Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Epemütét utánra zöldséges...

Epemütét utánra zöldséges tészta recepteket keresek, lehetöleg idényzöldségekkel (? )

Figyelt kérdés

A páromnak epehólyag eltávolítása volt, most már elvileg óvatosan ehetne majdnem mindent.

Nagyon szereti a tésztaféléket (most kimondottan javasolt), meg a különféle zöldségeket, ezért keresnék olyan kipróbált recepteket, amik nem sok zsírt tartalmaznak.

Amiket találtam, azokban általában sajt, tejszín, olaj böven van és feltehetöen ez adja a fö ízét - viszont neki a zsírszegény étrend nagyon fontos egyelöre.

Ezért kérem, akinek van bevált receptje, ossza meg velem, elöre is köszönöm.



2017. szept. 13. 10:02
 1/9 anonim ***** válasza:
63%

Spenótos, cukkinis tészta

Tejszín helyett zsírszegény tejszínnel, vagy tejföllel, joghurttal.

Sonkát vagy csirkemellet is lehet bele tenni, akkor íze is lesz.

2017. szept. 13. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.


Egyelöre húst nem kíván semmi formában, de anélkül ki fogom próbálni.


Esetleg sütötökös recepted nincs tésztához?

2017. szept. 13. 11:32
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A sütőtököt köretnek esszük inkább, felkockázva, fűszerezve (kakukkfű nagyon jó rá), kicsi olívaolaj, sütőben.

Vagy levesnek, de abba tejszín kerül.

Nekem májusban volt epeműtétem, kérdezz nyugodtan.


Egyébként az első hetet kb répa krumpli kombóval éltem túl (sós vízben megfőzve, kicsit összetörve és light krémsajttal kikeverve meglepően jó), illetve zöldséglevest (répa, zöldség, zeller, krumpli) is csináltam csirkemellel.

2017. szept. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Sütőtökös gnocchi. (Krumpli helyett sütőtököt kell beletenni, az valami isteni. Ugyanígy működik gesztenyeliszttel is.) Kifőzöd és valami egyszerű mártással tálalod.


Sváb Maultasche: a tésztát megtöltöd zöldségkrémmel, spenóttal, enyhén fűszerezed, mehet bele darált húsból is egy kevés és maradék húslevesben (hideg húslevesről nagyon egyszerű eltávolítani a zsírt) kifőzöd.


Amikor fogyókúráztam, kifejlesztettem magamnak a zsírszegény pörköltet. Minimális sertészsírt (tényleg csak egy fél teáskanálnyit) olvasztottam egy tapadásmentes serpenyőben. Ezen a csirkemellkockákat "kifehérítettem", ekkor megpaprikáztam. És csak ekkor tettem rá az apróra vágott hagymát. Ment még rá egy kis paradicsom meg paprika is. A hagymától egész sűrű lett a szaftja és még ehetőre is sikeredett. Ehhez főzhetsz nokedlit (például hajdinalisztből).


Bedagasztasz egy jóféle pizzatésztát, nagyon vékonyan megkened olívaolajjal és pakolsz rá zöldségeket: padlizsánkarikákat, cukkinit, paradicsomot, ha ehet a párod gombát, akkor azt is stb.

2017. szept. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Már sokaknak ajánlottam, mi is nagyon szeretjük a spenótos spagettifészek névre hallgató ételt.

A mirelit spenótot lehet tejszín nélkül is készíteni, epebetegnek óvatosan, kis fehérborssal, fűszerezni. A fokhagyma nem tudom mennyire fér bele az epediétába, de gondolom megmondták, hogy szabad, vagy nem. Csak azért, mert egy kevéskével is sokkal ízletesebb.

A kifőtt tésztával összekeverjük a finoman fűszerezett, készrefőzött spenótot, majd egy tepsibe, hőálló üvegtálba, amit minimális vajjal kikenünk, egymás mellé rakunk a spagetti halmokat.

kanál hátuljával mélyedést nyomunk bele, és mindegyikbe ütünk 1-1 tojást.

eredendően reszelt sajttal kel megszórni, de, ha fér bele, akkor elhagyható.

Addig kell sütni, míg a tojás a kívánt állagúra nem sül. van, aki lágyabban, van, aki keményebbre sülve szereti.

Bár szerintem a száraz kemény sajtok, főleg kis mennyiségben nem árthatnak az epének.

2017. szept. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a tippeket, újabbakat még írhattok.


ma 12:17-es: a te receptedet csináltam tegnap, másik kérdésnél láttam, tényleg nagyon finom volt (nekem is, nemcsak a páromnak)

2017. szept. 13. 12:19
 7/9 anonim ***** válasza:
71%

Köszönöm, :) Az idényzöldségekkel azért vigyázni kell, mert pl a káposztafélék nem férnek bele az epediétába, bármilyen finom is a káposztás tészta.Káposzta, karalábé, karfiol, egyelőre kerülendő. kivétel a brokkoli, ami nem zavar be az epéseknek. Nagyon sok jó brokkolis recept van.

Megjelent a sütőtök, és az új cékla,, amelyeket megpárolva

rizzsel összekeverve teljes nyugalommal adhatjuk epebetegeknek.Friss zöldfűszerekkel igazán kellemesre meg lehet bolondítani, bármilyen egyszerűek is.

Petrezselyem, zsálya,koriander, tárkony, bazsalikom persze nem egyszerre :)

Az őrölt kömény is segíti a könnyebb emésztést.

2017. szept. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez most csak az elején problémás. Nekem is ilyen műtétem volt, eleinte óvatosan ettem, de utána mindent. Persze alapból nem főzök egészségtelen dolgokat senkinek a családban, de mindent eszek én is.
2017. szept. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb válaszokat!
2017. szept. 14. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!