Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti minden nap főztök?

Ti minden nap főztök?

Figyelt kérdés
Azon vitatkozunk a családban,hogy kell-e tényleg minden nap főtt ételt enni? Anya mindig főzni akar, pedig tök fáradt esténként és sokáig is tart, míg elkészül. Mi jól meglennénk hétköznap este egy szendviccsel vagy salátával, de ő azt mondja, a főtt ételre szükség van. (Délben a menzán amúgy eszünk főtt kaját.)
2017. nov. 7. 06:36
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Nem. Általában 2-3 naponta főzök. Mind a ketten a munkahelyünkön eszünk főtt ételt. Én egyébként estére simán elvagyok egy szendviccsel.
2017. nov. 7. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:

Miért nem engedi, hogy segítsetek neki a főzésben?

Legalább addig is együtt lennétek, másrészt csak-csak eltanulnátok tőle ezt-azt, és ha egyszer a saját lábatokon kell megállni (kolesz, vagy bármi miatt), akkor nem lennétek majd totál kezdők!

Mi az, hogy az ő feladata!


Az is az ő dolga, hogy megtanítson titeket, gyerekeket ezekre a dolgokra!!!

2017. nov. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

Kérdező! Írtad, hogy "Most is olyan 7 körül fogunk vacsorázni, anya hulla fáradt, de most is főz éppen. Segíteni nem enged,..."


Nem tudom hány éves vagy, de képzeld, otthon gyerekkorom óta én főzöm. Még 10 éves sem voltam, amikor elkezdtem... Pont ugyanez volt a helyzet, hogy anyám munka után mindig későn ért haza, este 6-nál sose korábban. Szóval mikor már enni kellett volna. Akkor kezdett el főzni.

Én meg egyrészt éhes voltam, másrészt csomó mindent már tudtam hogyan kell, ezért belevágtam az önálló főzésbe, és ment. Csak ha fazék forró vizet kellett emelgetni vagy öntögetni, na azt nem csináltam rögtön egyedül (azt magam is veszélyesnek tartottam, mert nehéz volt...), de minden mást igen.


Eleinte csak összeszedtem a hozzávalókat a vacsihoz, később előkészítettem a dolgokat, pl megpucoltam a zöldségeket, ilyesmi. Míg addig addig, minek várjak anyára alapon végül főzni is elkezdtem... És engedte.

Annyi volt mondjuk, hogy idős nagypapám velünk élt és látta mit csinálok, nem voltam teljesen felügyelet nélkül, bár igazából sose volt rá szükség, nem csináltam őrültséget, nem gyújtottam fel a lakást....

2017. nov. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"Most is olyan 7 körül fogunk vacsorázni, anya hulla fáradt, de most is főz éppen. Segíteni nem enged, úgy gondolja, ez az ő feladata. Igazából senki sem kívánja a vacsorát, apa és a tesóm sem, csak anya. Hülye helyzet ez."


Hogy is van ez a "most"??? A kérdés kiírása reggel: 6,36-kor!!!

Hol éltek ti! Mennyi az időeltolódás a "most is este 7-kor" és a reggel 6,36 között???

2017. nov. 9. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 A kérdező kommentje:

Reggel suliba menet írtam, hazafelé kommenteltem, de ha ennyire figyelsz, bizonyára ezt is követted :D

Közben tegnap este próbáltunk anyuval beszélni, apu meg a tesóm is, közösen. Szerintem anyu megsértődött, hogy nem értékeljük, amit csinál. Ma este mindenesetre körözöttet eszünk, amit apával csinálnunk, de anya nem akar ebből rendszert, azt mondta.

2017. nov. 9. 10:18
 26/26 anonim ***** válasza:
Anyukád felnőtt ember, el tudja dönteni, hogy akar- e főzni. Ez neki valamiért fontos. Hagyjátok vagy segítsetek neki.
2017. nov. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!