Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szkeptikusok ehhez mit szóltok...

Szkeptikusok ehhez mit szóltok? A telepátia bizonyítéka?

Figyelt kérdés

Sokat próbáltak már a szkeptikusok vitába szállni a telepátiával és egyéb ESP-vel kapcsolatban és mindíg ott akadt el a beszélgetés, hogy nincsen bizonyíték. Hát mosttessék. A legegyszerűbb élőlényeknél a növényeknél sikerült kimutatni ezt a nemes kommunikáció fajtát.


[link]


2012. márc. 26. 20:06
 141/175 A kérdező kommentje:

"Az, hogy a növényi telepátiát az összefonódással kapcsolják össze, az az elmélet (összefonódás) lejáratása."



Na mert aztán te jobban értesz a tudományhoz mint a tudósok ?! HEHEHE mert összeolvastál egy csomó bulvár cikket. és még én lennék hülye :D Gondolkozz picikét.


Mint láttad nemkell agynak lennie. Vannak kapcsolataik sejtszinten tőrténhet már a kommunikáció, keveset tudunk a lélekről, nem kellf eltétlen agynak lennie, pl Slendermannak sincsen agya és fizikai teste sem, mégis belelát az emberek gondolataiba pl. A plazmagömböknem sincsen agyuk, gondolkkozzál picit ne csak a bulvárt toljad !


Pedro, "VELED ellentétben én tudom, hogy hol kezdődik az emberi sötétség... "


igen, mert abban élsz, velem ellentétben :D


A többiek legalább valamit írnak a kérdéshez kapcsolódóan még ha oltják is egymást, te is tedd ezt vagy privizd le.


"Az értelmesebb fórumozók egymást fikázzák," Az nem te vagy :D "Miért kell ezt egyáltalán komolyan venni?" Ne offolj, húzz a francba, mondtam hogy hülye agymenéseidet nem kérem.

2012. ápr. 18. 15:31
 142/175 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Te tényleg reménytelen eset vagy. És ezt most sajnos a legkomolyabban mondom.


Pedro

2012. ápr. 19. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/175 A kérdező kommentje:
Azért mert neked agyra van szükséged hogy gondolkozhass ,ég nem biztos hogy másoknak is van szüksége erre. Lehet az is hogy van a növényeknek agyuk, csak nem tudunk róla vagy nem úgy ahogyan ismerjük, lehet hogy a szállítórendszerek képezik az agyukat. Sokféle lényí él az univerzumban akik gondolkoznak és tudatosan cselekszenek és sokkal okosabbak mint az ember, anélkül hogy lenne agyuk pl Slenderman vagy az intelligens plazmagömbök. Nagyon egysíkúan gondoklkozol és ez sötétségre vall.
2012. ápr. 19. 16:20
 144/175 anonim ***** válasza:
100%

"Slenderman vagy az intelligens plazmagömbök."



Nagyon jó volna, ha el tudnád választani a valóságot a fantáziavilágtól. Ha végre felnőnél, és azt, hogy szia, nem úgy írnád, hogy cya. Ha neki állnál tanulni, és nem egész nap sci-fi meg fantasy könyveket bújnál.

2012. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/175 A kérdező kommentje:
Mint mondtam Én fizikus vagyok, így nincsen tanulásra szükségem, nem úgy mint neked. Soha nem írtam senkinek cya köszönővel, keversz valakivel, nem csak a foglamakat kevered. Én kaptam ilyen levelet, remélem nem te küldted.
2012. ápr. 19. 17:45
 146/175 anonim ***** válasza:
100%

"Én fizikus vagyok, így nincsen tanulásra szükségem"


Pedig még a fizikusok is tudják, hogy jó pap holtig tanul.

2012. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/175 A kérdező kommentje:
Persze a fizikus is tanul csak nem könyvekből már hanem folyóiratokból és levelezésből,d e azok az alapvető művek amire te gondolsz már megvannak.
2012. ápr. 19. 19:04
 148/175 anonim ***** válasza:
100%

Válaszolok Pedro helyett ^^


"igen, mert abban élsz, velem ellentétben :D "


Ez igaz, sajnos rengeteg hozzád hasonló borult elméjű ember vesz körül..

2012. ápr. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/175 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Azt írtad a 10. oldal tájékán, hogy hallgattad Dávid Gyula (ELTE TTK, Atomfizikai Tanszék) előadásait, nem tudom, hoga ezt is hallgattad-e:

[link]

Külön figyelmedbe ajánlom az első 10 percet - bár nem hiszem, hogy megérted a párhuzamot...


Pedro

2012. ápr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/175 anonim ***** válasza:
0%

Elég nagy mennyiségű vitaanyag gyűlt össze megpróbálok mindegyikre kitérve válaszolni.


"Egy kissé kiforgattad Pedro szavait, de sebaj. Majd tőle megkapod az oltást. :)"


Sehol nem forgattam ki semmit sem, valószínűleg te sem értetted meg amit írtam.


"A kvantummechanika összefonódás elmélete az, ami némiképp magyarázatot adhat arra, hogy egy embernek miért lehetnek "telepatikus" képességei"



Az említett összefonódás elmélet nem igazán alkalmazható ezen esetben. Most őszintén egymástól független növényeknél, embereknél a teljes tudatukat (kvantumállapot) nem lehet egyedenként külön megadni ? Azaz egy egyén vagy növény egy másik növénytől olyan mértékben függ hogy az állapotát csak együtt lehet leírni ? Ez abban az esetben igaz, ha volt valamiféle kölcsönhatás vagy kapcsolat korábban illetve a jelenben ami hatással van a nem megjelenő állapotaira, de jelen esetben errőlnem lehet szó. nem lehet az hogy minden spekulációt készpénznek veszel, alapvető logikai következtetés nélkül ?!



"abban a korban nem ütközhet különösebb nehézségbe egy mostanság használatos kártyás igazolvány előállítása. (Merthogy MOST SEM AZ.)"


Most nem ütközik nehézségekbe egy kártyás igazolvány előállítás mert bemegyek az okmányirodába és csak ilyet kapok. Most megint nem értesz semmit sem :D. A távoli jövőben vagy a közelebbiben nem tudjuk, hogy a jelenlegi iratokat hogyan tudnák előállítani, te ezt érted ? Már azt a régit sem biztos hogy lehetne hamisítani, mert azok az eszközök, irodai kapcsok nyomdai specifikus eljárások már nem léteznek, mert a gépek már nem működnek, lehet már ma sem lehete hamisítani régi igazolványt. A jövőben lehet azt sem tudják hogy most hogy néz ki, milyenek az igazolvány sajátságai. A közeli jövőben lehet nem is lesz nyomda, csak egy chip amit belénk ültetnek. Nem tudnák elkészíteni a sajátságos igazolványt sem, részben ismeret hiányában részben specifikus dolgok hiányában, ami csak a mostani igazolványra jellemző és ezt viszont ismerik a közjegyzők. A mai öszeget te beválthatod aranyba, de az sem fog többet érni magánál az összegnél, ami kevés. El sem jut odáig.


A díj maga a bizonyíték.Ne bújjál állandóan a menza papír mögé, attól még lassú felfogású vagy.



"1. Azért mert a szerzője nem tudós, nincs tudományos végzettsége."


Van neki, mint később leírtad a Stanfordi egyetemen végezték el tudósok. Most miért kötekedsz ? A NASA az ugyanolyan elfogadott tudományos tekintély mint egy akadémia.


A növények és emberek között semmilyen érzelmi téren nem létezik olyan összefonódás, hogy ne lehetne az érzelmi világukat egymástól külön teljes egészsében jellemezni.

2012. ápr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!