Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mit főztök/főznétek ma? (:

Mit főztök/főznétek ma? (:

Figyelt kérdés

2019. ápr. 15. 09:06
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
86%

Tegnapról van még egy tepsi rakott krumpli, két kisebb tepsiben csináltam direkt két napra. Mellé természetesen jár a kovászos ubi :)

Joghurtos eperkrémlevest fogok készíteni még, már napok óta kívánom.

2019. ápr. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Azta de jókat írtok. ❤

Ha gondoljátok bevált recepteket is írhattok hozzá. /egy nagyon kezdő "háziasszony" (vagy házilány 😀) 19/L 😊

2019. ápr. 15. 12:31
 13/26 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk van maradék lasagne, hát az nagyon jó kezdő recept lesz, mert egy ezresért vettem a lidl-ben, csak meg kellett sütni. És tegnap csináltam krumplipürét, paradicsomos csirkemellel, az nagyon finom, felkockázod a csirkemellet, egy vöröshagymát felaprítasz, kevés olajon megpirítod, kis fokhagymát nyomsz bele, a húst, sózod, borsozod, ráöntöd a hagymára, kis lángon 20-30 percet pirítod, másik lábosba beleöntesz egy nagy paradicsompürét (200-300 ml), meg 1 dl tejszínt, só, bors, 1 tk. bazsalikom, rozmaring, oregano, összerottyantod. Ha kész van sütötálba teszed a húst, ráöntöd a szószt, beteszed a sütőbe, 180 fokra, 30 percre. Amúgy mi viszonylag sokat rendelünk is, úgyhogy most egy rendelt sztrapacskát eszek.
2019. ápr. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Maradt tegnapról gulyásleves, sütöttem hozzá palacsintát kétféle töltelékkel. Jó sok lett, nálunk mindenki szereti.
2019. ápr. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

Kaptam egy fél tyúkot még szombaton, annak az aprólékjából főztem húslevest grízgaluskával, abból még van. Jó kis házi tyúk. Többi része ment a fagyasztóba, abból pörkölt lesz. Sült oldalas volt hozzá krumplipürével, savanyúsággal. Ma főztem hozzá paradicsomos káposztát (mármint a sült oldalashoz).

7-es! Amit írtál, jól hangzik, ki is próbálom, de ha még visszanézel ide, akkor írd meg légyszi, hogy csak eltévesztetted a hagyma után a 20-30 percet a kockára vágott csiremellnél, utána sütőben újra 30 perc, vagy tényleg így készíted? Mert nekem egy kicsit soknak tűnik, összesen 50-60 perc felkockázott csirkemellnél. Tényleg csak azért kérdezem, mert kipróbálnám. Köszi.:)

2019. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Javítok, ezt jól benéztem: 13-as válaszolónak szólt a kérdésem.:) De hüle vagyok. Elnézést az OFF-ért.:)
2019. ápr. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap babgulyás volt, ma rakott karalábé lesz.
2019. ápr. 15. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
6 igen, nem néztem közben az időt, szóval nehéz megsaccolni, illetve van egy kicsi lányom és jobban átsütöm neki, de szerintem reális a 20 perc tűzhelyen pirítás és a 30 perc sütés, nem keményedik meg, finom lesz, de ha akarod próbáld ki rövidebb sütési idővel.
2019. ápr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy 16-osnak ment :) bocs.
2019. ápr. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
82%

Ma nem főztem. Maradt tegnapról rakott káposzta.

Holnap paprikás krumpli lesz, fejes salátával.

2019. ápr. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!