Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Melyik kifejezés helyes?...

Melyik kifejezés helyes? Kifőzni vagy megfőzni a tésztát? (szerintem a kifőzés hülyeség, de a párom állítja, hogy nem)

Figyelt kérdés
2018. aug. 22. 13:46
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, mindkettöt egyformán használják és helyesen
2018. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Én a megfőzni használom, de mindegy szerintem. Ez miatt nehogy veszekedjetek! :D
2018. aug. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Felénk a kifözni a megszokott, az eredmény a kifött tészta lesz az itteni szokás szerint.
2018. aug. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

Én kifőzöm :)


De a zalai párom meg néha mond olyanokat, hogy csak lesek. "Kérek egy TÁNYÉRAT" :)


Szóval szerintem lakóhelyfüggő, ki-mit használ.

2018. aug. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez egy jó kérdés. Nálunk megfőzni szoktuk a tésztát, de a kifőzni is helyes. Viszont amit valaki itt írt, hogy kifőzök, az nálunk pont fordítva van. Megfőzök, és megyek a boltba. Szerintem tájegysége válogatja.
2018. aug. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik helyes és csak megszokás kérdése.


Ha a kifőzés nem lenne helyes, akkor kisebb étkezdéket nem neveznének kifőzdének.

Én is MEGfőzöm a tésztát - Bp-i születésű vagyok, de a férjem, aki szabolcsi KIfőzi.

2018. aug. 22. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a lényeg, főtt legyen végre az a tészta:)) Mindegy, ki, vagy meg, csak ehető legyen.
2018. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi a tésztát kifőzzük (néha szét), a lekvárt be, a kávét le, a krémet fel, a maradék vizet el, a leves hozzávalóit össze, a többi kaját meg meg. :)
2018. aug. 22. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálam úgy van, hogy amikor elindulok a konyha felé, akkor azért megyek, hogy főzzek ki tésztát. Aztán amikor ott vagyok és teszem a lábosba, akkor megfőzöm a tésztát.


Én mindkettőt használom. Eddig nekem fel sem tűnt egyébként, annyira egyként kezelem a két szót. De hát pont ettől szép ez a magyar nyelv :) Hogy egy dolgot 80 féleképpen ki tudunk fejezni.

2018. aug. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én tősgyökeres Bp-i vagyok és én is KIfőzni szoktam :D
2018. szept. 2. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!