Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Tudtok mondani nekem jól...

Tudtok mondani nekem jól bevált sütirecepteket?

Figyelt kérdés
Szeretnék valami finomat sütni, de az internet nem nagyon vált be. Előre is köszi!

2018. jan. 22. 18:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Milyen típusú süti? Milyen izvilag? Mennyi gyakorlatod van? Otthoni készletből vagy bevasarolsz HOZZÁ?
2018. jan. 22. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, sokkal több infó kellene ahhoz, hogy recepteket tudjunk ajánlani.Pl sós, édes, kevert, linzerszerű, pite, krémes-habos stb.
2018. jan. 22. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Almás pite



Hozzávalók a tésztához:


40 dkg liszt,


25 dkg puha margarin, (én újabban vajjal készítem!)


1 csipetnyi só,


2 egész tojás,


1 sütőpor,


7 evőkanál tejföl.



Töltelék:


1kg lereszelt alma


alma édességétől függően, kb. 2 evőkanálnyi cukor


őrölt fahéj


kevés reszelt citromhéj


1 marék mazsola


1-2 evőkanálnyi sárgabarack lekvár



Tetejére: 1 egész felvert tojás



A tészta hozzávalóit alaposan összegyúrjuk, és ameddig elkészítjük az almát, hagyjuk pihenni a tésztát.


Az almát megpucoljuk, lereszeljük, és egy lábosban az első forrásig pároljuk a cukorral, belekeverjük a fahéjat is, és utána kihűtjük.


Majd a tészta felét kisodorva tepsibe rakjuk, rákenjük az almás tölteléket, ráreszelünk egy kis citromhéjat. Arra elosztva a lekvárt rácsöpögtetjük, és rászórjuk a mazsolát. Ezután a tészta másik felét kisodorva ráhelyezzük. Felvert egész tojással lekenjük. Villával megszurkáljuk.


Előmelegített sütőben 200 fokon 15 percig sütjük egy 30 x 25 cm-es tepsiben. Tűpróba!

2018. jan. 22. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenhol reklámozom, mert nagy kedvencem, és nem kell sütni sütőben:


Hozzávalók:

25 dkg vaj

15-20 dkg porcukor (ízlés szerint, az eredeti recept 20 dkg-ot írt, de nekem úgy túl édes lett)

2 csomag főzős pudingpor – lehet 2 csokis, mindegy, hogy tej- vagy étcsokis, vagy lehet 1 csokis egy vaníliás

2 tojás elhabarva

2 ek cukrozatlan kakaó

6 lap ostya kicsire (de nem morzsásra) összetörve

+ ízlés szerint lehet bele tenni:

- zselés cukrot

- diót, mogyorót

- mazsolát


Vízgőz felett megolvasztjuk a vajat. Amikor megolvadt teljesen mehet bele a porcukor, a kakaó, a pudingpor, majd végül az elhabart tojások. Alaposan elkeverjük (pár percet maradhat a vízgőz felett, hogy a tojások kapjanak egy kis hőkezelést) majd levesszük a vízgőzről és belekeverjük az ostyát, meg amit még szánunk bele (mazsola, magok stb.) Nagyon jól elkeverjük, hogy az ostyát mindenütt érje a krém.

Egy őzgerincformát kibélelünk fóliával (a szélén jócskán érjen túl a fólia) és a meleg keveréket beleöntjük egyenletesen elosztva. Fakanállal jól lenyomkodjuk, majd az fóliaszéleket ráhajtjuk és a kezünkkel is jól megnyomkodjuk.

Ha kihűlt, akkor mehet a hűtőbe. Érdemes egy egész éjszakára ott hagyni, de 4-5 óra múlva is fogyasztható.

2018. jan. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi, mindenképp kipróbálom! :)
2018. jan. 23. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!