Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Az gáz, ha palacsintatésztába...

Az gáz, ha palacsintatésztába szódavíz helyett, mentes vizet teszek?

Figyelt kérdés

2018. nov. 5. 11:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
38%
Igen. Pont a szénsav a lényeg.
2018. nov. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm!
2018. nov. 5. 11:30
 3/21 anonim ***** válasza:
48%
Maga a szénsavasság miatt fontos bele az ásványvíz, ,,fellazítja'' a tésztát, könnyedebbé teszi, szóval a szénsavmentestől nem lesz ugyanolyan. Ha nincs otthon szénsavas víz, attól még pl ilyen vastagabb, amerikai jellegű palacsintát még tudsz csinálni, én abba egyáltalán nem raktam szódát. :)
2018. nov. 5. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
79%
Tegyél bele szódabikarbónát. Kb. egy fél teáskanállal elég, nem kell bele sok és ez is lazítja a tésztát.
2018. nov. 5. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem, nem gaz. Lehet mentés vízzel is készíteni. Sőt, víz nélkül, csak tejjel is.
2018. nov. 5. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
80%
Mi mindig tejjel csináljuk az utóbbi években, így is tökéletes.
2018. nov. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
82%
Én most hallom először, hogy szódavízzel is lehet :D Mi otthon mindig csak tejjel csináltuk, és isteni finom lett.
2018. nov. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Én úgy tanultam anyukámtól, ő meg az övétől, hogy csak csapvizet teszünk bele. Nem volt még rá panasz. Ahány ház, annyi szokás, jó lesz mentes vízzel is.
2018. nov. 5. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Kérhetnék egy szóda nélküli receptet? :)
2018. nov. 5. 12:37
 10/21 anonim ***** válasza:
69%

Teljesen felesleges a recept! A palacsinta tésztát érzés után csinálja mindenki. Ha túl sűrű, akkor még egy kicsit hígítani kell, ha pedig túl híg, akkor egy kicsit be kell még sűríteni. Mindenki maga tapasztalja ki, hogy jó a tészta.

Ha van recepted, akkor meg gondolatban cseréld ki a bubis vizet, csapvízre.

2018. nov. 5. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!