Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szkeptikusok ehhez mit szóltok...

Szkeptikusok ehhez mit szóltok? A telepátia bizonyítéka?

Figyelt kérdés

Sokat próbáltak már a szkeptikusok vitába szállni a telepátiával és egyéb ESP-vel kapcsolatban és mindíg ott akadt el a beszélgetés, hogy nincsen bizonyíték. Hát mosttessék. A legegyszerűbb élőlényeknél a növényeknél sikerült kimutatni ezt a nemes kommunikáció fajtát.


[link]


2012. márc. 26. 20:06
 131/175 anonim ***** válasza:
58%

Pedro. A hosszászólásaid színvonalával és tartalmával lehetne meggyőzni, nem pedig egy linkel.


ezt írtad : "Az időutazónak nincsenek személyi iratai, igazolványa lakcímkártyája, mi alajpján adnák át neki a pénzt ?"

MIÉRT nincs neki???


"Amekkora infláció lesz és ha egyáltalán lesz Ft, az már kb egy lyukas zsemlére sem lesz elég, de az említett úriember ezt komolyan gondolta."

Te pedig EZT gondolod komolyan? Milyen alapon?


Remélem ezeket te sem gondoltad komolyan ! Ellenben ha igen, akkor nagyon alacsony értelmi funkcióid vannak és lehet el sem hiszem, azt a 135-ös pontot vagy pedig nagyon kétséges annak az okmánynak a keletkezésének a körülményei.


most megpróbálom tüzetesen kifejteni, mert nem jött át. A jövőben nem egészen úgy fog kinézni a személyi igazolvány mint jelenlegi formájában, ezt érted ? Már csaknem tíz éve nem is volt kártyás személyi, ma pedig már csak ilyet adnak ki. Most ha elmegy egy közjegyzőhöz, az tüzetesen ellenőrzi az okmányokat, szerinted nem fogja azt gondolni hogy hamisítvány ? Nem fog feltűnni neki pl hogy a delikvens később született a jelenlegi dátumnál ? gondold végig Pedro egy átlagos értelmű egyén ilyen oktondi kérdéseket nem tesz fel !


A másik kérdés az infláció. Alig 20 éve az említett alig egymillió Ft-ból illetve egy kicsivel többől egy olcsóbb lakást lehetett venni, ma pedig kb egy éves fizetése egy átlag magyar embernek. Évről évre nagyobb az infláció és ezmindíg így volt és így is lesz. Ma sem lehet sokat kezdeni ennyi pénzel a jelenlegi világban, főleg egy időutazónak, akinek hivatalos korabeli írtai nincsenek. Bár pár éven belül bevezetik az eurót, tehát azzal a pénzmennyiséggel semmit nemlehetne kezdeni. De egy ilyen primitív módszerrel bizonyítani az időutazás nem létét eléggé bárgyú gondolkodásra vall és most nem is akartalak megbántani Pedro, de egy értelmes ember ilyen gondolatokat nem ad ki a kezéből.



Nem szükséges végzett pszichológusnak lenni ahhoz hogy kommentek sorozatából, főleg ha azok színvonala ennyire intellektuálisan igénytelenséget sugároz, levonjuk a megfelelő következtetéseket. Egy átlag ember értelmét nehéz megsaccolni átlagos válaszokból, mert hozza az átlag színvonalat, de nálad nem ez a helyzet, mert nagy értelmi hiányosságaid vannak még akkor is ha valóban mérnöklehetsz. Eléggé beszűkölt a látóköröd és nagyon az érzelmeidre hagyatkozól, ha egy új problémával kerülsz szembe.


Lehet hogy a szüleid is mérnökök és pedagógus volt, ezt nem tagadom, de meglehetősen szegényes és ingerszegény közegben szocializálódhattál, Én erre céloztam volt. Nem nyílt ki előtted a világ gyermekkorodban vagy mert elzártak mindentől vagy mert egy kis faluban nőttél fel betokosodott falusi polgárok. Nem szeretnék erre fényt deríteni, csupán próbáltam ezzel magyarázni a hiányos világlátásodat és a csökevényesedett gondolkodásodat, mert ez egy nagyon jellemző koreset a mai világban.



Ami a másik "kedves" kommentelőt illeti.


El kell mondjam, hogy nem szoktam bújni az ezotérikus oldalakat, így nem olvastam erről a kísérletről sem, mivel egyéb helyről pl média, szakmai fórumok nem jutnak el az emberhez, ide is azért jutottam el, mert más témákat átolvasva végül ebbe a rovatba is benéztem, tehát nem ezt az ezotérikus miliőt keresve. Sajnos az valóban igaz, hogy ezt a kísérletet sehol sem említik és még az X-aknák általam kedvelt sorozatban sem hozták fel bizonyítéknak, pedig oda jó lett volna.


A kvantummechanika legújabb kutatásai nem adnak bizonyítékot a telepátiára tudtommal, de ha te ezt máshogyan tudod és nem esik nehezedre, kérlek oszd meg velünk, akár egy kérdés formájában is. Attól tartok ilyen nem létezik, és szerénynem mondható személyed az aki mindent megeszik, jól gondolom ?!

2012. ápr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 132/175 anonim ***** válasza:

Egy kissé kiforgattad Pedro szavait, de sebaj. Majd tőle megkapod az oltást. :)


http://www.youtube.com/watch?v=xwBqxbia7S4

2012. ápr. 16. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 133/175 anonim ***** válasza:
84%

Kedves Kérdező Barátom!



A kvantummechanika összefonódás elmélete az, ami némiképp magyarázatot adhat arra, hogy egy embernek miért lehetnek "telepatikus" képességei. Persze a fizikusok nem azt állítják, hogy gondolatokat lehet közvetíteni. A szónak nem ebben az értelmében beszélnek telepátiáról. Azt mondják, hogy bizonyos mértékben (kis mértékben) képes az ember érzelmeket olvasni, közvetíteni, és ami ezt lehetővé teszi az a kvantummechanika összefonódás elméletével igazolható.



Üdv!

2012. ápr. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 134/175 anonim ***** válasza:

Na azért én sem vagyok a toppon. A megszólítás így helyes:

Kedves Szkeptikus Barátom!


Bocsánat a félre írásért!

2012. ápr. 16. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 135/175 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"most megpróbálom tüzetesen kifejteni, mert nem jött át. "


OK, akkor én is.


Számomra a "jövő" nem csak sok éves távlatokat jelent. Ha sikerül visszajönnöd a mába - akár csak holnapról is, akkor is érvényes az ajánlatom, és kifizetem a beígért összeget. :-D


Ha viszont csak több száz, vagy ezer év múlva kerülne sor arra, hogy valaki felfedezze az időutazást, abban a korban nem ütközhet különösebb nehézségbe egy mostanság használatos kártyás igazolvány előállítása. (Merthogy MOST SEM AZ.)


"A másik kérdés az infláció. Alig 20 éve az említett alig egymillió Ft-ból...... "

Ezt az összeget MAI pénzben, a MAI napon fizetem ki, természetesen a kedves időutazó nem köteles FORINTBAN magával vinni (tudod a kereskedelem már igen régi találmány). Beválthatja akár aranyra is, de ha igazán gazdag akar lenni, akkor inkább műkincseket vásárol rajta, és azokat viszi magával a jövőbe. Senki sem kötelezi arra, hogy mindenféle színes papírdarabokat tekintsen marha nagy nyereménynek. :-DD


"De egy ilyen primitív módszerrel bizonyítani az időutazás nem létét eléggé bárgyú gondolkodásra vall"

HOL ÍRTAM, HOGY EZ BIZONYÍTANA BÁRMIT IS?????

Ne adj a számba olyanokat, amit nem mondtam. Én azt mondtam, hogy EZ A DÍJ, nem pedig, hogy ez a bizonyíték...

Te kevered a jézuskát a géppuskával.


"nem is akartalak megbántani Pedro, de egy értelmes ember ilyen gondolatokat nem ad ki a kezéből. "

Én sem akarlak megbántani, de értelmes ember értelmezni tudja a szöveget, amibe bele akar kötni. :-P


"de nálad nem ez a helyzet, mert nagy értelmi hiányosságaid vannak még akkor is ha valóban mérnöklehetsz. "

Hát igen. Most már bevallom, ez jellemző a Mensa HungarIQa tagjaira. Tudod ez az, ami összeköt minket. Az értelmi hiányosságok...


"Nem nyílt ki előtted a világ gyermekkorodban vagy mert elzártak mindentől vagy mert egy kis faluban nőttél fel betokosodott falusi polgárok."

Rossz tipp... Budapest, Nagykörút környéke, hát sok mindennek elmondható, de ingerszegénynek aztán nem nagyon... :-D


"csupán próbáltam ezzel magyarázni a hiányos világlátásodat és a csökevényesedett gondolkodásodat, mert ez egy nagyon jellemző koreset a mai világban. "

KÓRESET, tudod, KÓR, hosszú Ó-val, mert amit írtál, az egészen mást jelent.

És köszönöm szépen, hogy mentegeted a hiányos világlátásomat, bizony rá is szorulok erre! Egy önjelölt pszichológus (mindenféle képzettség nélkül) éppen magyarázza nekem, hogy miért vagyok unintelligens, és csökevényes... Hol van egy kard, mindjárt beledőlök!


Szóval azért, mert egy (egészen más témához írt) hozzászólásomat nem értetted meg, még nem biztos, hogy bennem van a hiba. Lehet, hogy esetleg TE értettél valamit félre. (bár tudom, hogy ez benned fel sem merült...)


És bocsánat, hogy én gondolni merészeltem rá!


Pedro

2012. ápr. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 136/175 anonim ***** válasza:

"amit linkletem, az messze áll az ezotériától"

akkor miért képzelsz bele mindent?

2012. ápr. 17. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 137/175 A kérdező kommentje:

"A kvantummechanika összefonódás elmélete az, ami némiképp magyarázatot adhat arra, hogy egy embernek miért lehetnek "telepatikus" képességei"


Ezt sokszor összefügésbe hozták a növényi telepátiával is, akkor te miért vagy a kísérlet ellen ? Szelektálsz ?


"Na azért én sem vagyok a toppon"


Ezt észrevettem, egyikőtök sincsen abban már kezdettől !


"Egy kissé kiforgattad Pedro szavait, de sebaj. Majd tőle megkapod az oltást. :) "


Kb ennyi amittudtok, oltani ! Semmi észérv, semmi logika csak leug*tás !


Pedro,


"Hát igen. Most már bevallom, ez jellemző a Mensa HungarIQa tagjaira. Tudod ez az, ami összeköt minket. Az értelmi hiányosságok... "


Nem egy papírral kellene ellepleznek hogy mekkora egy sötét ember vagy !


És ne ide offoljál, személyes bajaidat beszéld meg priviben, ez egy fórum.

2012. ápr. 17. 16:13
 138/175 anonim ***** válasza:

"Ezt sokszor összefügésbe hozták a növényi telepátiával is, akkor te miért vagy a kísérlet ellen ? Szelektálsz ?"


Nem szelektálok.


Az, hogy a növényi telepátiát az összefonódással kapcsolják össze, az az elmélet (összefonódás) lejáratása.

A növényekkel kizárt dolog bármilyen fajta telepatikus kommunikáció, ugyanis a növényeknek nincs agyuk, hogy bármiféle érzelmet, vagy gondolatot is létre tudjanak hozni, nemhogy közvetíteni, vagy fogadni.

A NÖVÉNYEKNEK NINCS AGYUK. AGY PEDIG KELL. SZÜKSÉG VAN RÁ. A LÉLEK (te mondtad, hogy van nekik) ÖNMAGÁBAN NEM ELÉG.

Ahhoz, hogy telepatikusan kommunikáljon valami, vagy telepatikusan közvetítsen, fogadjon információt, agy kell, és a növény nem rendelkezik ezzel. Ezért teljesen értelmetlen a cikk, és nem lehet bizonyítékként kezelni.

2012. ápr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 139/175 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Nem egy papírral kellene ellepleznek hogy mekkora egy sötét ember vagy !"

:-)

VELED ellentétben én tudom, hogy hol kezdődik az emberi sötétség...

Nem leplezek el semmit. Amit írtam, az NYILVÁNOS. Még te is elolvashatod, hátha egyszer majd megérted. :-D


"És ne ide offoljál, személyes bajaidat beszéld meg priviben, ez egy fórum."

Ha esetleg nem vetted volna észre, itt lettem megszólítva - tehát itt válaszolok.

(Érdekes, aki belém kötött, annak vajon miért nem mondod, hogy ne itt offoljon?)


Pedro

2012. ápr. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 140/175 anonim ***** válasza:
100%

Az értelmesebb fórumozók egymást fikázzák, miközben a leggyengébb láncszem ebben a témában épp a kérdező:-))))Klassz!

Egyébként a kérdező stílusa, gondolkodása , tudása valóban leginkább egy éretlen , korához képest tanult ám még teljesen tájékozatlan tiniéhez hasonlít......

Miért kell ezt egyáltalán komolyan venni?

2012. ápr. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!