Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A sütő lehet a rossz, vagy...

A sütő lehet a rossz, vagy bennem van a hiba? Nem sült meg a piskótám.

Figyelt kérdés

Villanysütőm van. 26 centis formában, 6 tojásból készült, olajos piskótatésztát sütöttem. A teteje szép piros, kívülről is. Amikor fel akartam szeletelni, akkor láttam, hogy egy kb. 8-10 centi átmérőjű részen, az alja nyers. Körötte viszont jó, s felette is. Csak az alsó 1-2 centi kenőcs maradt. Tűpróba volt, de nem a kellős közepébe szúrtam, s nem tövig.

Alsó-felső sütés, légkeverés nélkül, gőzmentesen, rácson, középen. 35 perc. Kezdetben kb. 180 fok, majd úgy 10 perc után 150 (nem mért, hanem a szabályzó gomb állása volt ez).


2018. ápr. 28. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
10%

Vegyél egy sütöhöméröt és ellenörizd a sütö höfokát.


De minden esetben piskóta sütésekor tüpróbával kell ellenörizni, hoyg átsült-e, ha nem, akkor még 10 perccel tovább kell sütni (a tetejét letakarni sütöpapírral, ha úgy túl sötét lenne).

2018. ápr. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Piskótába nem kell olaj. De az is baj lehet, ha a hab nem volt elég kemény, a lisztet nem kanalanként keverted el benne, lehetőleg habverővel.
2018. ápr. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Számos olajos recept van. Egy példa: [link]


Jól főzök, de a piskótával hadilábon állok, de nem adom fel.

2018. ápr. 28. 22:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!