Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Valami újragondolt különleges...

Valami újragondolt különleges tojásrántotta recept? :D

Figyelt kérdés

2018. ápr. 27. 19:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%
tegyél bele mindenféle zöldséget (én gombát, szoktam, vagy spenótot, esetleg kukoricát, paprikát)
2018. ápr. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
68%
Mennyire különlges? Belerakhatsz vargányát és szarvasgombát vagy vadlazacot is, ha az tetszik :) A rántotta bámulatosan sok egyebet magába tud foglalni, tölthetsz is bele dolgokat, sajttal is megszórhatod (vannak különleges sajtok is)...
2018. ápr. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi az ötletet, olyat már csináltam :)

Éppen most próbáltam meg egyet:

4 tojásba raktam sajtot, egy kicsi sót, kis borsot, pluszba raktam bele egy 3/4 teáskanálnyi szójaszószt.

Zöldséget nem raktam bele, nem nagyon szeretjük a tojásban. Ezt csak próbának csináltam, nem lett olyan rossz, a családom is megkóstolta, ők is azt mondták nem rossz :D De többször ilyet nem csinálok xd

2018. ápr. 27. 20:02
 4/12 A kérdező kommentje:

Valami olyanra gondoltam, amit nem túl sokan csináltak még, bár ez valamilyen szinten hülyeség c: Végülis kitudja mi mindent raktak a tojásba?

Köszi az ötletet, majd édesapámnak valami gombásat talán egyszer csinálok, ő nagyon szereti a gombát velem ellentétben :D A hal nem rossz ötlet :)

2018. ápr. 27. 20:10
 5/12 anonim ***** válasza:
39%
Ez omlett, de szerintem kegyetlen finom: [link]
2018. ápr. 27. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
60%

Olasz rántotta a Frittata

Nagyon finom


Hozzávalók

4 db tojás

4 ek finomliszt

2 dl tej

2 ek olaj

1 mk feketebors

1 mk szárított oreganó (vagy szurokfű)

Ízlés szerint só

csipetnyi sütőpor

2 gerezd fokhagya

8 db koktélparadicsom

A tetejére:

5 dkg reszelt sajt

1 csokor petrezselyem vagy bazsalikom


Elkészítése

A tojásokat villával felverjük, hozzáadjuk a lisztet, a tejet, beleszórjuk az összes fűszert, a sót, a zúzott fokhagymát meg a sütőport, és együtt jó habosra felverjük.

Előveszünk egy jó nagy serpenyőt, és az olajat belecsorgatjuk. Felforrósítjuk, majd a masszát beleöntjük, beledobáljuk a félbevágott paradicsomokat, a serpenyőt befedjük, és jól átsütjük, majd megszórjuk a reszelt sajttal, hagyjuk, hogy ráolvadjon, majd megszórjuk aprított petrezselyemmel és/vagy bazsalikommal. Aki szereti néhány karika chilit is szórhat a tetejére.

Pirított kenyérszeletekkel azonnal tálaljuk.

2018. ápr. 27. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
60%

Májas rántotta? (Olajban vagy egyéb zsiradékban előpírított (legegyszerűbb, ha csirke)májra (és ha szereted, hagymára) ütöd a tojást; só, bors, esetleg valami zöldfűszer, ízlés szerint – nem rossz dolog ez.)

Én szoktam babbal is készíteni (általában konzervből, mert az elő van főzve és eleve van benne valamennyi só, én pedig egy ritka kényelmes barbár vagyok), sóval, oregánóval szintén egy elég jó kombináció.

Ha tényleg nagyon extrém akarsz lenni, megpróbálhatod kombinálni a kettőt, bár nem garantálhatom, hogy működni fog.

2018. ápr. 27. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Legutóbb a következő képp készítettem el a rántottámat, és azóta is az egyik kedvencem.

Kis fej hagymát apróra felkockáztam, vágtam rá paradicsomot.a tojást felvertem. Sóval, bazsalikommal, oregánóval ízesítettem.ezután beleöntöttem a serpenyőbe a hagymához és a paradicsomhoz. Kevergetés közben dobáltam bele mozzarellát is.

De a rántottánál csak a képzelet szab határt.

2018. ápr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszotokat! Jópárat tuti kipróbálok majd :)
2018. ápr. 28. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!