Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kukoricalisztböl nokedlit hogyan?

Kukoricalisztböl nokedlit hogyan?

Figyelt kérdés

Próbált már valaki kukoricalisztböl nokedlit készíteni?


Gluténérzékeny vendégnek kellene, de neki egyéb okokból csak kukorica jöhet szóba, rizsliszt vagy egyebek nem.

A neten egy-két recept van ugyan, de a hozzászóasok igen ellentmondásosak, van akinek ugyanaz a recept jól sikerül, és van, aki szerint szétfö az egész.


Ezért kérem, ha valakinek van személyes tapasztalata, legyen szíves, segítsen. Elöre is köszönöm!



2017. júl. 28. 16:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez veszélyes terep és egyáltalán nem biztos, hogy sikerül. Én egyszer próbáltam, szét is főtt és borzalmas volt az íze. Gluténérzékeny vendégnek parktikusabb olyasmit készíteni, amibe egyáltalán nem kell lisztnemű, a lehetőségek tárháza végtelen, fölösleges helyettesítgetni a fehérlisztet, vannak amiknél egyzserűen nincs jó helyettesítő opció. A nokedli szerintem ilyen, akárcsak a pizza. vannak alternatívák, de az eredmény borzalmas, akkor már inkább ne is egyen olyat az ember, mert nem éri meg a kompromisszum. Szerintem. Készíts neki olyan köretet, amit bátran megehet, vagy egy egyszerű gluténmentes főételt.Ha mindenáron ki szeretnéd próbálni, csinálj próbafőzést előző nap. Szerintem a kukoricaliszt akkor működhet jól, ha kevered valamivel (köleslisz pl, bár azt mondod nem jühet más szóba, nem tudom miért). nekem anyós egyszer zöldbanánlisztből készített nokedlit (cöliákiám van, ergo nem érzékeny, hanem allergiás vagyok a gluténra), hát, érdekes volt, de meg lehetett enni :D A kukoricalisztből tortillát a legjobb készíteni, lehet annak jobban is örülne, egy kis csirkés fajitast összedobni mellé meg max 20 perc. persze Te tudod, csak egy javaslat. Aminek a fehérliszt a lelke, azt szerintem nem éri meg helyettesítgetni, sosem lesz az az eredmény, nekem a legnagyobb szívfájdalmam a pizza. A gluténmentes verziót szentségtörésnek érzem, a mellett, hogy szerintem borzalmas is az összes verzió, a galuska is hasonló történet, tapasztalatból mondom.
2017. júl. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a véleményedet, de a vendég (igen jó barát, ezért megteheti, hogy "megrendeli") egy bizonyos ételt kért, és ahhoz a nokedli illik.


A többi fajta gluténmentes lisztektöl szintén problémái vannak, ezért nem jöhetnek szóba.


Azt ö is, meg én is tudjuk, hogy nem lesz ugyanolyan, de reménykedem, hogy valami elfogadható receptet mégiscsak tud valaki ajánlani.


Még egyszer, köszönöm a válaszodat, hasznos számomra.

2017. júl. 28. 20:20
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Oh, értem már. Persze, a kedves vendég mindig rendelhet, én is elkészítem, ha kívánság van, kedves tőled ez anagy igyekezet :D Mondom, nekem szétesett és valóban az van, amit magad is említesz, hogy megosztóak a vélemyények, akad akinek sikerül és akad akinek nem. Ha a vendéged ezt rendelete biztosan készített már magának, avagy evett finomat, kérdezd meg tőle, hátha tudhozzá receptet is, legfeljebb majd jót derültök ketten, hogy ezt is tőle kérded :D Ha ez sem jöhet szóba, akkor meg marad a tesztfőzés, a kukoricaliszt olcsó, kis adagban tehetsz próbát, hátha kikisérletezed a tuti. Ez itt jónak tűnik, nézted már? [link]
2017. júl. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi a linket, ezt én is megtaláltam.


"Ha a vendéged ezt rendelete biztosan készített már magának, avagy evett finomat" sajnos nem, nem túl régóta tudja ezt a diagnózist és fözni sem igazán tud. Ezért is kért meg engem, mert nekem elég sok tapasztalatom van, csak a gluténmentes az, ami ismeretlen terület számomra.

2017. júl. 28. 21:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Hello,én nem értek a főzéshez, de rákerestem erre: gluténmentes tészta


[link]


Szóval ez konkrétan így van csomagolva, és a nokedli is tészta, bár speckó tészta, nem annyira egyszerű, szóval az már kicsit olyan extrás tészta, tehát olyannal tényleg jobbak lehetnek a kaják, de most az egyszer szerintem vehetsz ilyet is; a fölül a képekre rámész, ott is kidob egy csomót; tehát van ilyen -én amúgy még nem ettem gluténmentes tésztát

2017. júl. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A kukoricalisztből készült nokedli masszájához lereszeltem egy krumplit és keverés előtt alaposan kinyomkodtam a levét (mintha sztrapacskát csinálnék). Minimum 35 deka liszt, kb. 5-10 dkg reszelt krumpli, 4 tojás, 5-6 olvasztott teavaj. Jó sűrűre kell keverni a tésztát, mert így szaggatás után, főzés közben nem esik szét.


--- Második opció:

A bioboltokban lehet kapni hajdinalisztet. Kicsit drága, 300 forint 25 deka, viszont egész finom a nokedli belőle, ráadásul sokkal jobb a tápértéke, mint a kukoricának (sok benne a fehérje). Több tojással kell keverni, hogy összeálljon a massza.

2017. júl. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ebben írja,:

- sűrűbbre kavard, mint a fehér lisztből, és csinálj 1-2 szem próbafőzést, ha azok szétfőnek, akkor még kavarj hozzá lisztet

- ne leszűrd, hanem szűrőkanállal szedd ki


Én egy időben zabkorpából (nem zabpehely!!) készítettem nokedlit: 1 tojáshoz 2 púpozott ek. zabkorpa, és állni hagytam kb. fél órát, hogy bedagadjon, és nem leszűrtem, hanem a húsleves habozó merőkanállal kiszedtem a főzővízből, úgy tartottam vékony csordogáló hidegvíz alá :)) akkor egészben maradtak!

2017. júl. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget és a tippeket.


Sikerült a nokedli, leírom, hogy hogyan készült, hátha valamikor másnak is segítség lesz:


250 g kukoricaliszthez 3 tojást tettem meg két teáskanál sót, a tésztát csak annyi vízzel készítettem, hogy kb.gombóctészta állagú lett.

Egy óra pihentetés után szaggattam ki, ez nem volt annyira nehéz, mint elöre gondoltam, mert annak ellenére, hogy a tészta jóval keményebb volt a megszokottnál, könnyen át lehetet nyomni a nokedliszaggatón.

Amikor feljöttek a víz felszínére, szürökanállal kiszedtem, hideg vízzel leöblítettem és pici olajra tettem.

Az állaga igen jól közelítette az eredetit, az íze kicsit más lett, de nem rossz és a húsételhez is jól illeszkedett ízben is.


Még egyszer köszönöm a segítséget mindenkinek.

2017. júl. 29. 14:38
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálunk!

Egyébként tegnap akartam, csak elfelejtettem, hogy szólj a vendégednek, keressen rá akár a googli-ban, akár a facebookon:


Nóri mindenmentes konyhája = kismillió recept, alapanyag, és természetesen "sorstársak", akikkel beszélni tud

2017. júl. 30. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet!
2017. júl. 31. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!