Kezdőoldal » Ezotéria » Parapszichológia » Szkeptikusok ehhez mit szóltok...

Szkeptikusok ehhez mit szóltok? A telepátia bizonyítéka?

Figyelt kérdés

Sokat próbáltak már a szkeptikusok vitába szállni a telepátiával és egyéb ESP-vel kapcsolatban és mindíg ott akadt el a beszélgetés, hogy nincsen bizonyíték. Hát mosttessék. A legegyszerűbb élőlényeknél a növényeknél sikerült kimutatni ezt a nemes kommunikáció fajtát.


[link]


2012. márc. 26. 20:06
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/175 A kérdező kommentje:
Normális embereket kérdeztem meg. HA NEM vagy az nem kell válaszolni.
2012. ápr. 1. 21:07
 72/175 anonim ***** válasza:

Én egy szkeptikus vagyok. És a válaszom a következő.

Ez nem a telepátia bizonyítéka. És tudod miért gondolom ezt így?

A bizonyíték több dologból tevődik össze. Szemtanúk, és tárgyi bizonyíték.

A tárgyi bizonyíték hitelessége megkérdőjelezhető, és szemtanúja sem voltam az eseménynek.

De ajánlok valami egészen elfogadhatót. Ha elviszel engem egy olyan helyre, ahol nekem ezt ( a telepátia létezését) bebizonyítják, vagy egy hitelesített iratot a telepátia létezéséről, akkor elhiszem. Ez egy korrekt ajánlat. Ennyi az összes, amit ajánlhatok. Nyitott vagyok mindenre, csak ennél hitelesebb bizonyítékra van szükségem.

Egyébként érdekes cikk. És a többi barommal ne foglalkozz.

2012. ápr. 2. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/175 anonim ***** válasza:
100%

Annyi energiát pazaroltatok erre a vitára, pedig a 160 hoz képest a verbális képesség gyengének tűnik innen nézve.Mivel és kik mérhették a 160-at nem tudni, de lehet, hogy csak mérőszalaggal....Olyan érzésem lett, mintha valaki a pszichiátrián kezdene vitatkozni egy sérülttel.

A tudományos bizonyíték nem a netes cikkekből meg a pletykarovatokból szokott kiszivárogni, főleg nem évtizedek múltán...Kedves Kérdező, ne égesd tovább magad kérlek....Kellemetlen a sok vesztes szócsatádat végigolvasni, szinte megsajnáltalak.....

2012. ápr. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/175 anonim ***** válasza:

A szkeptikusokat kérdezted, pedig szerinted egy szkeptikus se normális... Emberek, én nem értem ezt a világot..

Kérdező olyan naiv vagy.

2012. ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/175 anonim ***** válasza:
0%
Akik idejárnak azok nem szkeptikusok,hanem elferdűlt hajlamúak, csak annak vallják magukat. Összeolvastak a napiszaron amit eleve zakkantak olvasnak, néhány hülye kérdést és most itt lógnak és azzal hogy magukat szkeptikusnak titulálják próbálják normálisnak tettetni magukat.
2012. ápr. 2. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/175 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Bocs én nem vagyok szkeptikus,de megpróbálok válaszolni azért. Én tudom,hogy NEM létezik telepátia. A szkeptikus jelző csak azokra érvényes akik nem hiszik, de nem is biztosak benne, hogy nem létezik. Kíváncsiak, de az eddigi eredmények a világban nem bizonyítottak számukra semmit. Számomra meggyőzőek azok a kutatások amik erre irányultak és bizonyítják, hogy ilyen nincs. az általad feltett linkek is inkább arra bizonyítékok, hogy vannak a növényeknek is reakcióik a környezetre, de természetesen nincs tudatuk és nem kommunikálnak értelmes lény módjára. Másrészt vannak ugye az idegenek elméletben.Az valószínű,hogy léteznek, a statisztika mindenképp ezt erősítené legalábbis a valószínűsége magas a létezésüknek. Ettől persze az nagyon valószínűtlen,hogy jártak a földön valaha, az meg pláne, hogy kommunikálnak növényekkel:-))))) Ez csak vicc kategória...Ja a belinkelt kutatási eredmények is kétségesek és nagy kamu cikkek mint tények:-)) Sajnos....
2012. ápr. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/175 anonim ***** válasza:
100%
Az elején olvastam,hogy 160 -as IQ val kérkedsz...Tényleg? Hmmm.......Hány éves korodban mérték? Ha még gyerekként akkor lehet, hogy már ,,ki is nőtted":-))))))Az, hogy akkoriban a korosztály átlag pontszámát meghaladót értél el csupán a fejlődésben elért korodat minősíti, nem állandó ám....Ha mostanában akkor méresd meg újra.............
2012. ápr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/175 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

Nem mindegy, hogy milyen skálán mérik az intelligenciát. Amit 2012-03-30 15:21-kor linkeltem, azon látszik is, hogy a Cattel III-as skála (amely 100-as átlagú, 25-ös szórású) más eredményeket ad, mint a jelenleg használt Wechsler-féle (szintén 100-as átlagú, de 15-ös szórású) normál eloszlású függvény. Bár mindkettő a szabályos Gauss-görbét követi, más értékek vannak hozzárendelve (amelyek természetesen átszámíthatók egymásba).


Ezért ÖNMAGÁBAN semmit nem mond az, ha valaki azt állítja, hogy neki ennyi, vagy annyi az IQ-ja. Ez az adat csak akkor értelmezhető, ha azt is megmondja az illető, hogy milyen eloszlás szerint mérték ezt az értéket.


[link]

Az ábrán látható, hogy a jelenleg használatos, 15-ös eloszlású Wechsler-skála szerint 160-as IQ-val Magyarországon talán egy-két ember rendelkezhet, de még az sem biztos. Ha viszont ugyanezt az értéket a régebbi Cattel III szerint, 25-ös normál eloszlással értelmezzük, az megfelel egy jelenleg mért 14-es intelligenciának, ami már sokkal hihetőbb lenne.


A probléma csak az, hogy mindezzel egy ENNYIRE intelligens embernek tisztában kell(ene) lennie...


Biztosan régebben mérték azt a 160-at. (Ha ugyan mérték, mert ennek még SEMMILYEN alátámasztását nem láttuk, csak a kérdező állítja...)

Magyarországon (is!) 2007 óta a Wechsler-féle 15-ösa eloszlású számítás az elfogadott, azóta MINDEN IQ értéket ebben adnak meg. A Cattel-féle 25-öst pedig nem használják, az abban megadott értékeket át kell számítani 15-ös eloszlásra.


(Bár tudom, hogy a "160 feletti" sokkal jobban hangzik... Csak éppen enyhén szólva is csúsztatás.)


Pedro

2012. ápr. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/175 anonim ***** válasza:
Kimerítő választ írt Pedro, fogadd el, hogy így van Kedves Kérdező. Egy Wechsler 160 nagyon ritka, és ha WISC IV. gyermekteszttel vették fel akkor az aktuális kordohoz mért értéket méri, mondjuk az lehet, hogy akkor előbbre volt az átlagtól. Csupán a gyorsabb fejlődést mutatja vagy a jobb környezeti lehetőségeket.Felnőtt korra simán utol érnek a korosztályod béliek és visszakerülsz az átlagba. Másrészt érdemes lenne újramérni ha tényleg ilyen kimagaslónak gondolod magad. Van egy olyan érzésem,hogy egy ,,nőklapja stílusban" kiadott, ,,hogyan mérjük az IQ-t? " című kiadvány önkitöltős tesztjével magadat mérted:-))))) Kognitív képességeket mérhetsz még hitelesen Woodcock-Johnson mérőeszközzel, kérj meg rá egy képzett szakembert, annál nincs külön gyerekteszt, korcsoportonként mér.Érdemes lenne, ha igazat írsz, nem hülyeség a Mensa H. Elolvastam a belinkelt cikkeket, szerintem sem bizonyítja a telepátiát , csupán azt, hogy a növények azonosan reagálnak azonos környezeti ingerekre.Semmi extra. Arra pedig végképp nem bizonyíték, hogy a hatvanas évekbeli csodavárásban elképzelt, értelmes idegen lényekkel történő kommunikációt igazolná bármi:-)) Ne sértődj meg, de tényleg hülyeségeket írtál, hiába van diplomád(?)
2012. ápr. 3. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/175 anonim ***** válasza:
100%

Egy pszichológus ismerősöm kérdeztem, hogy szerinte Te hány éves vagy és milyen szellemi képességekkel rendelkezel. Azt mondta, hogy kb 16 lehetsz, és a logikai képességed az átlaghoz mérhető. Kérdeztem azt is, hogy szerinte mi van ha több vagy 16-nál. Azt mondta az kizárt, de ha így van akkor a logikai képesség átlag alatt van. De szerinte nem vagy csak 16 maximum.

Még hozzá tette, hogy az EQ (érzelmi inteligencia), aminek ugye nincs semmi köze az IQ-hoz (intelligenciakvóciens/hányados) elég magas lehet.


Röviden ennyi. Ezt csak azért írtam, mert mindenki nagyon feszegette ezt a kérdést.


A kérdésre válaszolva pedig, egyértelmű nem a válaszom. Van ennél sokkal hitelesebb bizonyíték, és még azt is vitatják, úgyhogy továbbra is SZKEPTIKUS vagyok az ügyben.

2012. ápr. 3. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!