Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Emlékszik valaki erre a...

Emlékszik valaki erre a menzai kajára?

Figyelt kérdés

Nem jut eszembe a neve, de ez konkrétan ezekből állt: Főtt disznó, vagy marhahús,főtt krumpli összetörve, és meggyszósz.Tudom, sokan utálják, de én imádtam! Nem tudja valaki a receptjét?

Köszönöm!



2019. jan. 13. 14:18
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Húslevesben megfőzik a húst, (főtt hús)

Meggyszósz:

[link]

Hozzá kockára vágott krumpli sós vízben megfőzve és esetleg összetörve.

A meggyszósz gyanítom, hogy a menzán nem volt különösebben fűszerekkel elkényeztetve, tehát ha neked az ízlett, akkor kevés őrölt fűszert tegyél rá!

2019. jan. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Ez teljesen úgy hangzik, mint a sóbafőtt (sokféle szósszal csinálják, egyebek mellett meggyel is). Javaslom keress rá így, ki fog hozni recepteket.
2019. jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az első. Azzal, hogy megfőzték levesnek a marhát, és bezöldségelték, cérnametéltet, vagy betű-tésztát főztek bele = kész a leves.

A húst felszelték, hozzá (nálunk ) hasábba főzött krumplit raktak a meggyszószba, vagy éppen paradicsomszószba, ez volt a köret a szelet főtt marha-húshoz.


Az más dolog, hogy a marha megfőtt-e, amikorra jött az ebédidő, és a dolgozónak sikerült-e megrágnia még az ebédszünet alatt, ez nem mindig jött össze. De ahogy mondták: a menza nem hízlalda.

2019. jan. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Imádtam, de nálunk nem krumplival volt, hanem morzsával.

Csinálni szoktam néha itthon is.

2019. jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
82%
recept lemaradt, bocsi: [link]
2019. jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm, meggyszósz pirìtott grìzzel! Imádtam! Holnap csinálok is.

Nálunk ha nem főtt meg a hús, ledarálták. Meg így a konyhásnéni többet tudott hazavinni. Istenem, mekkora táskákkal jártak haza!

2019. jan. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

A meggyszósz grizzel az külön kaja, szegényes menzákon...

A kérdező a szeletelt egyben főtt, majd kicsit sütött(jobb helyeken) húst keresi, meggyszósszal, anyagi keret szerinti tört krumplival.

Keress rá mind a háromra a neten, és ízlés szerint...

Jó étvágyat!

2019. jan. 13. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

marhaszelet krumlival és megyszósszal


ma is sokan eszik, kajáldákban is menüben adják.

2019. jan. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én a mai napig készítek ilyent pirított grízzel, de most kapaszkodj meg: Sertés- vagy marhanyelvet főzök mellé. A nyelvet egyben kell megfőzni sóval, borssal, babérlevéllel, majd mikor puhára főtt, utána könnyedén lehúzható róla a felső réteg. A nyelv valójában egy ízletes szín hús, amit fél centis szeletekre vágva tálalok a szósz és a dara mellé.

A meggyszósz nem nagy trükk. Mivel nekünk van meggyfánk, többnyire meggyszezonban készítem el ezt az ételt, és magozás után hagyom a saját levében és ezzel teszem fel főni. Ha szükséges, még annyi vizet ráöntök, ami épp ellepi. Főzés közben cukrozom, egy csipet só is kell bele, és pár szem szegfűszeg. Nagyon rövid ideig kell főzni, és a végén tejfölös lisztes habarást teszek bele. A tejfölt és a lisztet kikeverem egy kis edényben, és a már félig megfőtt meggy levével hígítom kicsit, ezzel még simára keverem és így öntöm bele a meggyhez. Kicsit még főzöm így, míg kellően be nem sűrűsödik.

Hogy milyen húst főzöl mellé, szerintem egyéni ízlés dolga, szerintem natúr csirkemell is jól megy a gyümölcs szószokhoz. Retro kajának mondják, de nem ment ki a divatból.

2019. jan. 14. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ügyesebbek voltak: tejes kanna aljába rakták a nagy db. nyers húst, alaposan becsomagolva, lezárható dobozkába. És a tetejére öntötték a dolgozók által visszavitt kaja-maradékot, mint moslék az otthoni disznóknak. És otthon a gyönyörű db. nyers húsból azt készített, amit akart.
2019. jan. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!