Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti minden nap főztök?

Ti minden nap főztök?

Figyelt kérdés
Azon vitatkozunk a családban,hogy kell-e tényleg minden nap főtt ételt enni? Anya mindig főzni akar, pedig tök fáradt esténként és sokáig is tart, míg elkészül. Mi jól meglennénk hétköznap este egy szendviccsel vagy salátával, de ő azt mondja, a főtt ételre szükség van. (Délben a menzán amúgy eszünk főtt kaját.)
2017. nov. 7. 06:36
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Lehet ám maradáékot is enni.

egy nagyobb adag 2-3 napig simán eláll a hütőben.. igy nem is kell mindennap főzni és főtt kaja is van.

2017. nov. 7. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%

1. Ha délben a menzán valóban megeszed a főtt kaját, akkor az a nap, főtt étel tekintetében már pipa. Ettől függetlenül egy gyors egytálétel vacsorára, valami serpenyős, vagy egy kifőzött tészta + feltét, az még jó lehet

2. Én is 2-3 napra valót is lefőzök valamiből, ami fagyasztható, és így vannak napok, amikor főzni nem kell, de főtt étel mégis van.

2017. nov. 7. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha délben főtt ételt eszek nem is bírok este is azt enni mert nem kívánom.

Nálunk a munkahelyen erre sajnos nincs lehetőség, maximum néha rendelünk, de általában hideget ebédelünk. Így a vacsora a főtt étel.

2 napokra főzünk és felváltva a férjemmel.

2017. nov. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

MIndennap eszünk főtt ételt, de nem mindig főzünk. :))

Egy csomó kaja több napig is jó. Lehet egyszerre több napi adagot főzni, és lehet úgy kombinálni, hogy azért nem is mindig ugyanazt együk.


MI pl levesmániásak vagyunk, és nálunk minden nap van leves. A legtöbbször 3-4 napra elegendő levest főzünk, de van hogy rövidebb. MIndig függ, hogy milyen idő van, mennyire romlékony, stb. Ha már levest ettünk, az nálam szinte elég is lenne.

A második féle meg ügyesen kombinálva, variálva lehet egyik nap ilyen kaja, másnap meg más. Pl. egy paprikás krumpli maradékból tök jó krumplistészta készíthető másnap... :) Ilyesmi...


Meg nyaranta csinálok sok mirelitet, pl szilvásgombóc lefagyasztva, és télen bármikor 10 perc alatt elkészíthető főtt étel..

2017. nov. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én mindennap, de nekem van kedvem, igényem és időm is rá.
2017. nov. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy. 2-3 napra főzök.

De van olyan is, hogy valami egyszerűt eszünk, saláta, bundáskenyér, melegszendvics.

Egyébként ha a menzán esztek főtt ételt, akkor tök felesleges főznie. Vagy akkor a menza felesleges.

2017. nov. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
40%

Igen en minden nap fozok magamnak suli utan,szerintem fontos napi 1fott kaja,hiszen 4ig szendokat eszek csak.17/L

igen szoritok ra idot

2017. nov. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
91%
Ez, minden hol más. Nálunk, ha kéthetente egyszer van főzve, abból is marad kiönteni való. Egyszerűen, nem kívánjuk, pedig, valószínű, nem főzünk rosszul, mert társaságban, mindig minket jelölnek főzésre.
2017. nov. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Anyu is ehetne a menzán, de neki nem mindig van kedve. Viszont különböző időpontokban is érünk haza, meg valahogy én este már tényleg nem vagyok éhes annyira. Most is olyan 7 körül fogunk vacsorázni, anya hulla fáradt, de most is főz éppen. Segíteni nem enged, úgy gondolja, ez az ő feladata. Igazából senki sem kívánja a vacsorát, apa és a tesóm sem, csak anya. Hülye helyzet ez.
2017. nov. 7. 17:32
 20/26 anonim ***** válasza:
36%
Ha csak anyukád kívánja, de későn er haza, miért nem foztok ti?
2017. nov. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!