Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szkeptikusok ehhez mit szóltok...

Szkeptikusok ehhez mit szóltok? A telepátia bizonyítéka?

Figyelt kérdés

Sokat próbáltak már a szkeptikusok vitába szállni a telepátiával és egyéb ESP-vel kapcsolatban és mindíg ott akadt el a beszélgetés, hogy nincsen bizonyíték. Hát mosttessék. A legegyszerűbb élőlényeknél a növényeknél sikerült kimutatni ezt a nemes kommunikáció fajtát.


[link]


2012. márc. 26. 20:06
 151/175 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nocsak....

Az előző (22:15-ös) kedves hozzászóló azonos a kérdezővel... Milyen érdekes! Csak nem két regisztrációja van egyszerre? :-)


Szép is az, mikor valaki a saját védelmére kel, mint hozzászóló! Végülis így legalább már egy valaki van, aki teljes mértékben egyetért vele!


Nem beszélve arról, hogy mennyire KORREKT eljárás is ez!


Pedro

2012. ápr. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/175 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"Most nem ütközik nehézségekbe egy kártyás igazolvány előállítás mert bemegyek az okmányirodába és csak ilyet kapok."

Ugye? :-D


"A távoli jövőben vagy a közelebbiben nem tudjuk, hogy a jelenlegi iratokat hogyan tudnák előállítani, te ezt érted ?"

Nem. Nem értem. Nem értem, miért felejtenék el az emberek a jelenlegi technológiákat - hiszen ma a digitális informatika világában MINDEN baromi jól dokumentálva van...


"Már at a régit sem biztos hogy lehetne hamisítani, mert azok az eszközök, irodai kapcsok nyomdai specifikus eljárások már nem léteznek, mert a gépek már nem működnek, lehet már ma sem lehete hamisítani régi igazolványt."

Ma is kiválóan tudnak hamisítani, még középkori festményeket is. Attól, hogy TE nem értesz hozzá, más még képes lehet rá. De persze mindenki magából indul ki. :-)


"A jövőben lehet azt sem tudják hogy most hogy néz ki, milyenek az igazolvány sajátságai."

Szerintem gyorsan tedd el az igazolványodat az utókor számára, nehogy szégyenszemre a jövő tudósai ne tudják, hogy hogyan is nézett ki egy 21. század eleji igazolvány...


"A közeli jövőben lehet nem is lesz nyomda, csak egy chip amit belénk ültetnek. Nem tudnák elkészíteni a sajátságos igazolványt sem, részben ismeret hiányában részben specifikus dolgok hiányában, ami csak a mostani igazolványra jellemző és ezt viszont ismerik a közjegyzők."

Ugyan kérlek, csak beteszik a replikátorba... A beléjük ültetett chip majd minden szükséges személyes információt közöl a replikátorral.


"A mai öszeget te beválthatod aranyba, de az sem fog többet érni magánál az összegnél, ami kevés."

KEVÉS????

Tudod mennyit dolgozom én egy milkáért?

És még kevesled...


"El sem jut odáig."

MIÉRT IS???


"A díj maga a bizonyíték."

MIRE???


"Ne bújjál állandóan a menza papír mögé, attól még lassú felfogású vagy."

Ja igen... Bocs, ezt el is felejtettem. De kösz, hogy eszembe juttattad.

Látod, még feledékeny is vagyok. :-D


Pedro

2012. ápr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/175 anonim ***** válasza:
42%

Az hogy most csináltatsz ilyet nem meglepő mert ma ez van forgalomban mint ahogy a multban is a régi, de ma szinte nem is lehetne ugyanolyat csinálni, mert az a korabeli technika már nem létezik, nem érted meg ?!


"Nem értem, miért felejtenék el az emberek a jelenlegi technológiákat "


mert a berendezések elavúlnak és kiselejtezik őket ! És nem lehet mindent ugyanúgy leutánozni. A mai gépek nem tudnak mindent olyan szinten megcsinálni mint amit a régi gépek tudtak, a mai spéci sony hagfalak sem tudnak úgy szólni a régi fa hangfalak stb. Nem lehet olyan lyukat vágni úgy mint ahogyan az akkor volt használatos. Nálatok is a hadászatban az usa hadserege nem képes leutánozni a korabeli szerb haditechnikát, mert az specifikus és nem tudták megvizsgálni azt sem melyik régi 70-es évek beli orosz radar mutatja ki a legfejlettebb lopakodót amit le is szedtek, mert ezek egyedi régi készülékek.


A festményeket lehet hamisítani mert nem kell hozzá korabeli technika csak festék, gépek nem. Nagyon primitíven gondolkozol ! Értelmes ember ilyet nem ad ki a kezéből.


A megchippelés már a közeljövő, pár év és mindenkiben chipek lesznek, ezek alapján lesz beazonosítható a papír alapú kommunikáció is eltűnik helyette a klaviatúrát fogjuk verni.


Te lehet hogy sokat dolgoztál egy millió Ft-ért de azért annak értke be kell látni ma kevés.

2012. ápr. 20. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/175 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

"A festményeket lehet hamisítani mert nem kell hozzá korabeli technika csak festék, gépek nem."

Ha kicsit utána olvasol, látni fogod, hogy bizony még a 3-600 éves vásznat és fát is profi módon hamisítják, olyan szinten, hogy komoly vizsgálatok kellenek a csalások leleplezéséhez. Nagyon nem vagy képben... :-D


"Nagyon primitíven gondolkozol ! Értelmes ember ilyet nem ad ki a kezéből."

ÉN??? Te nem néztél utána a hamisításoknak... Te 160-as... :-DD


Na mindegy, mostmár eléggé unom a meglehetősen elszállt gondolataidat. További jó önmagasztalást kívánok neked!

(Bár tényleg nem ártana, ha meghallgatnád annak az előadásnak az elejét, amit belinkeltem. Kifejezetten NEKED szól!)


Pedro

2012. ápr. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/175 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező Védelme!



Sajnálom, hogy ennyire egyszerűen fogod fel az összefonódás elméletét, idézem:


"A növények és emberek között semmilyen érzelmi téren nem létezik olyan összefonódás, hogy ne lehetne az érzelmi világukat egymástól külön teljes egészsében jellemezni."


Az összefonódás elmélete nem is állít olyat, hogy ne lehetne. (bár azt meg kell jegyeznem, hogy egy növénynek nincs érzelmi élete)

Pusztán magyarázatot próbál adni,az egymással kölcsön hatásban lévő dolgok miértjére. (ilyen lehet a telepátia is)


Az hogy Te Kedves Kérdező, és Én szubatomi szinten össze vagyunk fonódva az nem azt jelenti, hogy egy egyenlettel írnak föl Téged is, meg engem is. Csak annyit jelent, hogy mindketten ugyanannak az egyenletnek a részei vagyunk, amiből, szükség esetén kifejezhetünk Téged is, és Engem is.


Szóval, véleményem szerint még mindig ez a legjobb magyarázat a telepátiára.


De továbbra is fenntartom állításom, hogy növény esetében ez egyáltalán nem működhet.

1. nincs agya

2. nem érez

3. nem gondolkodik (ahogy te se. talán növény vagy?)

4. slenderman, és az inteligens plazmagömb ne létezik, csak a te kócos fejedben.

2012. ápr. 21. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/175 anonim ***** válasza:
34%

Nagyon meredek dolgokat írtok le és már nagyon kveretek dolgokat !


"Sajnálom, hogy ennyire egyszerűen fogod fel az összefonódás elméletét" Úgy értelmezem ahogyan az valójában van ! [link]


"Az hogy Te Kedves Kérdező, és Én szubatomi szinten össze vagyunk fonódva az nem azt jelenti, hogy egy egyenlettel írnak föl Téged is, meg engem is. Csak annyit jelent, hogy mindketten ugyanannak az egyenletnek a részei vagyunk, amiből, szükség esetén kifejezhetünk Téged is, és Engem is."


Ne haragudj, de ostobaság amit leírál ! Hogyan lennénk szubatomi szinten összefonódva ? Tudod te hogy ez mit jelent ? Az azonos emisszióból illetve a valamikor egy atommagot alkotó részecskék vannak összefonódva, de csak olyan szinten hogy bizonyos klasszikus mérésen át nem esett kvantumállapotuk határozatlan, de csak addig amíg azt ki nem mérik vagy klasszikus kölcsönhatással egy állapotba kényszerűl. Szerinted mi hol vagyunk etől ? :D


Közös egyenlettel sem vagyunk leírhatóak, de ha lehetneénk az sem jelentene összefonódást. Mindkettőnket egy sztochasztikus statisztikus sokrészecske rendszer elmélet modellezne, bár attól függ milyen szinten akarnánk leírni egymást.


"Pusztán magyarázatot próbál adni,az egymással kölcsön hatásban lévő dolgok miértjére. (ilyen lehet a telepátia is) "


Az hogy magyarázatot próbálunk találni, nem azt jelenti hogy jól hangzó dolgokat belekeverünk a magyarázni kívánt dolgoba és kijelentjük hogy így van ! Ugye rádférne egy kis kvantummechanika tanulás ? Remélem te utaltál erre korábban :D Most láthatod hogy rádférne. Nem bulvár szintű dolgokat kell keverni, nem ez a tudomány.


"Nocsak....

Az előző (22:15-ös) kedves hozzászóló azonos a kérdezővel... Milyen érdekes! Csak nem két regisztrációja van egyszerre? :-) "


Ezt miből vontad le ?:D


A festményeket azért lehet hamisítani, mert nem korabeli technikával készűlt speciális gépeklenyomatait őrzi, amiket könnyű észrevenni. Egy sztradivarit már nem lehet másolni vagy utánozni, de azt a bizonyos szerb radart sem tudták a szuperfejlett amerikaiak lemásolni vagy számításba venni. Úgy látszik nem lehet magyrázni neked sem, mert úgysem értitek meg.

2012. ápr. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/175 anonim ***** válasza:
0%

Most az hogy a növénynek, nincsen agya és nem érez és nem is gondolkozik, az miért jelentené azt hogy ne lehetne telepatikus képessége ? Hiszen te írtad, hogy szubatomi kvantumösszefonódás kell ehhez, hát ennek a jelenségnek nem kell agy és gondolkozás sem. A kvantumrészecskéknek sincsen agyuk, nem gondolkodnak és nem éreznek mégis összefonódtak, nemde ?!


Nagyon egymásnak ellentmondó következtetéseket vontál le, ez logikailag elégtelen. Egy értelmes ember ilyen kevert sületlenségek halmazát nem írja le. Nagyon sok tanulás férne rád ! A nagy kócos fejedbe még sok dolgot kellene betenni.


A slenderman létezik, mint ahogyan intelligens plazmagömbök is sőt az extradimenzionális lények pont ilyenek, de ez egy másik téma.

2012. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/175 anonim ***** válasza:
100%

"A slenderman létezik, mint ahogyan intelligens plazmagömbök is sőt az extradimenzionális lények pont ilyenek, de ez egy másik téma."



Te most szívatsz ugye? Mond normális vagy? Milyen extradimenzionális lények? Honnan szedted őket?


Azt pedig, hogy Te és Én szubatomi szinten össze vagyunk fonódva, nem a kisujjamból szoptam ki. Ebben a filmben elhangzik a mondat, ami annyira felháborított. Nézd végig.


http://www.youtube.com/watch?v=G58JhP_bxrM

2012. ápr. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/175 anonim ***** válasza:
0%

Slenderma egy létező extradimenzionális lény ! A fanyűvő néven ismert a középkorban mert alakváltozó és fel tud venni bármilyen alakot. Már az egyiptomi hieroglifákban is benne van és szerintem a gyerekevű német boszorkánytőrténetek alapja is ez. Nézd meg a youtubeon a slenderman documentaryt.


Az intelligens plazmagömböket Verőczei Ernő fedezte fel és egy független akadémikusokból álló fizikus, csillagász, hadmérnök stb kutatóbizottság be is bizonyította hogy léteznek ilyen gondolkodó és emberi reakciókra reagáló INTELLIGENS PLAZMAGÖMBÖK ! Sőt további kutatásokra tettek javaslatot, ezek után pedig felülről leállították az egészet.


Légy szíves írd be hogy hányadik másodpercnél van a szóban forgó kapcsolat. Nem tudom végig nézni mert unalmas nap mint nap ilyenekkel foglalkozom, ráadásúl amiket mondanak az nem is igaz sok esetben, persze nem is kell anank lennie. Ezt hívják ismeretterjesztő irodalomnak ! Mi sosem olvasunk vagy nézünk ilyeneket, sőt sokak közülünk le is nézik ezt. Ezeket a videókat a spektrumon a fiataloknak csinálják kedvcsináló propaganda céllal hogy legyen diák az iskolában. ezért hangzanak el olyan nyílvánvaló utópiák vagy valótlanságok benne mint a párhuzamos unviverzumok, mert a fiatalokat ez fogja meg.

2012. ápr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/175 anonim ***** válasza:
100%

A kezdeti vitához ami tudományos eredményként állított be egy Nemere fantáziacikket már jó messzire kerültetek ám:-))Nemerét az ált. iskola 7-8. osztályai számára érdemes ajánlani, később már túl belemagyarázós és tudománytalan , ráadásul stílusában is szuperlight mint irodalmi alkotás. Természetesen a témaválasztásai jók, érdekesek a felnőttek számára is, csak a stílus és a hivatkozások....hát;-))))))Mára pedig eljutottatok a totális idiotizmus irányába ezekkel a lényekkel:-))))) Van aki komolyan veszi még a kérdezőt?

Kedves kérdező , mivel eltávolodtunk a telepátia témájától, beiktattál egy sor zavaros tévhitet, kérlek keress fel egy igazi pszichológust(ne parát) ha komolyan gondolod amiket írtál.Szükséged lenne rá és ezt nem cikizésből írom hanem segítő szándékkal.

2012. ápr. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!