Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Dolgozó nők! Minden nap főztök?

Dolgozó nők! Minden nap főztök?

Figyelt kérdés

A férjem szerint minden nap kell a főtt étel, ő nincs meg nélküle. Ő nem tud főzni, nem is szokott.

Reggel 7kor indulok dolgozni, este 6ra érek haza, ha boltba is megyek inkább 7re.

És kb ilyenkor este semmi erőm főzni, akkora tehernként élem meg.

Amúgy segít a férjem sokat a házimunkában, ebben nincs gond, takarítani/kutyát ellátni/vásárolni/postára elmenni stb ilyenekben mindenben segít, de főzni nem.

Amúgy pl takarítani, mosni szeretek, ezeket még este se érzem tehernek, de a főzést nem tudom megkedvelni

Ti hogy oldjátok meg?


25N


2017. aug. 17. 12:08
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hogy nem nézem etetőnek/cselédnek a barátnőmet és nem várom el ilyen munkaidő mellett, hogy főzzön. Este érkezik haza.

Van pár jó kifőzde a munkahelyem mellett, oda járunk le a kollégákkal.


"Amúgy pl takarítani, mosni szeretek, ezeket még este se érzem tehernek, de a főzést nem tudom megkedvelni " Ne haragudj, de nem kell mentegetőzni. Azért, mert nő vagy még nem kötelességed munka mellett ezeket megcsinálni. Vagy a férjed szerel autót, gondolom szerelőt sem hívtok soha?

2017. aug. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
52%

Nem, kétnapi adagot készítek és olyat, ami gyors megvan.

Pl. hús a sütőbe krumplival, milánói, chilis bab, stb. Mellesleg én imádok főzni, ha a párommal megkívánjuk, este 10-kor is sütök egy nagy adag palacsintát, vagy pizzát :)

2017. aug. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
77%

Nem.4-kor kel anyum 16-kor ér haza.

Vacsi szokott lenni.

2017. aug. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindketten szoktunk fozni, de nem minden nap. Sot het kozben nem is fozunk, szinte csak hetvegen. Mindketten a munkahelyhez kozeli kajaldakban eszunk, ha nem lenne, akkor rendelnenk, de nem foznenk minden nap.
2017. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem a kétnaponta főzés elfogadható lenne. Ha ennyire igényli a "friss kaját" akkor főzzön ő.

Vagy felváltva egy nap te, egy nap ő.

Nem nagy ördöngősség meg tanulni főzni, a gyerekeim 13 éves koruktól tudtak, először csak rántott húst, millióit, chilis babot, pár hónap múlva már mindent.

2017. aug. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Már ne haragudj de elég nagy barom a férjed. Nincs meg főtt étel nélkül egy nap de nem hajlandó főzni, remek. Meg lehet ám tanulni, felnőtt korban is. Szerintem nem jó ha hagyod magadra erőszakolni ezt a dolgot. Ha neked nincs rá igényed vagy nem akarsz minden nap főzni akkor ez a minden napi meleg kaja nem a te gondod hanem az övé. Rendeljen, menjen étterembe vagy főzzön.
2017. aug. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Én vagy a melóhelyen ebédelek(van dolgozóknak menza) vagy valahonnan rendelek/hozok.
2017. aug. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én jóval hamarabb érek haza mint te de így sem főzök minden nap.

Általában 2,néha 3 naponta attól függően mit csinálok tehát van minden nap főtt étel tulajdonképpen csak nem friss.

De ha nálatok nincs minden nap akkor se érezd rosszul magad,nem kötelességed a konyhában tölteni a napod hátralevő részét, ha a férjednek nem tetszik főzzön magának vagy rendeljen.

2017. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Én nem főzök minden nap. Sőt.

7-kor indulok otthonról az ovis gyerekkel (egyedül nevelem), délután 17.00-17.30 körül szoktunk hazaérni. Ő az oviban úgyis kap főtt kaját, én pedig a munkahelyemen eszek, 690 Ft a menü (leves + második), a főzelék 420 Ft... Kettőnkre nem tudok elég kicsi adagot csinálni úgy, hogy ne unjuk meg, ne menjen a kukába vagy ne romoljon meg, mielőtt elfogyna. Anyagilag így jobban járunk, változatos is az étrendünk.

Hétvégén szoktam csak főzni, de most 32 fok volt a panelben a konyhában, valahogy nem vonzott a főzés gondolata, inkább rendeltünk valamit és azt az időt a gyerekkel játszva töltöttem.

Este ha olyanunk van csinálok bundáskenyeret, melegszendvicset, rántottát, tejbegrízt..., sokszor volt így nyáron főtt kukorica, de ettől nagyobb főzéseket nem csapok hétköznap, esténként. Í

És nem, nincs bűntudatom. :)

2017. aug. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én mindennap főztem akkor is, ha 9 után értem haza, mert én főzni szerettem és amúgyis nagyon szükségem volt az otthoni saját étel nyugodt elfogyasztására (sosem bírtam a sok éttermezést). Nekem így volt jó, de neked nyilvánvalóan nem ez a helyzet s ma már én sem szeretek annyira sokat főzni.

A férjed véleménye itt szerintem mellékes, főzzön magának vagy oldja meg máshogy, nem várhatja el, hogy este csak miatta ilyen időrabló dolgot tegyél (ha épp nem szeretek főzni, én is elhűlök, mennyire pokoli sok idő a legegyeszerűbb ételek elkészítése is, mosogatni is kell meg minden, letörölni ezt-azt).


Régen nem csináltam ilyet, de ma már igen: amikor sikerül elég sokat főzni valamiből (szinte mindent szétkapunk ketten egy napon belül, ez a gond a lightos ételekkel), akkor lefagyasztok egy dobozzal. Ha nincs kedvem főzni, csak kiveszem és voila. Nem sok, mert kicsi a fagyasztóm, de ha töményebb az étel, akkor azért körettel (főtt rizs, nekem 1-2 perc meló és 1-4 napig kitart) s édességgel (amit ő csinál) még a páromat is laktatja :) Aki egyébként tud főzni és szokott is, csak nem melóból hazaesve éhesen.


De a férj megtanulhat rántottát készíteni is, az nem opció? Akkor már nem hal éhen, bár hideget is lehet enni, valami kifőzde csak van a közelében délben... Ő ezt akarja, te azt, ő akar enni, nem értem, miért kéne neked szenvedned.

Vagy rendelhet ételt. Vehet konzervet. Annyi lehetőség van.

2017. aug. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!