Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szkeptikusok ehhez mit szóltok...

Szkeptikusok ehhez mit szóltok? A telepátia bizonyítéka?

Figyelt kérdés

Sokat próbáltak már a szkeptikusok vitába szállni a telepátiával és egyéb ESP-vel kapcsolatban és mindíg ott akadt el a beszélgetés, hogy nincsen bizonyíték. Hát mosttessék. A legegyszerűbb élőlényeknél a növényeknél sikerült kimutatni ezt a nemes kommunikáció fajtát.


[link]


2012. márc. 26. 20:06
 121/175 anonim ***** válasza:

Töltsd le, olvasd el.


[link]

2012. ápr. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/175 anonim ***** válasza:
100%
Nos, a Kérdező nem válaszol. Úgy látszik feladta. :) Végre! :D
2012. ápr. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/175 A kérdező kommentje:

"Ez alatt azt érted, hogy elhiszel mindent amit a neten olvasol/tv-ben leadnak? ;))"


Éppen te teszed azt ! Linkeltek ismeretterjesztő videokat, amik nem tudományos alaposságúak és minden köznapi bulvár és egyéb alaptalan ismeretterjesztő beszélgetéseknek bedőltök, amikben az van, hogy nem léátezhet telepátia. Amit Én linkeltem azok teljes precízitással kivizsgált jelenségek amelyek a telepátiát bizonyítják.



"Nekem csak ennek a nyugati változatával van bajom"


Attól, hogy van ezo tv és hasonló pénzlenyúlás mert ebből meg lehet élni, azért nem minden alternatív gyógyászat ostobaság és ráadásúl amit linkletem, az messze áll az ezotériától, egy tudományos kutatás eredménye ! Telepátia bizonyítást nyert. Én nem tartozom az ezotvsek közé.



" Ráadásul még kevered a szezont a fazonnal is. Lásd; telepátia vs földönkívüliek"


Ezt éppen én írtam a válaszadók egy részére, mert összekutyulnak egymástól távól eső dolgokat., mint te most pl. Ki tette egymással ellentétes kontextusba a telepátiát a földönkívüliekkel ? Én nem ! Sőt, az Annunakiknak fejlett telepatikus képességeik vannak, belelátnak a gondolataidba és az érzelmeidbe.



"Nos, a Kérdező nem válaszol. Úgy látszik feladta. :) Végre! :D"


Nem. Csak vártam hogy ki tudjam emelni, de az ilyen okoskodó ostobáktól nem tudom, mint pl te.

2012. ápr. 14. 23:44
 124/175 anonim ***** válasza:
Szerintem meg barom aki ezen vitatkozik. Az igazsagot senki se tudja biztosan. Ahelyett hogy mindenki itt osztja az eszt a monitor elott,menjetek,csinaljatok valami hasznosat az emberisegnek. Puszika,egy kislany voltam aki jot rohogott az egeszen :)
2012. ápr. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/175 anonim ***** válasza:
50%

Az irdatlan mennyiségű válaszok miat találtam meg ezt a kérdést és nagyon meglepett ami benne volt. Jómagam világéletemben szkeptikus voltam, most is az vagyok, bár mostmár van amit elfogadok. Megdöbbentem a cikken és azon a kutatási anyagokon, ugyanis ha elfogulatlanul átolvassa az ember rájön, hogy ténleg bebizonyították a telepátia létét. Döbbenetesen komoly vizsgálatok mutatták ki azt hogy ez a jelenség növényeknél is működik. Én azt hittem, eddig hogy csak az igen fejlett agyi struktúrájú Homo Sapiens bizonyos relaxációs technikák után képes erre. Azonban nem votam biztos benne a jelenség létében, de ez a kutatási anyag és a Stanfordi Úriember vizsgálatai egyenesen mellbevágtak !


Sajnálom, hogy eddig nem is hallottam erről a kísérletsorozatról, pedig ezzel kellene tele lennie a médiának, nem pedig az idióta lejáratásokból, mint az exercise book meg az ezo tv.


Szégyenlem magam az itt szkeptikusoknak jelőlt egyének hozzászólásai miatt, mert valóban nagyaon alacsony etikai és értelmi nívóról tettek tanúbizonyságot. Amennyibenminden szkeptikus ilyen lenne, nem lenne a földön természettudomány, mert annyira megrögzöttek lennének, hogy azon belül is szelektálnának és egyszerűen más alternatív irányokat nem vennének reálisnak és nem kutatnák.


Pedrótól már sokmindent ovastam a fórumban, de nem győzött meg egyik hozzászólása sem, hogy kiérdemelné a Menza címet ! Volt egy kérdés ami az ideőgépről szólt, azt írta rá, hogy titokban a közjegyzőnél hagyott egy napig 1 millió Ft-ot letétben arra az esetre, ha egy időutazó visszajönne el tudja vinni. Ez annyira megmosolyogtatott akkor is. Az időutazónak nincsenek személyi iratai, igazolványa lakcímkártyája, mi alajpján adnák át neki a pénzt ? Ha idejönne akkor is nagyon kockáztaos a visszatérés, és 1 millió Ft-al még mi sem sokmindent tudunk kezdeni, nemhogy a jövőbeli emberek. Amekkora infláció lesz és ha egyáltalán lesz Ft, az már kb egy lyukas zsemlére sem lesz elég, de az említett úriember ezt komolyan gondolta. Ennyit erről, mert lehet hogy valóban 135 az I.Q-ja, de akkor ellenben roppant primitív a gondolkodása és az agyébb intellektuális képességei, amiket jelenleg egy mai i.q teszt még nem képes mérni, nagyon gyengék lehetnek, és az E.Q-se is nagyon átlag alatti lehet, bár az sem elképzelhetetlen hogy nagyon alacsony társadalmi sorban szocializálódott és ekkor az értelmi fejlődése csupán csak egy bizonyos irányban fejlődött ki, azaz olyan mint monk pl. Képes bizonyos magasabb mérnöki képességekre, azonban egy egyszerű újságban megjelent cikket értelmezni egyáltalán nem.

2012. ápr. 15. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/175 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Pedrótól már sokmindent ovastam a fórumban, de nem győzött meg egyik hozzászólása sem, hogy kiérdemelné a Menza címet !"

Valamit félreértettél, nem én vagyok a Menza. :-)

És nem akarlak meggyőzni. Ha az általam belinkelt, tagok által látogatható lap nem győzött meg, akkor úgysem fog semmi - én pedig nem szeretem a szélmalomharcot...


"Az időutazónak nincsenek személyi iratai, igazolványa lakcímkártyája, mi alajpján adnák át neki a pénzt ?"

MIÉRT nincs neki???

Az "nem jön át" az időben?

Vagy a jövőben már nem kellenek iratok?


"Ha idejönne akkor is nagyon kockáztaos a visszatérés"

Jaj, csak ide lehet, visszafelé nem?

Vagy talán tiltott dolog lesz???

És TE honnan tudod mindezt?

Talán TE időutazó vagy? :-DD


"Amekkora infláció lesz és ha egyáltalán lesz Ft, az már kb egy lyukas zsemlére sem lesz elég, de az említett úriember ezt komolyan gondolta."

Te pedig EZT gondolod komolyan? Milyen alapon?


"Ennyit erről, mert lehet hogy valóban 135 az I.Q-ja,"

Lehet... Igen, esetleg... De az is lehet, hogy lefizettem a Mensa tagságát, hogy ezt állítsák rólam. Majd TE eldöntöd, hogy mi is az igazság.


"de akkor ellenben roppant primitív a gondolkodása és az agyébb intellektuális képességei,"

Bocs, nem tudtam, hogy végzett pszichológus vagy, és hogy vizsgálatokra jártam volna hozzád. (De lehet, hogy csak rosszul emlékszem.)


"amiket jelenleg egy mai i.q teszt még nem képes mérni, nagyon gyengék lehetnek, és az E.Q-se is nagyon átlag alatti lehet,"

Az érzelmi életemről pedig kb. 100-150 mondat alapján valóban határozottan megalapozott véleményt tudsz mondani... Igen, ezt én is így gondolom. :-D


"bár az sem elképzelhetetlen hogy nagyon alacsony társadalmi sorban szocializálódott"

Apám jól menő mérnök, anyám pedagógus volt...


"és ekkor az értelmi fejlődése csupán csak egy bizonyos irányban fejlődött ki, azaz olyan mint monk pl."

Hát igen, az egész magyar iskolarendszer erre predesztinált, olyan egyoldalú fejlődést adott... Erről volt híres. Az egyoldalú nevelésről.

(Érdekes, mégsem én siránkoztam, hogy miért kell az iskolában olyan tárgyakat tanulni, amelyek engem nem érdekelnek...)


"Képes bizonyos magasabb mérnöki képességekre, azonban egy egyszerű újságban megjelent cikket értelmezni egyáltalán nem."

Hát nem tudom... Lehet, hogy igazad van, régen olvastam újságot. Már a hírekhez is interneten jutok hozzá....

Majd megpróbálok papír alapú sajtót is olvasni, csak hogy lássam, igazad van-e, és tényleg nem tudom értelmezni.


Azért köszönöm a szakszerű, és teljesen alapos, jól felépített személyiségelemzést, amelyet itt megejtettél rólam. Őszintén hiszem, hogy ez MINDKETTŐNKET minősít.

Mindkettőnk szellemi- és (ha már felhoztad) érzelmi intelligenciáját is.


Pedro

2012. ápr. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/175 A kérdező kommentje:

# 125/126 Őszintén őrültem annak amit írtál, úgy látszik a sok alattomos trollkodásnak lett pozitív hozománya is. :).


Pedro.


"Az érzelmi életemről pedig kb. 100-150 mondat alapján valóban határozottan megalapozott véleményt tudsz mondani... Igen, ezt én is így gondolom. :-D "


Ti is ezt csináltátok ! Ide írkáltátok, hogy egy pszichológus tanoncfélének megmutattátok az írásomat és amit ő eddig tapasztalt az életből szerinte átlagos az I.Q-m 8ami eleve dícséret mert elfogultak vagytok, persze ennél lényegesen több .) másrészt bla bla bla :D Ha ti csináljátok azt lehet ? De ha a másik oldalról, azt pedig nem ? Ez az ALATTOMOSSÁG.

2012. ápr. 16. 16:14
 128/175 A kérdező kommentje:
Ne offoljatok.
2012. ápr. 16. 16:14
 129/175 anonim ***** válasza:

Na, egy szkeptikus sajnálja, hogy nem hallott eddig erről a kísérletről. Pedig milyen meggyőző. hehehe


Tehát a cikk nagyon meggyőző, de a kvantummechanika legújabb kutatásai, amik például a telepátiára is magyarázatot adhatnak, azok nem. Vagy esetleg erről sem hallottál még kedves szkeptikus barátom? Esetleg ha megmutatom akkor annak fogsz hinni? Esetleg olyan hiányos ismeretanyaggal rendelkezel, ami elegendő ahhoz, hogy megegyél mindent, amit eléd raknak? :)


Nevetséges vagy!


A kérdésre adott válaszom pedig ez, nehogy csak offoljak:


Ez nem a telepátia bizonyítéka, mivel a cikk hitelessége megkérdőjelezhető.

1. Azért mert a szerzője nem tudós, nincs tudományos végzettsége.

2. Azért, mert a kísérletet/kutatást nem ismerte el az Amerikai Tudományos Akadémia. Tekintve, hogy a kísérlet a cikk szerint Stanford Egyetem falai között zajlott, egy tudományos cikkben, az Amerikai Tudományos Akadémia bejegyzésével kellett volna megjelennie. Mivel erre nem került sor, sajnos nem fogadhatom el a cikket, mint hiteles, mindenre kiterjedő választ a telepátia kérdésével kapcsolatban.

2012. ápr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/175 Shai-Hulud ***** válasza:

"Ti is ezt csináltátok ! Ide írkáltátok, hogy egy pszichológus tanoncfélének megmutattátok az írásomat......Ha ti csináljátok azt lehet ? De ha a másik oldalról, azt pedig nem ? Ez az ALATTOMOSSÁG."


NE FOGD RÁM!!!

Olvasd vissza, ezt NEM ÉN tettem, én mindvégig KIZÁRÓLAG a saját nevemben nyilatkoztam.


Pedro

2012. ápr. 16. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!