Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Babalatogatba jonnek sogoromek...

Babalatogatba jonnek sogoromek. Mit fozzek, sussek?

Figyelt kérdés
Ok is mindig terulj-terulj asztalkammal varnak. Eloetel, leves, foetel, desszert. Otletek?
2017. júl. 31. 17:14
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem semmit. Nem hiszem hogy a terülj terülj asztalkám a lényeg egy babalátogatóban. Nekem a baba konkrétan. ezek szerint másnak a kaja. Én mondjuk nem várnák el semmit a nem rég szült anyukától. Ha olyan a viszony inkább én vinnék.
2017. júl. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
11%

Nalunk általában ilyen menü szokott lenni:

Leves: húsleves töltelékkel / borsóleves / paradicsomleves ( de nálunk az elsőnek van a legnagyobb sikere )

Főétel: rizs vagy krumplipüré ( vagy mindkettőből egy kisebb adag, hogy választékosabb legyen ) rántotthús, fasírt meg valami saláta ( boltban kapható vagy uborkasaláta, franciasaláta vagy csak simán csemegeuborka )

Desszert: palacsinta, fagyikehely (úgy is ilyen meleg van ) riskó, esetleg madártej jól behűtve

Nálunk általában ilyen ételek szoktak lenni. Jó nem nagy kaland egy kis húsleves, rizs meg rántotthús de az biztos, hogy laktat és mindenki szereti így nem esel abba a hibába, amibe mi egyszer ketszer: hogy valaki nem szereti az adott ételt. ( picit kínos volt )

Melőtt megjönnek készíts jeges kávét aztán jöhet az ebéd. Addig beszélgettek stb.

Abszolút siker. 😙

2017. júl. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
28%

Gondolom nemrég szültél, nem hiszem hogy elvárás a terülj-terülj asztalkám. Olyat választanék ami mellett nem kell órákat ácsorogni sem.


előételt nem adnék, maximum kis aperitifet, esetleg gyümölcsöt

leves:tárkonyos csirkeragu leves, húsleves, thai csirkeleves(ha különlegesebbet akarsz)


főétel: valami sült hús vele sült krumplival, sörön sült egész csirke párolt rizzsel és párolt vegyes zöldséggel, sertéspörkölt tésztával, káposztasalátával, lasagna


desszertnek sós és édes mirelit fornettit csinálnék, esetleg cukrászdából hozatnék sütit


Bár nem tudom te hogy viselted a szülést, én a császár miatt az első egy hónapban örültem hogy éltem, képtelen lettem volna nagy ebédeket készíteni.


Ha jól érzed magad, és szeretnél pepecselni:


előétel:padlizsánkérm bruscettával

leves:sajtkrémleves baconchippsel cipóba töltve, ha extrábbat sajtburgerleves

főétel:mátrai borzaska vegyes körettel

desszert:házi krémes

2017. júl. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
58%
Én biztosan nem várnám a babalátogatóba érkezőket háromfogásos menüvel, és én sem várnék el ilyesmit egy anyukától, aki pár hete szült (és a férjétől sem). Persze függ attól is, hogy a sógornőék mennyit maradnak. Ha fél napot, akkor összeütnék valami egyszerű kaját, ha meg csak pár órát, akkor sütnék valami finom sütit, lenne egy üveg bor, kávé, gyümölcslé és csókolom.
2017. júl. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
3 honapja szultem.. kedves masodik, koszonom. Nem azt kert r m, hogy mit ne csinaljak, otleteket. Fitt vagyok es energikus, mar reg felepultem, minden nap fozok, sutok.
2017. júl. 31. 17:50
 6/31 A kérdező kommentje:
Harmadik. Sajtburgerleves? Recept?
2017. júl. 31. 17:52
 7/31 anonim ***** válasza:
22%

[link]


Nálunk nagy sláger

2017. júl. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Koszonom keresztlanyom imadja a sajtburgert
2017. júl. 31. 17:58
 9/31 anonim ***** válasza:
26%
Szivesen, majd írd meg hogy ízlett-e ha ezt készíted:-)Ja igen, még annyi, hogy én pirított hamburgerzsömlével szoktam kínálni.
2017. júl. 31. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
O ma bolognait csinaltam meg szedres pitet de megeheztem erre :/
2017. júl. 31. 18:09
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!