Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi az ami olcso es egeszseges?...

Mi az ami olcso es egeszseges? Csirke draga, hal draga.

Figyelt kérdés

mondjak hogy egeszsegesen etkez, kenyermentesen

csirke nagyon draga, legalabbis nekem


mit tudnek fozni, ami egeszseges, nem hizlal es olcso?


2017. aug. 16. 14:00
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%

A zsír sem hizlal, a kalóriatöbblet hizlal. Én ugyan zsírosan étkezve tudok csak fogyni, de ha te szénhidrátosan, akkor neked még könnyebb, mert rengeteg olcsó szénhidrátforrás van, ami mennyiségben fehérjét is rendesen ad. Bár a zsíros fehérjeforrások köre sem csekély, de ezek picit drágábbak. No nem annyira, hogy napi 500 forintból ne lehetne egy kissé aszkéta, de jó étrendet kihozni, legalábbis kisebb kalóriakerethez (de a plusz kalória olcsó, a fehérje és a többi tápanyag rendes bevitele viszi a pénzt, nem a puszta kalória).


A csirke nekem is drága. A tojás nem, mert az sok zsírt is ad, a kalória egy része kipipálva s tápanyagdús, jó étel. A gyümölcs drága, igen, de nem kell belőle sok (az egészséghez tudtommal semennyi, sokan sosem esznek ilyesmit), én sokszor vadon szedem (de van egy gyümölcsöskertem is és gyümölcskedvelő ízlésem :)).

A zöldségek jelentős része roppant olcsó, főleg most, szezonban. Olajos magvak isvannak olcsóbbak és persze kegyetlenül drágábbak is, plusz mindenféle a kettő között.

A zab is olcsó, a rizs is, s kinek mi fér még bele...

A hüvelyesek némelyike iszonyúan olcsó, az állati fehérjéket elég lazán és alaposan veri árban s minőségben is OK, csak komplettálni kell más növénnyel...


De minden hizlal, ha sokat eszel.

2017. aug. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
73%

500 ft szerinted az alma kilója? Kérdező, itt gondok vannak ...


Ami egészséges, az a szezonális étkezés és az az olcsó is. Igen, a tengeri halak drágábbak, mint a csirkeszív, de nem is kilószám eszed ... Egy felnőtt egészséges húsadagja alig 20 dkg (ha egészséges és komplett az étel. Húskrumplival esetén nem ennyi, de úgy enni egészségtelen, kövérít és drága is=gyógyszerek később)


Minden étkezésben legyen 2-3 idényzöldség.


Ez az év azon szezonja, amikor nagyon olcsón és változatosan lehet étkezni.


Olcsó a dinnye, a szilva, a körte, az alma, a barack, a szőlő, a bogyósok ... Zöldségből a cukkini, tök, patisszon, padlizsán, a paprikafélék, paradicsomok, a brokkoli, a káposzta ... és a többi.

2017. aug. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rosszul közelíted meg a kérdést. Nem a kg-os egységár a mérvadó, hanem az adag egységára!

Lehet, hogy kg csirkemellfilé 1200 Ft, de abból bizony min. 5 adag kijön. És ez a főétkezésé. Hozzá mondjuk köretnek paradicsomos csicseriborsó ragu, ha már egészséges étkezés. A múltkor az Aldiból bespájzoltam csicseriborsó konzervből, fél kg volt 250 Ft! A paradicsom kg-ja pedig 200 ft a piacon. Durva számolással

hús: 290

csicseriborsó: 50 ft

paradicsom: 50 ft

400 ft ez az ebéd.

De lehet ez olcsóbb is akár, hús nélkül egy jóadag lecsó, most van a szezonja egy-két rozszsemlével (otthon sütve marha olcsó lesz, és nem nagy kunszt) tökéletes ebéd.


Piacra kell járni, és az adagot számold ki, mennyibe kerül!

2017. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Egy kg zöld alma 350 ft (ez kb 5 db)

Egy kg barack 300 ft (pont 2 napja vettem az aldiban)

Egy kg szilva 250 ft

Egy fej jégsaláta 170 ft

Egy kigyóuborka 180 ft

Egy kg fürtösparadicsom 320 ft

Egy kg hagyma szintén 100 ft körül

Fél kg lencse 320 ft

Fagyasztott zöldbab 200 ft

Egy kg zab 500 ft (nekem közel egy hónapra elég és minden reggel ez a reggelim)

Egy doboz joghurt kb 80 ft

250 g túró 250-300 ft

És még rengeteg mindent feltudnék sorolni...

2017. aug. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

latom, en is ezt tapasztalom


hihetetlen nagy a dragasag a fizetesekhez kepest


1 kg csirkemell az egy par kb. az nekem eleg 2 etkezesre pedig nagyon vekony vagyok

el sem tudom kepzelni hogy osztja be valaki ezt 5 foetelre....

2017. aug. 17. 21:07
 16/20 anonim ***** válasza:
83%

1 kiló csirkében nem olyan sok a kalória, én egyben is be tudnám tolni, de az rengeteg fehérje, igenis teljesen korrekt egypár főétkezésre elosztani. Csak rengeteg mást kell mellé enni, hogy jóllakjon az ember (kivéve az, akinek pici étkezései vannak, mert azokkal is jóllakik, de annak sok-sok csirkétlen étkezése van).


A fehérje a legdrágább, ha nem használsz luxuscikkeket az étkezésben (vagy csak keveset belőlük. én mélyszegénységben is használok magliszteket s még drágább dolgokat, csak olyan keveset, hogy semmit nem kavar be a költségeimbe). Nyilván butaság a szükségleted többszörösét enned belőle feleslegesen, az csak a tested terheli és az étkezésedet drágítja.

Én a normál testépítő fehérjebevitellel értek egyet (hacsak nem inaktív az ember), de ehhez sem kell valami sok hús egy normál embernek, aki nem is nagy, izmos férfi, nem is keményen edző ember, főleg, hogy az csak egyetlen fehérjeforrás. Jön a növényekből is, másból is, nem is kevés.

2017. aug. 17. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
83%

Utánaszámoltam. 1 kg csirkemell fehérjetartalma 35 darab rendes tojáséval egyezik. Rendes házi tojásból, amit én veszek és jelentősen drágább a boltinál, hasonló az ár is, a fehérjemennyiség is, de sokkal, sokkal több a kalória a rengeteg zsír miatt, laktatóbb is, értékesebb is a fehérje (csuda tudja, ez mit jelent, de mindig ezt írják), szerintem klasszisokkal finomabb, sokoldalúbb és 35 tojás azért elég sok nagy étkezést ad :) S számtalan kicsit :P

Nekem se telik csirkére, írtam már, plusz nem is szeretem. Van választási lehetőséged.


Az őseim parasztok voltak, nem panaszkodtak, jókat ettek, de nem csirkemellet ettek csirkemellel egész nap... Ez a buta divat még nem is volt akkor, de amúgyis több eszük volt, ezzel nem akarok sértegetni senkit, de eléggé butaságnak tartom ezt anagy hype-ot a csirkemell körül. Mintha a csirkének más része nem is lenne, s a többi része ne lenne még mindig sovány fehér hús, ha valakit az vonz.

2017. aug. 17. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy kiló csirkemell pontosan 5 étkezésre elég.

Egy ebéd alkalmával bőven elég 200 g csirkemell.

Párom sem eszik többet egyszerre pedig nem kis darab.

2017. aug. 18. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

Káposzta!!!

mindig olcsó és egészséges.

káposztás tészta, káposztás leveles tészta, káposztafőzelék, és én csinálok olyat,hogy tojást ütök a dinsztelt lepiírtott káposztára.

2017. aug. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

És mindezekhez még az is hozzájárul, hogy a szuperegészsegnek kikiáltott ételeket szajkózó divatmajmoknak köszönhetően még üzlet is van a dologban.


Milyen érdekes, soha nem halljuk a nyerssaláta és magzabáló hülyéktől, hogy milyen egészséges a hagyma! Pedig minden hagyma nagyon egészséges, és ráadásul - amennyire lehet - olcsó!


Persze, azt rendszeresen szajkózzák, milyen egészséges a nyerszöldség, a csirkemell meg a lazac, húúú mennyi hasznos összetevője van ám néki


Persze, ezt kell szajkózni, mivel ARANYÁRON kapható, hagy vegye a sok hülye, akinek éppen van rá valamennyi pénze...

2023. júl. 24. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!