveset sütöm, mert a fokhagyma keserű lesz ha megég! Ezután mehet bele a 2 evőkanál liszt. És nagyon világos rántást készítek. Ezután jöhet a tej. Most már keverőkanállal dolgozunk hogy sima legyen a levesünk. Először csak kevés tejet öntünk a lisztre, ezzel alaposan elkeverjük. Közben látni fogjuk, hogy a lisztből és tejből sűrű mártást kaptunk. Ha sikerült simára elkeverni mehet bele a többi tej részletenként. A tej mennyisége attól függ, hogy milyen sűrű levest szeretnénk. Közben fűszerezzük, só, bors, szerecsendió. Mikor elég sűrűnek találjuk a levest akkor mehet bele a sajt, természetesen reszelve. A lényeg, hogy a sajt felolvadjon a levesben ezzel is sűrítve rajta egy picit. Tálalásnál lehet még rászórni parmezánt. Ha még dúsabb levest szeretnénk akkor fokhagymával bőségesen megkent pirítóst is adhatunk a leves mellé.


Tanácsok:

Készíthetjük Trappista sajtból, de választhatunk sovány sajtot is, akkor fogyókúrába is beilleszthetjük ezt a receptet.


Elkészítési idő: 20 perc

2010. máj. 21. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Köszi Mindenkinek!:)
2010. máj. 21. 11:03
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Na, már alig maradt a "repertoáromból", amit nem írtak még előttem :=) : rizsleves, kukoricakrémleves, fejtett bableves, szárazbab leves, sóskakrémleves, gyümölcslevesek.
2010. máj. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Annyi zöldséget pucolsz és szeletelsz fel, amennyi otthon van, teszel bele vegetát és kész :)

a hozzávalók mennyiségétől függően így lesz sárgarépa, karalábé, gomba vagy például káposztalevesed stb. :)

2010. máj. 22. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
53%
Sörleves,borleves!Bár ezek téli ünnepek levesei!
2010. máj. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!