Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ha 12.50-kor lett kész a rizs...

Ha 12.50-kor lett kész a rizs és én 14.50kor tettem hűtőbe és ettem is belőle, akkor még nem volt későn, ugye?

Figyelt kérdés
Elég meleg van a konyhában, mert sütöttem is, lassan hűlhetett ki. Ugye jó még?
2018. aug. 28. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Még nincs semmi baja.
2018. aug. 28. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Amióta olvastam, hogy milyen betegséget lehet kapni tőle kicsit óvatosabb vagyok vele... A két órát igyekszem tartani minden ételnél.
2018. aug. 28. 15:30
 3/10 anonim ***** válasza:
81%

Eztán úgy gyorsítsd a kész étel kihűlését, hogy egy tálba hideg vizet engedsz és ebbe teszed bele az kész ételt az edényében. Ha gondolod, cserélj többször hideg vizet.

Nézetem szerint semmi bajod nem lesz a leírtak miatt.

2018. aug. 28. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mindent elhinni, naponta van valami amiről kiderül hogy káros, veszélyes, egészségtelen, brutáli meg gyilkos. Vagy akár halálos is lehet. Nemrég pont a rizs volt. Aztán kiderül, akkora mennyiséget nem tud megenni senki ami árthatna. Itt látszik, mekkora hatalom a média.
2018. aug. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
74%
Kérdező, jól sejtem, hogy Te nem a rizsfogyasztás vagy a rizs mennyisége miatt írtál, hanem azért, hogy két óra hűtőn kívüli állás miatt nem szaporodtak-e el kórokozók?
2018. aug. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mit lehet kapni?


Semmit :D

2018. aug. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

2 óra rövid idő egy ételnek szobahőmérsékleten. Mi jóval tovább kint tartjuk, majd 4 napig esszük, ennyi alatt nem szokott megromlani (igaz, nincs hőség a konyhában, de 2 óra tényleg elég rövid idő, semmiképp nem aggódnék).


A vízhűtés szerintem rizsnél kevésbé fontos, bár attól függ, mennyit főz az ember, de amikor 5-6 kiló ételt főzünk, akkor szükséges, mert 10 óra alatt sem hűlne ki, márpedig ennyi étel elég sokára fogy el. Nagyon hatékony, nekem van egy igen nagy és vastag ajándék serpenyőm, ami leginkább csak vízhűtésre jó, mert leragadnának benne az ételek. Párszor kicserélem a vizet és viszonylag hamar lehűti a sok ételt is.

2018. aug. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Miért, milyen betegséget lehet kapni tőle?

Szerintem baromi felesleges azért kilocsolni 30 liter tiszta vizet, hogy fél órával hamarabb hűljön ki a rizs...

2018. aug. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Mi baja lenne?
2018. aug. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

2 óra alatt még lehet ki sem hűlt teljesen, hogy hűtőbe tudd tenni. Pláne, ha fedő volt rajta.

Ennyi idő alatt semmi baja nem lesz. Nálunk délután kész a kaja és még estig ott van a gázon, és utána kerül hűtőbe, már ha marad. :)

2018. aug. 28. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!