Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Bográcsozók! Muszáj a babgulyá...

Bográcsozók! Muszáj a babgulyás alá füstölt szalonnát sütni? Nem szeretjük a füstölt izt, és minden recept ugy irja.

Figyelt kérdés
2017. júl. 13. 15:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem muszáj.
2017. júl. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez kimondottan ízlés kérdése, egyáltalán nem muszáj Anélkül is lehet nagyon finomat főzni.Én pl soha nem teszek bele. Füstölt hússal (csülökkel ) a bablevest készítem, ami más jellegű, mint a gulyás.

Bátran állj neki simán pörköltalapra feltenni a húst.

2017. júl. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%

Ha marhahúsból készül, egyáltalán nem kell bele, de sertéshúshoz se. Sokan úgy szeretik. De az már inkább füstölt csülkös bableves. Nekem speciel mindkettő jöhet, vegyesen is.

Úgy vagyok vele, mint a Pom-Pom mesében Gombóc Artúr a csokival, minden fajtáját imádom.

2017. júl. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

A bográcsos kajákat azért kezdik úgy, hogy szalonnát pirítanak, mert amikor még a határban a juhászok, bojtárok, csikósok, stb. stb. külön zsírt nem cipeltek magukkal. Ha főzni akartak, akkor ezzel a módszerrel "csináltak" maguknak.

Másrészt, ha nem szereted a füstölt ízt, akkor már csak arra kell vigyáznod, hogy a bogrács alá ne fával, hanem gázzal tüzelj, mert a fa is ad át a kajának bizonyos füstöt...

Akkor viszont már szinte felesleges bográcsozni...

2017. júl. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem szeretitek, akkor miert tennel bele? Anelkul is lehet finomat, jot fozni sajat izles szerint.
2017. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Lehet étolajat is használni, de azzal megszentségteleníted a bográcsot! Aranyközépút, a normál szalonna. :)
2017. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek.
2017. júl. 13. 20:14
 8/11 A kérdező kommentje:
Isteni finom lett. Marhalábszár, egy sertéscsülök, és a zöldségek a babbal. Hát...... tényleg nem hiányzott a szalonna. Köszi.
2017. júl. 16. 18:15
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.


Ennek igazán örülök, a bográcsozásnak mindig különleges hangulata van.

2017. júl. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lehet sima szalonnával is, ami nem füstölt.
2017. júl. 18. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!