Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit csináljak, ha rosszul...

Mit csináljak, ha rosszul sütök-főzök?

Figyelt kérdés

Általában amikor csinálok valamilyen kaját legyen az rizs, tészta zöldség fasírt vagy szinte akármi azt mindig rosszul csinálom meg. Ma például csináltam fokhagymás tésztát, de az íze borzasztóan fura és intenzív lett. Éppen azért, mert nincsen sikerélményem nem is szeretek főzni, sütni. Ha valami nem sikerül, vagy nem úgy történik ahogy az jó lett volna akkor könnyen felidegesítem magam a helyzeten és nem hogy javítanék a dolgon, inkább otthagynám az egészet a fenébe.

Minimálisan érdekel ez a dolog, megtanuljam jól csinálni, de ez az egész már szinte elvette a kedvemet az egésztől, meg az is, hogy ha valamit csinálnék és nincs épp itthon olyan akkor is elveszi a dologtól a kedvem. Szüleimnél lakok.

Légyszíves írjatok tippeket, tanácsokat hogyan lehetnék jobb 😞



2018. jún. 7. 16:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%

Hűha, pedig amiket írtál, azokat nehéz elrontani - mondom én, aki ösztönösen főzök és régen se rontottam (csak elégettem és sütni nem tudtam, de látványosan nem. ma már megy). Tudom, hogy van, aki bármit elront, érdekes, de ez van.


Nos, a gyakorlás lehet, hogy segít. Az én parasztasszony ükanyám ugyan több évtized főzés után is iszonyúan főzött, de talán azért, mert meg se próbált jobb lenni, neki megfelelt, csak másnak nem... Olvass, kérdezz, nézz videókat s az egyszerűektől kezdve építs fel valami kis repertoárt, ha meg akarsz tanulni főzni. Teljesen természetes, ha az első pár alkalommal elrontod, ez a tipikus. Nekem tipikusan sikerültek a dolgok, de pl. a palacsinta szakadt meg minden, bele kellett jönni, hogy mégis hogyan néz ki a jó tészta, mikor tegyük a serpenyőbe, mikor fordítsuk... Megvannak ezek a kis finomságok, ezek felfedezése nem megy azonnal. S megvannak a gyengéink is, remekül főző embereknek is vannak ételek, amiket inkább nem erőltet, azt hiszem.


Amúgy nem muszáj főzni. Vannak tényleg végtelenül egyszerű ételek, amiket nem tudom, hogyan lehetne elrontani (pl. rántotta), amiken s hideg ételeken már el lehet élni.


A tésztát is nehéz elrontani, de a fokhagyma nagyon erős cucc, nyilván durva lesz, ha sokat teszel bele. Máskor erre emlékezve kevesebbet raksz bele s máris jobb, nem? Persze a tésztafőzésnek is megvannak a maga kis trükkjei, de azt el is magyarázza minden alapos tésztafőzésről szóló iromány...


De pl. a zöldséglevesbe csak beledobálod a cuccokat és megfő, na jó, én zsiradékon pirítgatom az olyan fajtákat az elején, de ez sem bonyolult.

2018. jún. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
96%
Hát állj ott anyukád mellett, amikor főz. Meg ő melletted, amikor te főzöl. Használj olyan recepteket, amikben pontosan meg vannak adva a mennyiségek. És idő és gyakorlás kérdése. Fel kell ismerni, mi nem stimmelt a végeredménnyel, és legközelebb aszerint módosítani.
2018. jún. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
Én nagyon jól tudok főzni, és szinte szemre adagolok mindent , de talán neked azt javasolnám, hogy próbálj meg hagyományos receptek alapján menni, és pontosan betartani minden leírt mennyiséget. Keress hagyományos szakácskönyveket. Van pl. a népszerű oldal, amit direkt nem kívánok megnevezni, de ott pl. a leírt mennyiségek zömében felejtősek. Sokszor írnak hülyeségeket az ilyen felhasználók által szerkesztett oldalak. Szerezz be régi magyar szakácskönyveket.
2018. jún. 7. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

1. míg nincs minimál rutnod eg betűvel se térj el a recepttől

2. főzés közben KÓSTOLJ! Ez alap, mikor beteg voltam, szegény párom ízetlen vackokat vitt három napig, mert kórtolgathattam én, gyakorlatilag semmit nem éreztem :D


Lényegében ennyi, én is 26 évesen tanultam meg igazán főzni, addig csak ala dolgokat készítettem, és bizony, néha még most is mondja a Kedves, hogy ez vagy az nem lett igazán jóízű :)


Mondjuk nekem szenvedéllyé nőtte ki magát, szeretek főzőcskézni.

2018. jún. 7. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
53%

Van pl. a népszerű oldal, amit direkt nem kívánok megnevezni - jó bunkó vagy, már nem azért.


Ezeregy "népszerű" főzős lap van.

2018. jún. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A népszerű oldalak nekem pont szimpatikusak, mert a népszerű recepteknél vannak hozzászólások és kibukik, ha valamit elrontottak a receptben. Illetve sokszor alternatívákat, variációkat is javasolnak :)

Vannak régi szakácskönyveim, de azok annyira durván cukrosak, zsírosak, furák, plusz egészen más anyagokat használnak, mint én, hogy sokkal jobban járok a netes blogok megfelelő típusával... Persze nyilván van, akinek ez nem gond, az én étrendem nem tipikus. De azért sokat változott a gasztronómia, régi szakácskönyvekbe vannak olyan receptek, hogy 2 szolga fél napi munkája kell hozzá vagy speckó házi hús...

Viszont képesek leírni részletesen, hogy hogyan főzzünk kakaót és lágytojást :) Na, az a szekció hasznos lehet. Tényleg van, aki azt sem tudja?

2018. jún. 7. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
83%
#5 . Miért is bunkóság, ha nem akarom lejáratni a személyes véleményemmel, és azért nem nevezem meg?
2018. jún. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Bármit is készítesz, figyeld és jegyezd meg miből mennyit raktál bele, meddig sütötted, főzted, mennyi nyersanyaghoz mennyi fűszert raktál...A végeredménynél érezhető mit rontottál el. Sok bors, kevés pirospaprika, sokáig sütötted...Következő alkalommal korrigáld amit kell.
2018. jún. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos tippet, be fogom ezeket tartani.😃
2018. jún. 8. 14:24
 10/12 anonim ***** válasza:
50%
Ott van a kutya elásva hogy csak minimálisan érdekel téged ez az egész főzés dolog,ha nem tudod szíve-lelked beleadni akkor pihentesd egy kicsit a fakanalat a tartóban. A család milyen véleménnyel van a főztödről,mert az is sokat számít? Egy kötekedő tudálékos,csak úgy jó ahogy én csinálom vénasszony pl nagyon alátudja ásni az önbizalmat.
2018. jún. 9. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!